Навіщо виходити заміж після 40 років жінці та народжувати дітей

Навіщо виходити заміж після 40 років жінці та народжувати дітей

Час, коли жінка проходить 40-річний рубіж, – унікальний. Деякі вже займаються онуками, інші вперше закохуються і починають мріяти про дітей. Багато точиться суперечок про те, що краще. Давай і ми поговоримо, навіщо виходити заміж та народжувати дітей після 40.

Є кілька ключових моментів, на яких варто сконцентруватися під час дискусії, оскільки саме вони допоможуть набути впевненості та прийняти рішення. Саме це і пропонуємо зробити.

Чому жінки вирішують вийти заміж після 40

Навіщо виходити заміж після 40 років жінці та народжувати дітей

Фото автора Irina Novikova: Pexels

Кажуть, з віком починаєш свідоміше підходити до заміжжя та народження дитини. Ти втрачаєш палкість, імпульсивність, готова чекати на чоловіка, цінувати його характер, йти на поступки. Ведеш упорядковане життя і до будь-якої зміни підходиш осмислено.

Можливо це так. Особливо, якщо ти ніколи до цього особливо не закохувалась, а зараз над тобою, як меч дамоклів, висить обов'язок обзавестися сім'єю і народити дітей. Обов'язок цей формується під впливом літніх батьків, родичів, стереотипів.

У цьому випадку відповідь на питання, навіщо виходити заміж після 40, може бути одна – щоб реалізувати свою жіночу роль, отримавши чоловіка та дитину. Але ось що цікаво – жінки, які знайшли кохання після 40, розповідають, що вони так само, як у юності, божеволіли. З нетерпінням чекали побачень, міняли зачіски, стиль, кидали всі справи і мчали в невідоме, щоб хоча б побачити коханого.

Причина в тому, що життя йде, роки нанизуються на нього, як намистини на нитку, а всередині ти все одно бачиш себе юною, красивою, щасливою. Звичайно, є ті, хто внутрішньо швидко старіє, але об'єктивно всередині кожної жінки живе те дівчисько, яким воно було 20-30 років тому.

Невже нічого не змінюється?

Змінюється, і приклади.

 • Жінка після 40 часто більш терпимо ставиться до небажання чоловіка одружуватися. Вона готова жити разом із ним без походу до РАГСу.
 • Стираються ідеали, планки, які були встановлені у молодості надто високо. Тепер ти вже терпимо ставишся до животика обранця, до того що він миє руки 150 разів за вечір. Тобі необов'язково, щоб він був багатим, красивим, престижним.

Ти можеш закохатися в чоловіка на 10 років молодше за себе і бути щасливою. Можеш віддати серце зухвалому хіпі, що залишився в підлітковому віці, або самотньому, замкнутому вченому.

Орієнтація із зовнішніх ознак змінюється на внутрішню. Важливо, щоб було зручно.

 • Ти готова насолоджуватися життям, опустити обов'язки, вимоги, тривоги та просто розслабитися. Ти вже знаєш себе, розумієш, на що здатна.
 • Тебе не дуже непокоїть, що подумають інші. Усередині тебе формується міцний стрижень, він дає тобі впевненість у своїй правоті.
 • У багатьох випадках ти готова закохатися і якщо стосунки не складуться, піти. Навіть якщо підеш уже не одна, а з дитиною. Тебе перестають лякати плітки та думка оточуючих.

Навіщо виходити заміж після 40 років жінці та народжувати дітей

Чому 40 років це не вирок для заміжжя?

Всі ці моменти коригують підхід до заміжжя після подолання 40-річного рубежу. Ти вже не прагнеш виконати обов'язок, а просто хочеш бути разом із коханим чоловіком. Тобі з ним комфортно, приємно, радісно. Життя наповнюється змістом і тобі просто стає тепло.

Втім, є третій варіант розвитку подій. Від страху самотності, нереалізованості ти готова схопити першого-ліпшого чоловіка і вийти за нього заміж. Неважливо, чи є кохання, чи підходите за характером – з цим ви потім розберетеся, зараз треба стати дружиною.

Чого бояться жінки після 40

До речі, про страхи. Для жінок старше 40 однією з головних причин для занепокоєння є народження дитини. Високорозвинена медицина, приклади появи світ дітей у солідному віці заспокоюють, але лише тимчасово.

Ти багато чого боїшся:

 • Дитина може народитися із відхиленнями.

Типовий приклад – синдром Дауна. За статистикою, жінка у 35 років може народити таку дитину з ймовірністю 1:350. У 40 ризик підвищується до 1:100, а 45 він вже становить 1:30. І це дуже серйозно.

Якщо ти опинишся однією з тих, кому не пощастило, що ти робитимеш? Аборт? Приєднаєшся до 85% сімей у Росії та відмовишся від малюка? Чи, спостерігаючи за Евеліною Бледанс та Іриною Хакамадою, дітьми, які, незважаючи на хворобу, стали моделями, художниками, телеведучими, вирішиш дати своїй дитині бути з тобою?

Яким би не було рішення, ухвалити його буде тяжко.

 • Твій чоловік може тебе покинути.

Немає гарантій, що яким би повним не здавалося щастя, ти не залишишся сама і не виховуватимеш дитину самостійно.

 • Збільшується ризик бездітності.

Через багато захворювань є ймовірність, що після 40 жінка не зможе завагітніти або виносити дитину.

 • Збільшується ризик того, що твій організм не впорається із вагітністю, загостряться хронічні хвороби, з'являться нові.
 • Коли дитині буде 18, ти вже думатимеш про пенсію або навіть підеш на заслужений відпочинок. Можуть виникнути проблеми зі здоров'ям та грошима.

І все-таки в абсолютній більшості випадків бажання народити дитину виявляється сильнішим за страхи. Ніжний дитячий запах, м'які ручки, беззуба усмішка, очі, що світяться від радості, – найкращий мотиватор, щоб зайнятися собою і підготуватися до вагітності.

Звідки береться бажання стати мамою після 40

Обговорення причин народження дитини у зрілих жінок, дослідження їхнього ставлення до материнства дозволило дійти однозначного висновку. У віці близько 36-38 років жінки схильні до формування так званого усвідомленого материнства.

Воно включає:

 • Терпляче ставлення до дитини, прийняття її як особистості від народження.

Ти дивишся, як він росте, розвивається, досягає успіху. Насолоджуєшся кожним моментом.

Ходиш із хлопчиком на футбол і дивишся на його щасливі очі. Водиш доньку на балет і спостерігаєш, як на місці незграбного ведмежа з'являється лебідь.

Ще є жінки, які намагаються виліпити з дітей свої ідеали. Але багато хто залишає амбіції осторонь дає дитині можливість стати самим собою.

 • Поява почуття відповідальності.

Ти навчаєшся вибудовувати доріжку для своєї дитини, встановлювати пріоритети для того, щоб дати їй можливість реалізувати себе.

 • Бажання займатися з дитиною та вкладати в це душу.

Ти читаєш книжки, вчишся з ним малювати, ліпити. Даєш можливість дітям, які підросли, висловлювати свою думку.

Звичайно, є безліч винятків, коли для дитини наймають купу репетиторів, водять на всі можливі безглузді заняття, але загальна тенденція займатися з нею так, щоб їй було комфортно.

 • Повага до дітей.

Навіть найменша дитина може мати ті риси, яких не вистачає у тебе. Це сміливість, розум, нескінченна доброта, м'якість.

Читаючи ці ознаки усвідомленого материнства, можна дійти висновку, що більшість жінок страшніше народжують дитину для неї самої. Але, якщо подивитися глибше, то причина виявиться не такою очевидною.

Для багатьох народження дітей пов'язане з бажанням забезпечити собі захист та підтримку у старості. Для інших поява дитини – можливість самореалізації. Ці дві причини, хоч би як хотіла жінка, керують їй у 90% випадків, коли відбувається зачаття.

І тільки коли вона починає усвідомлювати дитину, як окрему особистість, вчиться відпускати її, вона розуміє, що народила її, щоб вона була щаслива і цим щастям наповнювала її життя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua