Як прийняти перших дітей чоловіка від першого шлюбу?

Як прийняти перших дітей чоловіка від першого шлюбу?

Закохалася в чоловіка, вийшла заміж, щаслива, а тут виявилося, що він присвячує майже весь вільний час дитині від першої дружини, не хоче від цього відмовлятися. Що робити і як прийняти дитину чоловіка від першого шлюбу?

Як прийняти чужу дитину

Як прийняти перших дітей чоловіка від першого шлюбу?

Фото Conner Baker on Unsplash

Всі чужі діти – милі, розумні, але часто лише доти, доки їх не доводиться приймати до своєї сім'ї та піклуватися про них. У цей момент чарівне створення перетворюється на вигоду пекла.

Відразу варто обмовитися – на світі мало жінок, здатних ставитись до дітей чоловіка щиро та без роздратування. Також мало і дітей, які одразу полюблять тебе, довірятимуться і любитимуть як маму.

Процес – взаємний та дуже складний. Тобі потрібно звикнути до багато чого:

 • Дитина – людина, з якою тобі доведеться завжди ділити кохання свого чоловіка. Якщо вибирати між тобою і дитиною, цілком імовірно, що він вибере свою кровиночку. Тому і тобі не слід провокувати ситуації, коли чоловік повинен робити вибір.
 • Ти маєш проводити час з дитиною, займатися нею, приймати рішення, пов'язані з її майбутнім. Причому робити це на його благо.
 • Як і у дорослих, у дітей багато хороших рис, але є і ті, які зводять з розуму. Тобі доведеться навчитися терпінню і вірити, що те добро, яке ти даєш, завжди до тебе повернеться.
 • Якщо в тебе не вдасться полюбити його всім серцем, то тобі доведеться хоча б не демонструвати свій негатив, злість, не зганяти на ньому свої проблеми. Чужі діти, коли вони поруч, часто викликають роздратування. Важливо навчитися справлятися з ним, знаходити спосіб його вихлюпувати, але не на дитину.
 • Перший крок у прийнятті дітей завжди буде пов'язаний із прийняттям відповідальності за них.

Труднощі у спілкуванні стають менш інтенсивними, якщо ти з чоловіком обговориш основні моменти взаємодії. Це питання, як часто дитина у вас ночуватиме, які послуги оплачує твій чоловік, чи проводитимете ви разом відпустку, свята.

Важливо обговорити та що очікується від тебе. Можливо, чоловік проти того, щоб ти вибудовувала з дитиною довірчі стосунки. Він хоче, щоб ти залишалася йому чужою та витримувала відстань. І це доведеться ухвалити.

Як прийняти почуття дитини

Якщо, вийшовши заміж за людину з дитиною, ти вважаєш себе жертвою, розслабся. Дітям ще гірше.

Візьмемо для прикладу епізод із 4-річним хлопчиком, мама якого після розлучення знайшла нового чоловіка, і він змусив її відмовитись від малюка. В результаті хлопчик почав жити з батьком.

Як прийняти перших дітей чоловіка від першого шлюбу?

Якщо чоловік має дітей від минулого шлюбу – як спілкуватися з ними?

Нова дружина батька була симпатичною жінкою, котра любила займатися з дітьми. Вона проводила багато часу з хлопчиком, грала, гуляла з ним. Бувало, залишалася з ним вдома сама, коли чоловік їхав у відрядження.

Приблизно за півроку хлопчик почав її бити, обзивати. Вона сказала, що так не можна робити. Дитина закричала, що їй можна, бо вона погана. Вона переконала його, що він непоганий. Тоді він почав виганяти жінку з дому зі словами, що вона погана.

Тільки уважне ставлення та підтримка допомогли жінці пережити цей час і зрозуміти, що дитина її чоловіка – маленька людина, яка вже зазнала багато болю.

Десь у глибині душі він упевнений, що батьки розлучилися через нього, мама (тато) покинула його, нова тітка (дружина) його ненавидить і теж покине. Він намагається зрозуміти, чи можна комусь довіряти і бути щирим, шукає способів вибратися з темряви, де опинився.

Процес прийняття дитини дуже глибокий. Якщо помилитись, ти травмуєш його на все життя, але й залишиш рану на своєму серці. Якщо полюбиш – зробиш щасливими двох людей.

Якщо дитина житиме з тобою

Дедалі більше розлучених чоловіків хочуть залишити дитину собі. І на це є причини:

 • Їм подобається проводити з дитиною час, ходити до кафе, спостерігати за його успіхами, разом слухати музику. Іноді діти виростають справжніми друзями, яким можна довіряти і котрі люблять тебе просто за те, що це ти.
 • Чоловіки вважають, що жінка не зможе правильно виховати малюка.
 • Вони бояться, що не зможуть бачити дітей, оскільки колишня дружина цього заважатиме.

Мало того, намовлятиме, що батько – поганий, ошуканець, зрадник, здатний робити тільки капості. Провокуватиме ненависть.

Сьогодні в психології та юриспруденції все частіше звучить термін – «відчуження дітей», який описує, як один із партнерів створює умови, в яких другий не може спілкуватися з дитиною.

Просто згадай, скільки разів ти чула, як подруги кажуть, ніби, між іншим, своїм дітям: «Тато твій знову не заплатив аліменти». Або: “Геть, знайшов собі нову кралю, зараз народять ідіота, а про тебе зовсім забуде”.

 • Колишня дружина сама відмовляється від дитини, у тому числі після розлучення, зрозумівши, що не справляється, піддавшись впливу нової пасії, поїхавши в інше місто або сівши до в'язниці.

Ти можеш опинитися в будь-якій із цих ситуацій, і тоді дитина чоловіка, скільки б їй не було років, житиме з тобою. Тобі доведеться бачити його щодня, прокидатися ночами, якщо в нього температура, ходити на збори, водити на гуртки.

Таким чином, розуміючи, що дитина не твоя, тобі все одно потрібно буде постійно ним займатися. І тут виникає конфлікт – діти чужі, а ти стаєш їхньою мамою.

Якщо діти маленькі, вони швидко звикають до людей, які дбають про них. Їм хочеться називати їхньою мамою. Вони мріють бути як усі – жити з обома батьками.

Ти ж з висоти свого віку та досвіду розумієш, що не можеш стати повноцінною мамою. Тобі доведеться ламати себе, десь обманювати, десь миритись з тим, що в тебе з'явилася дитина. Але насамкінець прийняти його, пояснити, що ти не можеш бути мамою, або піти.

Якщо дитина живе окремо

За структурою та характером взаємин ситуація, коли дитина живе зі своєю мамою – колишньою дружиною твого чоловіка, відрізняється від тієї, коли діти залишаються з батьком. Її легко прийняти, до неї простіше звикнути.

Тобі достатньо буде час від часу з дитиною зустрічатися, приймати її у свята, проводити з нею відпустку. Ти розумієш, що чоловік має з ним займатися, платити аліменти та оплачувати термінові послуги.

Від тебе не потрібно виявляти любов, піклуватися про дітей. Усі розуміють, що ти не мама і не можеш виконувати її роль. Діти мають матір, яка несе за них відповідальність і любить їх.

Але це не дає тобі права демонструвати зневагу, принижувати її, не звертати уваги. Оскільки це дитина, до того ж дитина твого чоловіка, допоможи їй навчитися довіряти тобі. Він пройшов через горе. Ніхто не знає, що чекає на нього попереду. Буде добре, якщо ти станеш його другом.

У вас з'явилися спільні діти

Велике випробування пов'язане з народженням твоєї дитини. Ти віддаєш йому все своє кохання. Віриш, що він найкращий у світі. Дитина чоловіка при цьому часто перетворюється на перешкоду, заважає – вона вимагає кохання, уваги.

Цілком логічно, що тобі доведеться розриватися між дітьми. І тут треба навчитися приймати обох, підтримувати з ними контакт і робити так, щоб вони поважали одне одного та відчували себе однакове ставлення.

 • Проводь час з обома дітьми одночасно. Ходи в театр, грай, займайся з ними.
 • Організуй спільні сімейні свята.
 • Сприяй тому, щоб у дітей були рівні можливості.
 • Приділяй дітям однакову увагу.
 • Не піддавайся на жертовні настрої однієї дитини.

Прийняти дітей свого чоловіка від колишнього шлюбу можна, навчившись поважати їх, взявши відповідальність за них і ту ситуацію, в якій ти опинилася. Необов'язково їх любити, але якщо ти зможеш навчити їх довіряти тобі, то це буде велике досягнення.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua