Як відговорити чоловіка від розлучення і чи варто – поради психолога

Як відговорити чоловіка від розлучення і чи варто – поради психолога

Взявши шлюб, люди розраховують, що це буде союз на все життя. Але так виходить далеко не у всіх. Що робити, якщо чоловік запропонував розлучитися, а ти хочеш зберегти сім'ю? Чи можливо це зробити та як вплинути на його вирішення?

Як реагувати, якщо чоловік хоче розлучитися

Як відговорити чоловіка від розлучення і чи варто – поради психолога

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Коли на жінку звалюється така заява, вона може сильно шокувати. Особливо якщо здавалося, що у вас все добре. Як правило жінка, якщо не є ініціатором розлучення, виявляється морально і емоційно не готова до такого повороту подій.

Але важливо розуміти, що чоловікові теж не просто на це наважитися. Перш ніж піти на крайні заходи, він, швидше за все, довго все обмірковував, сумнівався, можливо, шукав інший вихід.

Якщо чоловік хоче розлучення, а ти сподіваєшся врятувати стосунки, важливо уникати деяких помилок:

 • не закочуй скандал, не кричи на чоловіка, не звинувачуй і не ображай його – слова, сказані згоряння, можуть поставити остаточну точку;
 • не намагайся загрожувати чоловікові – що не зможеш жити без нього, що не дозволиш бачити дітей тощо, така тактика зруйнує останній зв'язок, який був між вами;
 • не намагайся впливати на нього за допомогою родичів або друзів, виставляючи його в поганому світлі – чоловік відчує себе відданим, коли усвідомлює, що ти дієш за його спиною.

Важливо зберегти спокій та почуття власної гідності, дати емоціям вщухнути, щоб почати діяти свідомо та правильно.

Найкраще сказати, наскільки для тебе це несподівано, і пояснити, що тобі потрібен час, щоб прийняти те, що відбувається. Поспішні дії можуть зруйнувати навіть ті відносини, які можна зберегти.

Якщо ти хочеш утримати чоловіка, час – твій найкращий союзник. Деякі жінки, щоб уникнути розлучення, починають:

 • ігнорувати бажання чоловіка, вдаючи, що його не чують, а фактично просто ухиляються від вирішення проблеми;
 • шукати привід, щоб він почекав – наприклад: «Нехай діти підростуть», «Почекай, доки іпотеку не виплатимо» тощо;
 • тиснути на совість, викликаючи почуття провини – дорікаючи, що він зіпсує життя тобі, дітям, або маніпулювати проблемами зі здоров'ям;

Як відговорити чоловіка від розлучення і чи варто – поради психолога

Чоловік подав на розлучення, а я не хочу розлучатися. Як його утримати?

 • затягувати шлюборозлучний процес – не приходити на слухання, не йти на компроміс з питання поділу майна та ін.

Вчиняючи так, ти тільки зміцниш його бажання розлучитися. Час потрібно вигравати правильно. Багато в чому твоя стратегія поведінки повинна залежати від того, в якій ситуації чоловік заявив, що хоче розвісити.

Рішення про розлучення було під час конфлікту

Якщо це було в запалі сварки, на емоціях, то швидше за все рішення чоловіка – крик відчаю. У нього просто опустилися руки, і він не знає, як налагодити стосунки. У цьому випадку вам потрібен час, щоб заспокоїтися, прийти до тями і відпочити один від одного.

Якщо ти опинилася в такій ситуації – запропонуй чоловікові взяти тайм-аут, на якийсь час влаштувати перерву у відносинах, щоб ви обоє змогли все обміркувати. Причому не вимагай перерви, а саме пропонуй. Скажи, що якщо після його закінчення він все ще буде твердий у своєму намірі – ти погодишся.

Щоб влаштувати перерву відносин, необхідно:

 • обговорити чіткі терміни – вони не повинні бути більше 3 тижнів, адже тоді це перетвориться на затяжне розлучення;
 • підкреслити, що це не означає, що у вас тепер є вільні стосунки і можна заводити романи на стороні;
 • продовжувати бачитися або періодично зустрічатися на нейтральній території, але не для того, щоб з'ясовувати стосунки, а просто побути поруч;
 • обговорити житлове питання, обов'язки щодо дітей, розподіл фінансів на час перерви;
 • проаналізувати ваші відносини, знайти ресурси – спілкуйся з близькими, гуляй, займайся творчістю, спортом, поверни впевненість у собі;
 • після закінчення перерви зустрітися і поділитися тим, що ви відчували під час розлуки, чому сумували, яких висновків дійшли.

Рішення про розлучення було заздалегідь сплановано

Якщо чоловік запропонував розвішати не під час емоційної сварки, не від втоми, це було виважене, обдумане рішення, до якого він готувався якийсь час, то перерва у стосунках не завжди допоможе.

Зазвичай причина такої позиції:

 • почуття охолонули;
 • з'явилася коханка;
 • почалася особистісна криза у чоловіка;
 • він нещасливий у шлюбі;
 • у стосунках немає довіри.

В цьому випадку найефективнішим буде сходити на консультацію до психолога. Скажи, що якщо це не допоможе вам розібратися, ти погодишся на розлучення. Зауважте, що це не ультиматум. Поясни, наскільки тобі це необхідно, що так тобі буде легше все це пройти.

Як діяти, щоб утримати чоловіка від розлучення

Щоб урятувати шлюб, необхідно вчитися усвідомленості, самоконтролю та знайти в собі сили зрозуміти іншу людину.

 • Об'єктивно оціни ваші відносини

Проаналізуй чому в них з'явилося багато негативних емоцій. Важливо знайти корінну причину проблеми, ситуацію, яка привела чоловіка до бажання розлучитися.

Це може бути просто рутина, монотонність та нудьга, що підкріплюється дрібними побутовими сварками. Зазвичай це відбувається під час кризи 7 років у шлюбі.

Можливо, чоловік зустрів іншу жінку. Тоді велика ймовірність, що у сімейному житті йому чогось не вистачало. Не завжди відсутність інтимної близькості. Це може бути і необгрунтована критика, претензії, образи, контроль, ревнощі.

Можливо, проблема у конфлікті цінностей. Наприклад, ти хочеш дітей, а чоловік – ні. Або він хоче, щоб ти не працювала, а ти мрієш про кар'єру. Ваші розбіжності не дають можливості будувати спільні плани.

Зрозумівши причину проблеми, необхідно знайти способи її вирішення. Якщо це нудьга – урізноманітнити життя, повернути романтику, якщо ревнощі – навчитися довіряти чоловікові, якщо зрада – зрозуміти, чого чоловікові не вистачає у стосунках із тобою.

 • Відверто поговори з чоловіком

Робити це потрібно без сварок, взаємних закидів та звинувачень. Намагайся поставити себе на його місце і зрозуміти, що він відчуває і чому. Не треба шукати винних, краще витратити час та сили на пошук рішення.

Прислухайся до чоловіка, перестань сперечатися та виправдовуватися. Покажи, що ти чуєш, що ти його розумієш. Прийми те, що він має право на свої почуття та думки.

Почувши його думку, подумай, чи здатні ви знайти компроміс. На які поступки ти готова піти, а на які – він. Важливо, щоб ви обоє хотіли змінитись, почути один одного і прийняти такими, якими ви є.

 • Зміни ситуацію

Крім того, що потрібно опрацювати причину вашого конфлікту, необхідно працювати над покращенням якості ваших стосунків.

Відмовтеся від сварок на користь конструктивного діалогу. Перестаньте критикувати одне одного, принижувати. Поверніть у стосунки романтику. Ходіть на побачення, дивіться разом фільми, вечеряйте.

Візьми за звичку хвалити чоловіка, підтримувати, ділитись позитивними емоціями. Навчися цінувати те, що він робить для тебе, а не сприймай це як належне.

Важливо визнати факт – не всі стосунки можна врятувати. Але якщо між вами ще є кохання, повага та близькість, то спільними зусиллями ви зможете подолати кризу. І тоді ваш шлюб стане ще міцнішим.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua