Чому чоловіки стали безініціативними у відносинах і що робити

Чому чоловіки стали безініціативними у відносинах і що робити

Жінки мають особливу інтуїцію. За допомогою якогось шостого почуття вони знають, коли подобаються чоловікові. Втім, за допомогою цього почуття, що виловлює з атмосфери флюїди симпатії, важко пояснити, чому чоловік не робить перших кроків назустріч і як йому допомогти в цьому.

Секрети чоловіків

Чому чоловіки стали безініціативними у відносинах і що робити

Фото Karsten Winegeart on Unsplash

В офісі, на дискотеці або пляжі ти, напевно, часто стикалася з ситуацією, коли явно подобалася якійсь молодій людині. Він кидав на тебе таємні погляди, проходив прямо перед тобою, підвищував голос, ніби ненароком підморгував, підштовхував тебе, навіть усміхався.

І, незважаючи на всі ці знаки уваги, жодних кроків для знайомства чи розвитку стосунків він не робив. Ти йшла додому з подивом і розчаруванням, можливо, потім довго мріяла про нього, чекала зустрічі і, звичайно, думала, чому молодик так і не зробив крок.

Причин може бути багато – від найфантастичніших до прозаїчних і вульгарних. Невеликий перелік прикладів:

 • Ти йому справді сподобалася, але сміливості запросити тебе на вечерю чи прогулянку не вистачило. Можливо, ти виглядаєш для нього надто крутою, багатою чи самовпевненою. Або сам він надто не впевнений, щоб зробити перший крок.
 • У момент зустрічі у нього хворів живіт, голова, нога. Його думки стрибали від тебе до свого фізичного стану, і найважливішим у результаті виявилося самопочуття.
 • Він має іншу дівчину. А може, він просто одружений.
 • Він упевнений, що ти заміжня, заручена, з кимось уже зустрічаєшся.

Якось на одному з фестивалів спалахнула справжня драма. Дівчина спеціально приїхала, щоб привернути увагу молодого чоловіка, що сподобався їй, підштовхнути його до розвитку відносин. Вони зустрілися, але тут з'явився її старий знайомий і наповнив собою весь час.

Той, у кого вона була закохана, просто ретирувався зі сцени. Вона ж ревла від розчарування наступної ночі. Дівчині потім потрібно кілька місяців, щоб переконати його в тому, що він їй подобається.

 • Молодий чоловік перевіряє тебе, хоче бути впевненим, що варто витрачати на тебе час.
 • Він вірить у гороскопи чи передбачення. Хтось йому наплів, що найкраще йому буде з жінкою старша за нього або, навпаки, набагато молодша. І тепер він, бачачи перед собою ровесницю, приймає її з цікавістю, але не хоче розвивати стосунки.

Чому чоловіки стали безініціативними у відносинах і що робити

5 причин, чому чоловік не робить перший крок

 • Чоловік звик, що ініціатива завжди належить жінкам. Подібний погляд на відносини сформувався під впливом матері, колишніх любовних зв'язків.
 • Він уже обпікся одного разу, і при всьому бажанні зблизитися з тобою, не хоче повторювати помилок.

Список можливих причин можна продовжувати до нескінченності, і все одно ситуація, в якій ти опинишся, буде унікальною.

Як допомогти чоловікові зробити крок

Гадаючи про причини, чому молода людина, що сподобалася, не виявляє ініціативу, а лише надає деякі знаки уваги, ти можеш до кінця днів залишитися старою дівою або упустити кохання всього свого життя.

Можливо, чоловікові потрібно допомогти, підштовхнути його, створити умови, у яких він вирішиться зробити перший крок.

 • Прихований інтерес

Якщо в тебе з молодим чоловіком є спільні друзі, спробуй через них розвідати обстановку і натякнути, що не проти спробувати побудувати стосунки з ним.

Друзі та подруги зазвичай є джерелом потрібної та непотрібної інформації. Обережно ставлячи питання, постарайся дізнатися, чи має чоловіка дівчина, дружина, коханка, чим він дихає, що йому подобається.

Через спільних приятелів можна напроситися на заходи, на яких буває молода людина. Дізнавшись, що ти відповідаєш тому типу дівчат, які йому подобаються, спробуй посилити враження від зустрічі з тобою стильним одягом, незвичайною поведінкою.

Можна ненароком поскаржитися одному із спільних друзів, що він тобі подобається, але ніяк не реагує на твою присутність. Так він, напевно, дізнається про твій інтерес. Але мінус цього кроку в тому, що інші дізнаються про твої почуття, що рідко буває приємним.

 • Ненавмисні зустрічі

Ціль цього методу – періодично організовувати нібито ненавмисні зустрічі. Це легко провернути, якщо ви працюєте в одній компанії, разом навчаєтесь або живете поруч.

У решті випадків потрібна велика підготовка. Тільки уяви – тобі потрібно дізнатися, чим він захоплюється, коли ходить на спорт, вигулює собаку, чи буває в супермаркеті. При цьому влаштувати так, щоб періодично траплятися на зустріч і зуміти заінтригувати його.

Спочатку для чоловіка подібні зустрічі будуть несподіваними. За тими емоціями, які з'являться на обличчі, ти зможеш відгадати, радий він тобі, здивований чи збентежений. Після кількох зустрічей він чекатиме, що знову з тобою перетнеться. А там, дивишся, і запросить на побачення.

 • Відкрите спілкування

Легкий флірт, коротенькі розмови в ліфті, за обідом або на вечірках – способи, коли безпосереднє спілкування може дати тобі можливість підштовхнути чоловіка до уважнішого ставлення до тебе.

Нічого особливо не плануй, залиш ситуацію на волю випадку і щиро радуйся зустрічам з молодим чоловіком. Безпосередність емоцій часто привертає більше уваги, ніж ретельно заплановані репліки та сентенції.

З іншого боку, ти можеш зіграти на ненавмисних зустрічах. Визнач маршрут, яким слідує чоловік, і просто «наздожени» його в потрібний момент. Розкажи, куди йдеш і щиро порадуйся, що вам в один бік.

А далі зацікав, зачепи його, зроби так, щоб йому сподобалося проводити з тобою час.

 • Спілкування через інтернет

Все більше людей розчаровується у спілкуванні та коханні через інтернет. Занадто великою кількістю надуманих почуттів, емоцій та пристрастей наповнюються знайомства. Занадто багато нестиковок та обману в особистому спілкуванні виявляється згодом.

Незважаючи на це, через інтернет продовжують шукати коханих, стоять стосунки та навіть планують шлюби.

Як ефективно використовувати мережу для того, щоб допомогти чоловікові зробити перший крок:

 • Зареєструйся на тому ж сайті знайомств, що і він, зроби свій профіль яскравим та привабливим. Постарайся потрапити до тієї категорії дівчат, які при пошуку були б йому цікаві.

Необов'язково робити так, щоб він зрозумів, що це ти, якщо ви знайомі. Важливо привернути увагу.

 • Підпишись на його профіль у соцмережах, став лайки, коментарі. Якщо він планує відвідати якийсь захід, теж бери участь у ньому, поділися враженнями.
 • Створи дійсно цікавий профіль. Постав лайки під усіма його постами. Швидше за все, йому стане цікаво, хто його гавкає, він зайде на твою сторінку. А далі треба переконатися, що вона справді розпалить його інтерес.

Діяти нахрапом

Цей спосіб може здатися нахабним, зухвалим, але на що не підеш заради кохання. Попроси чоловіка запросити тебе на обід, вечерю або екскурсію його рідним містом.

Залежно від обставин, твого звичного образу і його природної поведінки при зустрічі можеш здатися слабкою, безневинною овець, яка потребує його керівництва. Або дій як сильна жінка, яка звикла приймати рішення.

Якщо хочеш, розкажи про свої почуття, як Тетяна Онєгіну або приховуй їх доти, доки він сам не почне говорити про свої.

Є безліч способів підштовхнути чоловіка до стосунків. Найважливіше, що потрібно при цьому зробити – запалити його інтерес, змусити його думати про тебе і захотіти отримати тебе.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua