Гостьовий шлюб – що це за стосунки та які у них плюси та мінуси

Гостьовий шлюб – що це за стосунки та які у них плюси та мінуси

Все частіше можна почути, що чоловік живе окремо від сім'ї – як вести дружину у такому разі. Єдиної рекомендації немає і не може. Все залежить від ситуації, відносин між подружжям, їхньої мотивації та інтересу один до одного.

Гостьовий шлюб

Гостьовий шлюб – що це за стосунки та які у них плюси та мінуси

Фото автора Kampus Production: Pexels

Один із цікавих винаходів сучасності, що дає відносну свободу партнерам, – гостьовий шлюб.

Чоловік та жінка можуть офіційно зареєструвати стосунки або не ставити у паспорті штамп. Незалежно від офіційного статусу, вони живуть окремо. Іноді – у різних кінцях міста, буває – у сусідніх квартирах.

Партнери можуть мати дітей спільно займатися їх вихованням. Здавалося б, гостьовий шлюб має влаштовувати багатьох чоловіків, адже часто саме вони стають ініціаторами таких стосунків.

Однак якщо поговорити з жінками, які пройшли або живуть у такому шлюбі, то з'ясуються, що вони вбачають у таких стосунках безліч переваг.

Як поводитися, якщо чоловік запропонував гостьовий шлюб:

 • Не метушись, не влаштовуй істерики та скандали. Якщо твій чоловік прийняв тверде рішення, постарайся почути його та знайти плюси для себе. Наприклад, гостьовий шлюб може означати, що тобі не потрібно прати його білизну, шукати вранці шкарпетки та краватки.
 • Продовжуй любити свого партнера, не відмовляйся від своїх почуттів. Це дасть тобі силу та енергію жити далі.
 • Встанови межі – ставлячись щиро і з усією добротою до чоловіка, не дозволяй йому сісти собі на шию. Йому справді може здатися, що гостьовий шлюб передбачає зобов'язань з його боку. При цьому він продовжуватиме щиро вірити, що ти маєш його годувати, любити, шкодувати.
 • Визначте взаємні обов'язки по відношенню один до одного та дітей. Має бути чітка картина, хто за що платить, як ви проводите вихідні, відпустку, як займаєтеся з дітьми.

Якщо твій чоловік намагається уникнути цього пункту, ймовірно, він просто, хай навіть неусвідомлено, вирішив звалити на тебе всю відповідальність, а сам хоче насолоджуватися життям.

 • Намагайтеся частіше зустрічатися, тішити себе інтимними стосунками, спільними прогулянками, святкуванням днів народження, особливих подій.

Гостьовий шлюб – що це за стосунки та які у них плюси та мінуси

Що таке гостьовий шлюб?

 • Той факт, що ви живете окремо, не означає, що не можеш звернутися до нього за допомогою. Роби це. Пам'ятай, що ви – партнери, і від звичайних пар вас відрізняє тільки те, що живете (ночуєте, при тому не завжди) ви у різних квартирах.

Чоловік вирішив подумати

Складніша ситуація, якщо чоловік живе окремо, бо вирішив подумати, чи варто вам продовжувати стосунки. У цій ситуації куля в його руках, вона може маніпулювати тобою, а ти ризикуєш залишитися жертвою.

Ось приклад – після 17 років шлюбу чоловік запропонував дружині пожити окремо. Він винайняв квартиру поблизу, регулярно зустрічався з дружиною, водив молодшу дитину на тренування, до лікаря. Через три роки несподівано подав на розлучення.

Шокованій дружині пояснив, що він ухвалив рішення і нічого міняти не збирається. Весь цей час дружина таємно сподівалася, що він повернеться. У думках продовжувала жити з ним, побудувала собі замок із фантазій про щасливе майбутнє.

Якщо чоловік пропонує пожити окремо:

 • Намагайся розібратися в причинах, причому зроби це без скандалів. Обговоріть, що змінилося у ваших стосунках, чому він ухвалив таке рішення. Швидше за все, його відповідь буде невизначеною. Тобі доведеться його прийняти, оскільки будь-яка спроба наполягати може обернутися драмою.

Пам'ятай, що дуже багато випадків, коли дружина намагається обдурити чоловіка, допитатися, чи є в нього коханка, закінчуються ненавмисним фізичним насильством.

 • Проаналізуй своє життя та поведінку. Чи не було чого тобі останнім часом, що змусило його втратити до тебе інтерес чи насторожитися.

Часто бажання жити окремо у чоловіка виникає, коли дружина починає більше заробляти та постійно нагадує про його низький дохід.

 • Якщо тебе лякає самота, запропонуй спробувати ще кілька місяців пожити разом. Якщо він погодиться, не намагайся бути кращим, краще бути самою собою. Звертай увагу на поведінку чоловіка, його інтереси.
 • Якщо відбулося, і ви почали жити окремо, не набридає йому постійними дзвінками, не стеж за ним у соцмережах. З одного боку, дай перепочинок собі. З іншого боку, спробуй упорядкувати ваші стосунки, повернути життя в те русло, про яке ти завжди мріяла.

Мета – дати стосункам нове життя на більш дружньому та прийнятному для вас обох рівні.

 • У ситуації, коли, живучи окремо від чоловіка, ти зрозуміла, що вас більше нічого не пов'язує, дай собі шанс бути щасливими. Не обманюй себе та його, намагаючись повернути стосунки.

Жити окремо – рішення дружини

Якщо чоловік живе окремо від дружини, це не означає, що рішення належить йому.

Все частіше останнім часом дружина вирішує переїхати в інше місто чи чужу країну, щоб реалізувати себе на роботі, позбавити алергію дітей, дати собі та їм можливість побачити світ. Ще одна причина – перевірити, чи справді стосунки варто продовжувати.

А що чоловік? Він вибирає спокій минулого, упорядкованість звичного і хоче брати участь у змінах. Як сказав чоловік однієї знайомої у розмові з її родичами: “Нехай вона переїде, влаштується, знайде роботу, а я потім подумаю про переїзд”.

За статистикою, в 90% подібних випадків подружжя чекає розлучення або взаємне рішення перестати бути парою. Причина в тому, що для збереження в такій ситуації потрібно бажання та моторошне старання обох партнерів підтримувати стосунки.

Найчастіше партнери намагаються підтримувати регулярний зв'язок, відвідувати один одного лише на початку. Через 6-8 місяців з'являється нове життя, і хоч би як намагався один партнер, другий відкривається новим зв'язкам і можливостям.

Як правило, зусилля для збереження відносин докладає та сама дружина, навіть незважаючи на факт, що це вона ініціювала переїзд або тимчасовий поділ. Для неї важливий зв'язок із чоловіком, сім'я. Нові можливості можуть загрожувати втратою себе, руйнування життя.

У ситуації, коли чоловік залишився, по суті, у минулому дружині можна порекомендувати наступне:

 • За сильної самотності та бажання залишитися з чоловіком намагайся підтримувати стосунки. Регулярно дзвони, розповідай новини, запрошуй на спільні прогулянки містом, знімай відео.

Варто домовитися про частоту зустрічей у реальності, і дійсно зустрічатися, які б перешкоди вас не поділяли.

 • Обговоріть умови та терміни возз'єднання та дотримуйтесь наміченого плану. Найгірше буде, якщо сторони повиснуть у невідомості, не зможуть домовитися про те, коли чоловік переїде до дружини, або вона повернеться до нього.
 • Якщо пристрасть, почуття згасли, і ти розумієш, що справжня причина від'їзду – у згасанні почуттів, краще поговорити з чоловіком і розібратися у відносинах. Як правило, усвідомлення того, що кохання немає, приходить з часом.

Спочатку партнери борються із цим відчуттям, а потім здаються. Спочатку, коли відносини ще не зрозумілі, краще їх не ламати, продовжувати спілкуватися. Однак як тільки тобі стане ясно, що ви принижує себе, обманюєте, знайди сили розставити всі крапки над i.

Немає нічого страшного в тому, щоб жити окремо із чоловіком. Головне – вміти підтримувати стосунки, не виснажувати один одного ревнощами, образами та агресією. Окреме проживання може подарувати вам нові можливості, заспокоїти пристрасті чи довести, що кохання більше немає.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua