Чоловік не розуміє, що мені погано – поради психолога, що робити

Чоловік не розуміє, що мені погано – поради психолога, що робити

Якщо тобі складно донести до чоловіка свої думки, задумайся над тим, як ти їх висловлюєш, чи вчасно це робиш, і якої реакції чекаєш насправді.

Якщо ти хочеш зберегти стосунки і мрієш, щоб спілкування з партнером було продуктивним, варто замислитись про розвиток комунікативних навичок. Вони допоможуть легко та невимушено взаємодіяти не лише зі своїм чоловіком, а й іншими людьми.

Чому чоловік не чує тебе

Чоловік не розуміє, що мені погано – поради психолога, що робити

Фото REX WAY on Unsplash

Напевно, ти помічала і знаєш, що чоловіки та жінки розмовляють по-різному. Це зумовлено не лише природою, а й суспільними стереотипами, стилем виховання. Чоловік звик демонструвати домінуючу поведінку, тоді як жінка прагне проявити себе як чуйну, ніжну та доброзичливу.

Коли ж виникає якась проблема у відносинах, закономірно, що тобі доводиться міняти звичну модель поведінки, підлаштовуватися до обставин, пробувати різні стратегії, щоб донести до чоловіка головну думку.

Він же, у свою чергу, просто не сприймає твої слова всерйоз, щиро дивуючись, чого це раптом ти з милої та ніжної перетворилася на озлоблену та агресивну дружину. Його завдання – перечекати бурю, чим вона, власне, і займається. Напевно, його реакції на твої докори зводяться до:

 • недоречним жартам;
 • мовчазного вислуховування;
 • ігнорування;
 • знецінення проблеми;
 • спробам приголубити та заспокоїти;
 • наполегливого нерозуміння проблеми;
 • спробам уникнути або перенести розмову.

Шляхи вирішення проблеми

То що робити, якщо з разу в раз не вдається достукатися до чоловіка? Вихід є і навіть не один. Однак варто розуміти, що всі запропоновані варіанти – вихід тільки для тих жінок, які є еталоном подружжя і не можуть ні в чому дорікнути.

 • Припини цікавитися його справами

Турбота, увага та підтримка обов'язково мають бути у парі, але виключно у двосторонньому порядку. Щоб чоловік усвідомив наявність проблеми, доцільно створити такі умови самостійно. Перестань запитувати щоразу:

Чоловік не розуміє, що мені погано – поради психолога, що робити

Чоловік мене не розуміє – розлучитися?

 • як справи на роботі;
 • як він почувається після трудового дня;
 • як хоче провести дозвілля;
 • чим ти можеш допомогти йому;
 • чи не хоче він відволіктися у колі своїх друзів.

Незабаром він почне помічати відсутність уваги з твого боку. Кому буде приємно прийти після роботи і, скаржачись на втому, не побачити співчуття у виразі обличчя коханої людини? Реагуй на його скарги так само, як і він на твої. Рано чи пізно він зрозуміє всю серйозність того, що відбувається.

 • Знайди втіху у родичів та близьких друзів

Чоловік за своєю природою – самець. Він інтуїтивно відчуває потребу дбати про обрану супутницю, оберігати її від небезпек. Сучасний світ диктує свої правила, і чоловік часто нехтує своїми обов'язками.

Однак у ситуації, що загрожує його репутації, інстинкти можуть прокинутися. Пройдися повз нього з телефоном у руках, скаржачись на втому комусь із близьких. Вони точно виявлять розуміння і співчуття. І тобі приємно, і чоловікові зробиш натяк.

Адже він відчує свою неповноцінність і неспроможність – саме він має бути твоєю втіхою, якщо ви разом.

 • Розподіл обов'язки по дому

Навіть домогосподарки не зобов'язані виконувати чоловічу роботу вдома, нехай і саму примітивну. Якщо вже ти й працюєш, то ту ж готування та прибирання точно треба розподілити порівну. Відмовляється? Нехай поживе у бардаку. Рано чи пізно вдасться дійти компромісу.

Поставивши на себе той же тягар відповідальності за сімейний і матеріальний добробут, він зможе зрозуміти, як ти втомлюєшся і потребуєш його підтримки.

 • Плануй свої справи об'єктивно

Навряд чи ти втомлюєшся спеціально для того, щоб звернути на себе увагу. Життя жінки – це нескінченний потік усіляких емоційних переживань та обов'язків. Робота, турбота про дітей, підтримка домашнього затишку – у всій цій метушні залишається дуже мало часу на повноцінний відпочинок.

Спланувати свій графік так, щоб встигнути пожити і для себе, заради власних інтересів, не так просто. Достатньо впорядкувати справи, написавши їх хоча б на аркуші паперу, та відповісти на кілька запитань:

 • чи обов'язкові вони всі;
 • що станеться, якщо ти не зробиш щось із запланованого;
 • чи можна перенести якесь із них на більш пізній час;
 • як спростити поставлені задачі;
 • чи робиш ти це хоча б на загальне благо або виключно на догоду чиїмось інтересам.

Оптимізувавши графік, можна подумати і над особистими інтересами, уподобаннями. Чи це заняття улюбленим хобі, прогулянка з подругами на свіжому повітрі, відвідування спа-салону або читання улюбленої книги – не має значення.

Головне, щоб дозвілля приносило справжнє задоволення і знімало напругу – як фізичне, так і психологічне.

Як налагодити комунікацію з партнером

Чоловіки часто думають, що жінка ними не цінує і все, що вони роблять для неї та сім'ї, сприймає як належне. Згодом вся любов, підтримка і турбота йде на другий план, поступаючись місцем взаємовигідному союзу.

Звідси і нерозуміння, нездатність висловити власні думки та почути партнера. Задумайся, можливо, ти сама провокуєш подібне ставлення до себе.

Чоловік повинен відчувати, що його жінка ним пишається, цінує його зусилля та старання. Якщо ти не виявляєш подібних знаків уваги, навряд чи він вважатиме за потрібне почути і зрозуміти твою тривогу.

Якщо ти постійно перебуваєш у поганому настрої, чоловік завжди переймає це на свій рахунок. Коли така ситуація є нормою для сім'ї, він просто побоюється, що, якщо спитає, в будинку настане армагеддон – безпідставні звинувачення, крики, істерики та сльози.

Не треба чекати, коли він поцікавиться причинами, які поділися своїми проблемами сама. І найголовніше – не звинувачуй у всіх бідах чоловіка, якщо хочеш, щоб він тебе чув і розумів. Адже за фактом ти можеш посваритися з колегою на роботі, а зірватися на нього через кинуту в куток шкарпетку.

Слухай і ти. Так, його розповіді про роботу, рибалку, автомобілі та футбольний рахунок можуть здатися нудними. Але в такому разі чого можна чекати до себе?

Водночас не переборщувати варто і жінці. Як відомо, представницям прекрасної половини людства просто життєво необхідно видавати за добу набагато більше тисяч слів, ніж чоловікові.

Для розмов про косметику, гормональний збій, особливості депіляції є подруги. Крім того, цю проблему можна вирішити й інакше – знайти спільні інтереси з партнером, теми, на які комфортно спілкуватиметься вам обом!

Давай вільний час і собі, і йому. Не позбавляй його можливості вибратися кудись із друзями або пограти у комп'ютер. Надмірна увага та гіперопіка закономірно породжують байдужість. Наявність особистого простору іноді необхідне обом партнерам, незалежно від їхнього віку, статусу або кількості років спільного життя.

Отже, позбавитися непорозуміння в парі можна різними способами. Жіночі хитрощі підійдуть тим дружинам, які вкладаються у відносини всією душею, але часто почуваються безпорадними, самотніми.

Перед використанням таких рекомендацій необхідно детально проаналізувати і власну поведінку, скориставшись інформацією другого розділу. Пам'ятай, важливо дотримуватися більш об'єктивної оцінки того, що відбувається, щоб вибрати ефективну стратегію поведінки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua