Що робити, якщо чоловік не хоче переїжджати до іншого міста чи країни

Що робити, якщо чоловік не хоче переїжджати до іншого міста чи країни

Ти любиш подорожувати? Чи просто завжди мріяла виїхати жити в інше місто? Наприклад, до моря і сонця, а може в центр Росії чи закордон. Але твій чоловік проти. Його все влаштовує, і він не готовий кинути і переїхати в інше місто. Але що ж робити, не розлучатися через це? Дізнаємось у цій статті.

Що робити на самому початку

Що робити, якщо чоловік не хоче переїжджати до іншого міста чи країни

Фото автора Blue Bird: Pexels

Ось у тебе з'явився план про переїзд, але ти його ще не озвучила чоловікові і боїшся, що він скаже «ні». Які кроки ти можеш зробити:

 • Вирішити собі точно, чи готова ти до переїзду
 • Дізнатися все про те місто, куди хочеш переїхати
 • Переглянути варіанти роботи для себе
 • Визначити питання із житлом
 • Виписати для себе всі плюси та мінуси переїзду
 • Йти на розмову з чоловіком

Останній пункт найважливіший, але тільки після того, як ти сама для себе чітко даси відповідь на всі питання. Тоді ти зможеш надати чоловікові свій чіткий план. Так, він може бути з ним не згоден, зате він чітко побачить, що налаштована рішуче.

Що робити не потрібно

 • Не знецінюй почуття твого чоловіка

Він може справді не хотіти переїжджати. І будь-яка розмова про це може викликати в ньому агресивність і роздратованість. А за цим можуть ховатися глибші емоції. Такі як: страх, невпевненість у собі, сум і туга.

 • Не тисни на нього

Навіть те, що він тебе вислухає, але нічого не відповість, це вже гаразд. Щоб не викликати додаткову агресію, краще залишити його на якийсь час.

 • Запитай про його страхи

Якщо ти відчуваєш, що зараз слушний час, то можеш поговорити з чоловіком про його страхи. Чому він не хоче переїжджати? Можливо, ви можете разом закрити частину його страхів.

 • Дай час

Якщо одразу він не погодився, то ти можеш повернутися до розмови іншим часом. Скільки саме потрібно часу, важко сказати, але в будь-якому разі, краще не створювати конфлікт, а почекати.

 • Не шантажуй

Не варто говорити чоловікові про те, що ти готова з ним розлучитися і поїхати одна або з дитиною. Це тільки посилить конфлікт і точно не наблизить тебе до твоїх цілей.

Що робити, якщо чоловік не хоче переїжджати до іншого міста чи країни

Як домовитись із чоловіком про що завгодно?

 • Продовжуй кохати

Що це означає? А те, що питання про переїзд не має стати каменем спотикання у ваших стосунках. Нехай ця розмова буде не вимученою, а ніби між справою. Тільки не дуже часто, а то й це буде приводом для сварки. А якщо тобі переїзд важливий найближчим часом, попроси чоловіка про час, який йому потрібно для того, щоб все обміркувати і обговорити.

Якщо є діти

Якщо у вас є діти, то можна оперувати тим, що для дітей краще жити в іншому місці. Що там у вас буде більше можливостей чи клімат буде кращим. Але при цьому не варто говорити, що чоловік винен у тому, що не дає їм найкращого шансу на життя. Твоє завдання – донести цінність вашого переїзду.

Якщо у дитини буде більше можливостей, вона відвідуватиме більше секцій, то у чоловіка з'явиться більше приводів пишатися своєю дитиною. А якщо діти вже не маленькі, можна враховувати їх думку при переїзді. І всім разом поговорити на сімейній раді.

Показати довіру до чоловіка

Дуже важливо показати, що ти довіряєш свого чоловіка. Що його думка з цього приводу дуже важлива і для тебе, і для вашої сім'ї. А ти просто хочеш найкращого варіанту. Якщо виникає питання, пов'язане з житлом, це можна довірити дружину.

Можливо, твоє рішення про переїзд слід ще раз обміркувати. І доводи твого чоловіка досить тверезі. Твоє рішення може бути імпульсивним і пов'язаним із твоїми особистими проблемами чи страхами.

І найголовніше, почути доводи чоловіка та разом їх обговорити.

Криза у відносинах

Запитай себе: «Чому я хочу переїхати?». Буває так, що бажання переїхати до іншого міста виникає через бажання втекти від проблем. І, можливо, від проблем у відносинах. Тоді переїзд не допоможе. Тому що доведеться взяти проблеми із собою.

Так, хтось може сказати, що нове місце проживання може допомогти, але залежить від конфлікту. І якщо це чергова криза у відносинах, то вийти з неї допоможуть і не такі кардинальні рішення. Достатньо буде подорожі та побачень, а також розмов по душах.

Що робити, якщо чоловік не хоче переїжджати до іншого міста чи країни

Giphy

Але можливо, що постійні розмови про переїзд зовсім не зміцнюють ваш шлюб. А навпаки, вносять дедалі більший розлад у вашу родину. І тоді має сенс припинити на якийсь час такі розмови і зайнятися відновленням довіри між один одним. Наприклад, звернутися до психолога. А на сеансі спеціаліст може обговорити і питання про переїзд.

Прагнення розвитку

Якщо ти розглядаєш переїзд, як найкращий спосіб розвитку та виходу із зони комфорту, то це справді може бути непоганим рішенням. А може, ти хочеш підвищити свій освітній рівень або поміняти роботу – це добре. Можна навести всі ці аргументи своєму чоловікові.

Іноді буває так, що у чоловіка є робота і перспективи в тому місті, де ви живете, і він просто не думає, що можна щось змінити. Або що в новому місті він може зайнятися тим, що давно мріяв. Саме це ти і можеш навести йому приклад, знаючи його «слабкі» місця.

Право на помилку

Це означає, що у розмові з чоловіком ти можеш чітко сказати, що ви будь-якої миті зможете повернутися. Не обов'язково одразу їхати на ПМП. Спочатку можна з'їздити вивчити місто. А якщо якогось конкретного міста на прикметі ще немає, спробувати відвідати кілька міст.

Потім можна поїхати на якийсь час, зняти квартиру, пошукати роботу. Найкраще їхати туди, де вже є хоч якісь знайомі. Це допоможе не почуватися самотніми. Не слід забувати, що у кожному місті безліч районів. І вам може не сподобатися жити у якомусь певному районі.

Але найлегше дізнатися місто «на місці». Тому що може бути безліч думок, адже кожен обирає під себе.

Твоє основне завдання, донести до чоловіка, що якщо вам зовсім не сподобається на новому місці, ви повернетеся назад. Це знизить градус напруги у цьому питанні. А якщо ти ніколи не переїжджала в інше місто, то для тебе це теж може бути новим досвідом. І яким він буде, можна лише припускати.

Так, є пари, які розлучаються через те, що не можуть вирішити питання переїзду. Адже в одного може зовсім не складатись кар'єра або не бути друзів у місті, де живете. А в іншого навпаки є перспективи, зв'язки, близькі.

Але сім'я тим і відрізняється від просто співмешканців, тим, що у шлюбі доводиться шукати компроміси. Але вони будуть засновані на любові та взаєморозумінні один до одного.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua