Чоловік не говорив компліментів ніколи або перестав – як поводитися

Чоловік не говорив компліментів ніколи або перестав - як поводитися

У тик-току з'явився новий тренд, дівчата записують відео, в якому показують скільки компліментів за тиждень робить їм друга половина. Результати були найчастіше сумні, переважно ця цифра — нуль.

Адже так важливо кожній жінці чути компліменти, адже ми їх сприймаємо від свого чоловіка як доказ його кохання. А що ж робити, якщо чоловік чи хлопець не каже приємних слів на твою адресу? Відповідь ти знайдеш у статті.

Причини, з яких чоловіки не кажуть компліменти

Чоловік не говорив компліментів ніколи або перестав - як поводитися

Фото автора Антон Жук: Pexels

«Чому він не каже мені компліментів? Він що мене не любить?! — це питання хвилює багатьох жінок. Насправді найчастіше це не так. Давай розумітися на причинах цього явища.

Комплімент – від французького compliment, що означає “вітання”. У російській дане слово з'явилося на початку 18 століття і мало такий сенс, як «вітання за певними правилами».

Компліментом у суспільстві називають похвалу на адресу будь-кого, одягнену у ввічливу форму.

За допомогою компліменту можна підняти настрій, розташувати, зняти напругу, розрядити атмосферу, висловити свої почуття. Компліменти мають стільки плюсів, але чому ж чоловіки тоді їх не говорять? Відповідь проста: просто не вміють.

У нашій країні відсутня культура говорити та приймати компліменти. Часто щирі компліменти сприймають як лестощі. Та й прийнято вважати, що слова нічого не означають: «Доведи справою, а не словом».

І чоловіки живуть цими стереотипами. Часто можна від них почути: “Я не знаю, як робити компліменти”, “Я створив з нею сім'ю, я вже довів своє кохання”, “Я ж з нею, а не з іншого, значить вона найкраща”.

Ти можеш сказати, що на початку стосунків компліменти були, а з роками зникли. За чоловіка в той час говорила пристрасть, а зараз, у стабільності він не бачить сенсу говорити, що вже сказано і доведено його поведінкою та вчинками.

Логіка така: «Якщо я не вважав би тебе красивою, розумною і привабливою, то я б не хотів тебе і не став би з тобою жити». Але, як кажуть: «Жінка любить вухами», тож тобі важливо почути від чоловіка чи хлопця, що ти для нього приваблива та бажана.

Не варто ображатись і скандалити з цього приводу. Чоловіка потрібно планомірно вчити цьому навичці. А як це зробити буде розказано нижче.

Чоловік не говорив компліментів ніколи або перестав - як поводитися

Що робити, якщо чоловік не каже компліментів?

ТОП-5 порад як навчити другу половину говорити компліменти

  • Говори компліменти сама.

І не лише своєму чоловікові. Сестрі, його мамі, дітям, вихователю дитини тощо. Твій чоловік має побачити на твоєму прикладі, що говорити компліменти – це норма. Але особливу увагу приділили саме компліментам своєї другої половини.

Хвали його щиро, щоби твій комплімент не здався йому лестощами. Особливо чоловіки цінують компліменти щодо їхніх вчинків. Ніколи не порівнюй при цьому його з іншими людьми, це можна змінити.

Наприклад, Ти такий пунктуальний, я рада, що на тебе можна покластися або Ти молодець, що домігся нової посади, це доводить твою цілеспрямованість і мужність.

Також чоловіки люблять компліменти щодо їх зовнішності. Але тут важливо дотримуватись правил: комплімент повинен відображати реальну картину і бути максимально чесним. Наприклад, після невдалої стрижки не варто говорити про те, що вона йому йде і він з нею чарівний.

Також неправильно буде похвалити річ, а не його самого, тобто не варто говорити «Яка гарна сорочка!», а краще «Ця сорочка наголошує на твоїй красивій фігурі».

Компліменти доречні і в романтичних моментах, йому буде приємно в цю хвилину почути про те, які в нього гарні очі, чуттєві губи чи міцні та сильні руки.

Підсумовуючи сказане вище, напрошується наступний висновок: хочеш чути компліменти — роби їх сама.

  • Використовуй техніку “Я-повідомлення”.

Про те, що ти хочеш чути компліменти, потрібно сказати прямо. При цьому уникаючи невдоволення, роздратування, скандалів та сварок із цього приводу. Дуже ефективно тут може бути техніка «Я-повідомлення».

«Я-повідомлення» є фразою, збудованою так: «дія людини, якого звернено повідомлення — твої відчуття провини і емоції — прохання, звернена до людини». Важливо говорити спокійно та доброзичливим тоном. І краще не використати частинку «ні».

Приклади «Я-повідомлень», які можна використати в цій ситуації: «Коли ти робиш мені компліменти, я почуваюся бажаною і привабливою, говори мені їх частіше», «Ти перестав мені говорити компліменти, це засмучує мене, будь ласка, почни мені їх робити ».

  • Частіше усміхайся та хвали себе.

Якій людині хочеться робити компліменти? Звичайно ж життєрадісному та впевненому в собі, а не похмурому та сумному. Якщо ти сама собі не можеш зробити комплімент, як ти думаєш, твій чоловік цього захоче? Або якщо ти похмура 24/7, чи захочеться тобі сказати щось приємне?

Хвали себе при чоловікові: «Дорогий, подивися яке у мене чарівне плаття, я в ньому карколомна красуня!», «Я сьогодні розумниця, приготувала вечерю краще, ніж у ресторані, пальчики оближеш!», «Я досягла підвищення, я не тільки красуня , Але ще й розумниця!».

Така тактика спрацює набагато швидше, ніж класичне скиглення «Ти мене не любиш!». Повір, незабаром чоловік почне відважувати тобі безліч компліментів.

  • Приділяй більше уваги поцілункам та обіймам.

Не дуже хочеться робити компліменти дружині або дівчині, яка приділяє мало уваги, не виявляє ніжності, дратівлива з тобою і груба. Стань на місце чоловіка. Як ти думаєш, чи почувається він коханим?

Чоловіки, як і жінки потребують ласки. Найчастіше обіймай та цілуй свого чоловіка. До речі, можна завести цікаву традицію. Коли ви відчуваєте один на одного роздратування – обійміться, це зніме напругу, дасть відчуття близькості та щастя.

Повір, за таких відносин, де чоловік почувається коханим, жінка чує компліменти дуже часто.

  • Будь вдячна.

Іноді через неправильну реакцію чоловіки перестають робити компліменти. Ось уяви, ти робиш комплімент, а його ігнорують чи реагують на нього негативно, чи буде тобі приємно? Чоловік каже: «Дорога, ти сьогодні така гарна!», а у відповідь отримує: «Що тобі від мене потрібне?!».

Коли ти чуєш комплімент від свого чоловіка, дійди так: усміхнися, обійми, поцілунок і скажи: «Милий, дякую, мені так приємно це почути від тебе!». З такою реакцією твій чоловік захоче тобі говорити приємні слова дедалі частіше.

Всі вищезазначені поради допоможуть тобі не тільки отримувати компліменти від свого чоловіка чи хлопця, але ще й побудувати гармонійні, надійні та здорові стосунки. І бути в них щасливою та коханою.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua