Чому дівчата та жінки не хочуть заміж

Чому дівчата та жінки не хочуть заміж

Бажання одружитися не завжди викликане щирими та теплими почуттями. Люди пов'язують себе сімейними узами із тисячі причин. Жінки хочуть влаштувати свято, надіти весільну сукню та побалакати заздрісних подружок. Багато свято вірять, що це змінить їхнє життя на краще.

Якщо запитати середньостатистичного чоловіка, що його спонукало зробити пропозицію своїй дамі серця, він відповість: «Маша (у гіршому разі, мама) сказала, що треба». Тому багато «сильних і незалежних» жінок вважають, що шлюб — це утопія, і їм точно туди не треба. Хочеш дізнатися, що ти думаєш, насправді?

Чому дівчата та жінки не хочуть заміж

Чому дівчата та жінки не хочуть заміж

Фото автора Hebert Santo: Pexels

Антон Павлович Чехов писав, що той, хто боїться самотності, не повинен одружуватися. Незважаючи на те, що шлюб вважається вищим інститутом суспільства, за часів, коли у обох партнерів є власна кар'єра та особистий рахунок у банку, багато хто вважає, що сім'я потрібна не всім.

Причини, через які ти стала затятою противницею шлюбу, можуть «підсвітити» проблеми зовсім іншого характеру: дитячі травми, невпевненість у собі, низьку самооцінку. Діалог із собою важливий для розуміння, що саме заважає тобі бути щасливою.

  • Ти надивилася на приклад своїх батьків і не хочеш так само.

Якщо ти росла у повній сім'ї, але через день спостерігала, як твої батьки жбурляються посудом, логічно, що в тебе могло скластися враження, що у сімейному житті немає нічого доброго. Шанси збільшуються, якщо мама тебе переконувала, що всі мужики козли.

Так, невдалих шлюбів дуже багато. Але це не означає, що ти повториш долю батьків. Сім'я, як пиріг. Яку начинку ти в нього покладеш, то й їстимеш. Відносини, що ґрунтуються на повазі один до одного, — гарантія твоєї психічної стабільності.

  • Ти вже мав негативний досвід.

Після важкого розлучення в останню чергу думаєш про жіноче щастя. Якщо колишній бойфренд вчинив з тобою негарно, ти підсвідомо починаєш бачити у кожному зустрічному чоловікові ворога. Надійний тип уподобання змінюється на тривожний або уникаючий.

Шлюб для нормальних людей – це найвищий рівень відносин. У вас з'являється більше спільного: діти, майно, заощадження, друзі. Ти переживаєш, що якщо повториться минулий сценарій зі зрадами і зрадами, ти просто це не переживеш.

  • Ти недостатньо сильно любиш свого чоловіка.

Коли жінка по-справжньому божевільного закохана у свого партнера, вона хоче, щоб вона повністю належала їй по всіх напрямках. Шлюб більш важливий для жінки, ніж чоловіка. На пальці з'являється заповітне колечко – знак, що ти кохана і бажана.

Небажання виходити заміж за свого хлопця може говорити, що ти досі перебуваєш у пошуку. Ти не впевнена в його чи своїх почуттях і просто тягнеш час. За законом підлості, коли він зустріне більш зговірливу особу, у тебе прокинеться всесвітнє кохання, але буде вже пізно.

  • Тобі не подобається його сім'я.

Чому дівчата та жінки не хочуть заміж

Три справжні причини відмови від заміжжя

У якомусь сенсі ми справді виходимо заміж не лише за чоловіка, а й за його родичів, які можуть виявитися неприємними людьми. Можливо, його мама вже на початковому етапі не приймає тебе, як члена їхнього «мафіозного клану», і ти розумієш, що далі буде гірше.

Терпіти рідню свого чоловіка у свята – це півбіди. Завжди можна зімітувати напад запалення хитрощів і злиняти з сімейного збіговиська. А уяви, якщо ваша дитина буде схожа на свекруху? Чи досить страшно?

  • Ти боїшся, що при розлученні залишишся ні з чим.

У нашій країні не прийнято обережно підходити до створення сім'ї. Спочатку ми довіряємо один одному всі карти та рахунки, а потім ділимо ложки, подаровані батьками на весілля. Немає жодних гарантій, що після розлучення тобі щось дістанеться, крім дітей та скаліченої психіки.

Але ти можеш убезпечити себе за допомогою шлюбного договору. Нехай такі заходи здаються не дуже романтичними, але хто знає, що на тебе чекає через 10, 20 або 30 років. Дбати про майбутнє — ознака здорових, зрілих стосунків.

  • Ти не готова взяти на себе відповідальність.

До чоловіків менше претензій. Щоб мати статус у суспільстві, їм лише потрібно заробляти вище середнього. Усе. Жінка, щоб її визнали успішною, повинна працювати над собою по всіх напрямках: бути дбайливою матір'ю, котра любить дружину, гарну господарку і займатися своєю самореалізацією.

Ти розумієш, що від амплуа веселої тусовщиці доведеться відмовитись. На зміну їй прийде серйозна мати сімейства. І перспектива звалити він тяжкий тягар «сімейного благополуччя» тебе не тішить.

  • Ти боїшся змін.

Чому дівчата та жінки не хочуть заміж

Giphy

Бажання все життя провести у зоні комфорту деструктивно. Ти переконуєш себе, що перебуваєш у безпеці, доки сидиш у своїй раковині. Але насправді так проявляється твоє невміння швидко адаптуватися. Відкинуті можливості могли б докорінно змінити твоє життя на краще.

Опір невідомості не захищає від бід і не допоможе залагодити внутрішні конфлікти. З цим впораються лише любов, розуміння та підтримка коханої людини.

  • Ти наслухалася історій, що штамп у паспорті псує стосунки.

Твоя подружка нещодавно розлучилася і тепер ллє сльози про те, як до шлюбу все було чудово, але разом зі штампом працівник РАГСу наслала на їх пару стародавнє прокляття. Більше нема чим пояснити, чому добрий і щедрий царевич перетворився на Івана-дурника.

Все залежить лише від вас обох. Шлюб на все життя не може існувати лише на коханні. Якщо партнери не хочуть чути про потреби один одного, вони так і залишаться самотніми та нещасними.

  • У тебе дуже багато очікувань від шлюбу, і ти боїшся розчаруватися.

Інституту сім'ї трохи зіпсували репутацію люди, які вважають, що шлюб обмежує свободу жінки та напевно прив'язує її до будинку та дітей. Те, наскільки сильно зміниться твоє життя, залежить лише від тебе.

Як правило, з нами трапляється те, чого ми боїмося. Тому що ми самі не помічаємо, що робимо все для того, щоб справдилися всі негативні прогнози.

  • Ти вважаєш, що не заслуговуєш бути дружиною.

І в глибині душі, можливо, й хотіла б стояти в білій сукні біля вівтаря, але ти недостатньо любиш і поважаєш себе. Тому не віриш, що хтось інший зможе тебе полюбити. Не соромся звертатися з подібними проблемами до фахівців. Ти гідна всього, що є в інших людей.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua