Що робити, якщо чоловік постійно проводить час із друзями

Що робити, якщо чоловік постійно проводить час із друзями

Часто жінці хочеться, щоб коханий чоловік був завжди поряд. Але що робити, якщо він забагато спілкується з друзями? Чому йде до них, а не залишається вдома і чи це так погано для ваших стосунків?

Чому чоловікові друзі, якщо є дружина

Що робити, якщо чоловік постійно проводить час із друзями

Фото автора Yan Krukov: Pexels

Зі шлюбом пріоритети людей змінюються. У Великій Британії в 2012 році провели опитування, результати якого були опубліковані в науковому журналі Journal of Epidemiology and Community Health.

Після опитування понад 6 тисяч чоловіків, з'ясувалося, що у шлюбі вони, як і раніше, зберігають дружні зв'язки, але на першому місці для них залишається дружина та діти.

Робін Данбар, британський антрополог і еволюційний психолог, виявив, що, вступаючи в серйозні стосунки, людина втрачає двох друзів (The price of love?

На його думку, причина в тому, що стосунки вимагають часу, який доводиться «забирати» з інших сфер життя, зокрема соціальних контактів.

Проте, скидати дружбу з рахунків небезпечно, тому що вона має багато позитивних сторін:

 • дає можливість виговоритися – не всім чоловік готовий ділитися з дружиною, тому що хоче виглядати сильним у її очах, не хоче її турбувати, тоді як із друзями можна бути відвертішим;
 • допомагає впоратися зі стресом – чоловік може розслабитися у компанії друзів та отримати «дозу» позитивних емоцій;
 • зміцнює соціальний статус – чоловіки почуваються успішнішими, коли в них є друзі крім сім'ї;
 • дає можливість поділитися з іншими своїми захопленнями, інтересами, хобі, поглядами життя;
 • збагачує досвід – будь-яке спілкування дає нові знання, враження, можливість подивитися на ситуацію з боку, а спілкування між людьми однієї статі ще корисніше, оскільки такі друзі стають прикладом для наслідування, допомагають порадою.

Коли спілкування з друзями небезпечне

Незважаючи на всі позитивні сторони, жінки часто проти того, щоб чоловік так багато спілкувався зі своїми друзями. Зазвичай причина тому: “Вони на нього погано впливають”, “Він переймає у них погані звички”, “Він не з друзями, а з іншою жінкою” та ін.

За подібними думками стоять серйозніші причини: «Я не довіряю чоловікові», «У нього проблеми із залежністю, а зустрічі з друзями – просто виправдання», «Він занадто вселяє, у нього немає своєї думки».

Що робити, якщо чоловік постійно проводить час із друзями

Як позбутися друзів чоловіка?

Однак, буває, що чоловік дійсно дуже багато спілкується з друзями – складається відчуття, що він «збігає» до друзів від сімейних обов'язків та побуту, йому цікавіше з друзями, ніж удома.

Це говорить про те, що у шлюбі є певні складнощі, непорозуміння, чоловік не відчуває, що може реалізувати всі свої потреби у межах сімейних стосунків.

Наприклад, дружина не поділяє його інтереси, але чекає, що він поділятиме її. Або він відчуває, що не може бути собою, не може розкритися, розслабитися. Він не отримує визнання, уваги з її боку, лише нотації та критики.

У цьому випадку жінці важливо зрозуміти, що саме він отримує від зустрічей із друзями, які потреби задовольняє: у довірі, визнанні, близькості, безпеці, позитивних емоціях та ін. Задуматися, як дружина може дати йому це.

Помилки, яких слід уникати

Коли чоловік дуже багато спілкується з друзями, дружина часто реагує стандартно:

 • вимагає, щоб він повернувся додому на певну годину, тим самим показуючи, що вона в сім'ї головна і принижуючи перед друзями;
 • дзвонить кожні п'ять хвилин, що викликає в чоловіка почуття роздратування, ніби його «душать», намагаються контролювати, як дитину;
 • демонстративно ображається і весь вечір із ним не розмовляє;
 • маніпулює почуттям провини, говорячи про те, що «Вдома, взагалі-то, на нього чекають діти та дружина»;
 • ставлять перед несправедливим вибором – «Невже друзі важливіші за мене»;
 • налаштовує його проти друзів, знаходячи у них недоліки.

Що робити, якщо чоловік постійно проводить час із друзями

Giphy

Однак ці стратегії призводять до того, що чоловік ще менше хоче бути вдома, тому що всі ці дії викликають у нього підвищення рівня кортизолу – «гормону стресу».

Що робити, якщо чоловік постійно проводить час із друзями

Насамперед тобі потрібно зрозуміти, що стоїть за твоїми негативними почуттями, що виникають, коли чоловік спілкується з друзями. Це може бути роздратування, образа, ревнощі, самотність, заздрість.

Спробуй проаналізувати свої переживання. Будь-яка емоція, яку ти відчуваєш – це сигнал підсвідомості. Негативні емоції свідчать, що якась потреба не задоволена.

Наприклад, тобі може бракувати уваги, турботи. Прикро, що він проводить час із друзями, а не з тобою. Або це може бути потреба у стабільності – тобі страшно, що він зустріне когось, або ти боїшся самотності.

Декілька порад, які тобі допоможуть у такій ситуації:

 • розкажи про свої справжні потреби – замість того, щоб ревнувати чи ображатись, краще скажи йому, що тобі не вистачає уваги, влаштовуй романтичні вечори, робіть щось тільки вдвох;
 • почни розділяти його інтереси – дізнайся, що приносить йому задоволення, шукай точки дотику у здобутті хобі та занять, які будуть радувати вас обох;
 • відмовся від «життя в очікуванні чоловіка» – часом ревнощі до друзів виникає тому, що життя жінки повністю сконцентровано на чоловіка та його справах, тому не варто втрачати своїх соціальних контактів;
 • підтримуй його, але говори про свої почуття.

Чим більше ти забороняєш чоловікові спілкування з друзями, тим більшим буде його опір. Дай йому свободу, при цьому говори про те, що нудьгуватимеш, але рада, якщо він повеселиться. Зберігати баланс між своїми бажаннями та його – це навичка, яку потрібно практикувати.

Важливо не вдавати, роблячи вигляд, що тебе все влаштовує, а саме навчитися радіти за людину. Зазвичай ця радість приходить, коли тобі самій є чим зайнятися за його відсутності: зустрітися з подругами, почитати книгу, сходити на фітнес та ін.

Коли чоловік йде до друзів, а ти відчуваєш, що тобі це нестерпно, краще написати не гнівне повідомлення, де ти викликаєш у ньому почуття провини, а сказати про свої почуття, наприклад, що нудьгуєш, думаєш про нього. Головне, робити це у позитивному ключі.

А якщо попутно ти працюєш над відносинами, якщо сама стаєш для нього другом, при цьому не обмежуєш свободу, чоловік, який любить, сам захоче скоріше повернутися додому, тому що теж нудьгуватиме.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua