Як перестати ревнувати хлопця до подруги

Як перестати ревнувати хлопця до подруги

Кожна з нас стикалася з таким почуттям, як ревнощі. Одних воно коле 1-2 рази на життя, інші відчувають його постійно. Давай подивимося, чому воно виникає і що робити, якщо ти ревнуєш хлопця до подруги.

Чому виникає ревнощі хлопця до подруги

Як перестати ревнувати хлопця до подруги

Фото JD Mason on Unsplash

Жінка за своєю природою є власницею. Якщо ми полюбили чоловіка, то прагнемо того, щоб він повністю належав тільки нам. Чого тільки нам варто відпустити його на шашлики із друзями. А тут ще спілкування із подругою.

Тривожність посилюється одвічним питанням, чи може бути дружба між чоловіком та жінкою. Це вічна дискусія, яку неможливо дати однозначний відповідь. Напевно, ти бачила, що чоловік по життю проносить дружбу з подругою школи або інституту. Це, звичайно, рідкісний факт, але має місце бути.

Можливо, ти недостатньо впевнена у собі. У тебе занижена самооцінка. На світ дивишся песимістично. У кожній дівчині ти бачиш свою суперницю. У тебе виникають підозри щодо вірності хлопця.

Найчастіше подібна проблема має коріння з дитинства. Тобі доводилося доводити те, що ти гідна кохання. Тебе не любили просто так за те, що ти є. Зрештою, ти прийняла подібну модель до себе. У тобі глибоко сидить думка, що навколо небезпека, любов потрібно заслужити, ти недостатньо хороша для кохання.

Ситуація, коли ревнощі не мають підстав

Є кілька серйозних підстав, які є свідченням того, що не маєш приводу для занепокоєння:

 • Хлопець сам познайомив тебе із подругою. Не приховує своїх стосунків, розповідає, як у неї справи, коли почалася їхня дружба, за яких обставин.
 • Ця жінка має свого чоловіка.
 • Є чимало людей, які знають, що у хлопця із подругою дружба триває вже багато років.
 • Хлопець знайомий із подругою довше, ніж із тобою.
 • Дружба хлопця із подругою заснована на одному місці роботи.
 • Хлопець перебуває з дівчиною не в дружніх стосунках, а в товаристві.

Ситуація, коли ревнощі мають підстави

Приводом для хвилювань можна вважати такі підстави:

 • Хлопець проводить багато часу із подругою. Вони часто залишаються наодинці.
 • Хлопець під час твоїх розпитувань ухиляється від відповідей, не розповідає про зустріч, що відбулася, робить вигляд, що майже не зустрічається з подругою.

Як перестати ревнувати хлопця до подруги

Ревнощі: істинне джерело та порятунок

 • Дружба між хлопцем і його подругою почалася якось раптово і дуже активно. Тобто ще кілька тижнів тому вони не знайомі, а тепер між ними виникла дружба. Причому хлопець розповідає про подругу з якимсь захопленням.

Як перестати ревнувати хлопця до подруги

Давай подивимося, як вчинити, якщо ти ревниш хлопця до подруги.

 • Розберися в ситуації.

Насамперед не роби поспішних висновків, поки ти точно не розібралася у ситуації. Чи не накручуйся. Швидше за все, роман хлопця з його подругою лише у твоїй голові. З'ясуй, чи є в тебе справді причини для ревнощів.

Придивися до їхніх стосунків, наголошуй на наявності дивностей між хлопцем та подругою. Подивися, чи не виявляє до неї молодий чоловік таких самих знаків, що й тобі на початку ваших стосунків.

Подумай, що чомусь хлопець вибрав тебе, а не став розбудовувати стосунки з подругою. Згадай, які він тобі каже слова, компліменти, як освідчується у коханні. Чи не оцінюй себе критично, не порівнюй себе з іншими дівчатами.

 • Відпусти ситуацію.

Якщо хлопець захоче змінити, він це зробить, твої переживання, скандали, істерики не допоможуть, а лише погіршать ситуацію. І, навпаки, якщо він цінує стосунки з тобою, то ревнощі безпідставні.

Якщо ти будеш мучитися, то перетворишся на неврастеничку з купою соматичних захворювань. А це не треба ні тобі, ні твоєму хлопцю. Ревнощі призведуть до неконтрольованої, імпульсивної поведінки, що спричиняє багато жахливих вчинків. Не дозволяй, щоб це сталося з тобою.

 • Не роби хлопця центром Всесвіту.

Займися собою, знайди собі хобі, яке відверне тебе від ситуації. Попрацюй над підвищенням самооцінки. Подумай, чи не ти в емоційній залежності від хлопця. Це патологічна ситуація. Вона потребує негайного рішення.

Як перестати ревнувати хлопця до подруги

Фото автора Yan Krukov: Pexels

Почни за собою доглядати, займися якимось видом спорту, запишись на йогу, курс вивчення іноземних мов, почни танцювати, читай книги, ходи в кіно з подругами. У тебе має бути особисте життя. Якщо ти будеш цікавою для себе, то хлопець почне виявляти до тебе особливу увагу.

Зроби акцент на своїй зовнішності. Сходи в перукарню. Відчуй себе гарною. Це відчуття інтуїтивно передається чоловікам. Оточи себе шанувальниками. Тоді хлопець перебуватиме у тонусі. Йому ніколи приділятиме увагу іншим дівчатам. Він зрозуміє, що на тебе є попит.

 • Поговори із хлопцем.

Прямо обговори з хлопцем питання, що хвилює тебе. Говори у спокійній обстановці, візьми відповідальність за свої емоції. Цей момент показує наявність “ти-повідомлень” у розмові: “ти мене дратуєш”.

Говори з «я-позицією», висловлюй свої почуття. Бери відповідальність за себе: «я засмучуюсь, коли бачу твої знаки уваги іншим дівчатам». Під час розмови роби акцент на своїх переживаннях, а не на діях хлопця.

Цілком можливо, що хлопець і не здогадується, які пристрасті вирують усередині тебе. Він вважає свої зустрічі з подругою невинними. Можливо, вони для нього нічого не означають, і він запропонує тобі різні шляхи вирішення цього питання.

 • Проаналізуй ситуацію.

Спробуй дати собі чесну відповідь на запитання: «Чому хлопець товаришує з дівчиною?». Може, він отримує від цих стосунків те, що ти не даєш йому. Подивися на ваш формат спілкування, наскільки ти задовольняєш його потреби.

Кожному чоловікові важливо, щоб його шанували, дякували, захоплювалися ним, пишалися. Оціни, як часто ти говориш компліменти хлопцю. Чи не влаштовуй йому скандали, не забороняй зустрічі з подругою.

Чоловіки не люблять ультиматумів. Краще займися розвитком ваших стосунків. Зроби так, щоб хлопець бачив, як йому пощастило з тобою, щоб він берег ваші стосунки, не хотів тебе засмучувати. Цінував тебе.

Зроби все, щоб позбутися ревнощів хлопця до подруги. Ти таким чином живеш у стані вічного стресу, витрачаєш свою енергію на скандали та спробу вирішити питання через зовнішні ресурси.

Направ внутрішні сили на роботу над собою: саморозвиток, хобі, навчання, професійну діяльність. Це тобі принесе більше задоволення та користі, ніж з'ясування стосунків на тлі ревнощів хлопця до його подруги.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua