Як вибрати чоловіка правильно – ТОП-5 порад психолога

Як вибрати чоловіка правильно - ТОП-5 порад психолога

«Ну ось… Знову… Назустріч йдуть стільки пар, а все одна й одна. Я вже не можу дивитись на них. Я ж нічим не гірший за тих дівчат з хлопцями, а скоріше навіть і краще. Красива, розумна, з чудовою фігурою. Чого ще не вистачає? Чому все так?”

Що заважає залучити гідного чоловіка у життя, створити гармонійні стосунки, чудову родину? Як би не було банально, але найпоширеніша причина – низька самооцінка, спричинена травмами минулого.

Як вибрати чоловіка правильно – ТОП-5 порад психолога

Як вибрати чоловіка правильно - ТОП-5 порад психолога

Фото автора cottonbro: Pexels

Ти можеш і не пам'ятати багатьох моментів, які зараз формують твоє світовідчуття та самоцінність. Це може бути в дитинстві, в юності або навіть у більш дорослому віці.

Може це невдалий перший досвід, коли хлопчик, який тобі подобався, посміявся з тебе. Або подруга з іронією сказала, що тобі треба схуднути.

І таких історій можливо дуже багато, але з ними у будь-якому разі краще розібратися. Почнемо?

  • Попрацюй над минулим

Які чоловіки були у тебе? Що їх поєднувало: поведінка, спосіб вирішення проблем чи ще якісь моменти? Проаналізуй, з якими проблемами ви стикалися, як намагалися їх вирішити, чи нічого не вирішували? Що тебе не влаштовувало у тому союзі?

Зроби невелику практику: напиши рукописний лист, який адресуєш йому, але не відправляєш.

Знайди 20-30 хвилин вільного часу, та опиши, чого тобі не вистачало у ваших стосунках. Які були очікування? У чому він тебе підвів? Що не сказав та не зробив? У яких ситуаціях ти відчувала образу, у яких злість, а яких розчарування?

Вислови все, що сидить у тебе всередині по відношенню до цієї людини. Не думай про цензуру і про те, що «мама говорила, не можна так кликати нікого», – можна. У цьому листі можна все.

Може, тобі й самій хотілося б за щось вибачитися: за запальність, інфантильність, уразливість чи щось ще? Напиши це теж у листі. Після опису неприємних моментів, подякуй йому: за досвід, за гарні миті, за його присутність у твоєму житті.

  • Подумай, які якості тобі важливі у супутнику життя

А тепер подивимося на перспективу. Кого ти бачиш поряд із собою? Можливо, є якісь конкретні якості, без яких навіть у першого хлопця на селі не буде жодних шансів. Або твій стан поруч із ним має бути певним.

Як вибрати чоловіка правильно - ТОП-5 порад психолога

5 рекомендацій, як правильно вибрати чоловіка та не помилитися

Уяви його каламутний образ, і постарайся описати всі характеристики, які бажано повинні бути в того самого. Подумай з чим ти готова миритися, що для тебе не дуже важливо, а що грає першорядну роль.

Наприклад: ти зможеш жити з його звичкою залишати чайні пакетики на столі, але не бачиш себе з чоловіком, який недолюблює твого улюбленого кота. Визнач для себе справді важливі пункти.

  • Полюби себе по-справжньому

Поки ти недостатньо впевнена в собі, поки ти сумніваєшся в якихось своїх якостях, гідний чоловік непомітно пройде повз.

Напевно, у тебе була знайома, яка зовні була об'єктивно на трієчку, але вела себе ніби вона перша красуня країни. І важила далеко не 50, і зріст явно не модельний, але те, як вона себе несла в цей світ, зчитували оточуючі, і теж сприймали її як ту першу красуню. І навіть головні серцеїди міста божеволіла від неї.

Адже справа далеко не у зовнішніх даних. Згадай, якусь красуню-подругу, у якої ніяк не складається особисте життя: хлопці зраджують, кидають, користуються і зовсім не цінують. І часом дивишся на таких дівчат, і виникає лише одна думка: «Як з такою зовнішністю вона ще не вийшла заміж за мільярдера?»

Як вибрати чоловіка правильно - ТОП-5 порад психолога

Фото автора Jonathan Borba: Pexels

Справа все в тому, – як ти сама почуваєшся, як підносиш оточуючим. Почни отримувати задоволення від себе: від своєї усмішки, сміху, ходи, гумору. Коли ти кайфуєш від себе, це зчитується на всіх рівнях. І потрібний чоловік дуже скоро з'явиться у твоєму житті.

  • Не поспішай вступати у відносини – спостерігай

Перед тим, як вступати в новий союз, поспостерігай за ним: як він поводиться з друзями, колегами, з різним персоналом. У взаємодії з різними людьми ти зможеш багато чого розглянути у цій людині. Зрозуміти, наскільки тобі це співзвучно, і загалом прийнятно тобі.

  • Не став головною метою пошук відносин

Чоловіків приваблюють жінки, які насправді не мають наміру їх притягувати. Жінки, для яких їхні справи, захоплення і в цілому все життя стоять на першому місці, а супутник життя є не як рятівник від його бід, а як рівноцінний партнер, такий самий самодостатній, наповнений життям, як і воно.

Звісно, кожні стосунки, кожна історія є унікальними. Усі дуже індивідуально. Але є якісь загальні закономірності, які працюють, і які ти можеш використовувати у своєму житті.

А якщо ти помічаєш, що якісь сценарії у твоєму житті повторюються з різними чоловіками, не розумієш, чому ти приваблюєш певних людей, і низка твоїх невдалих стосунків все більше нагадує романтичні прогулянки граблями, – у тебе є твій психолог, який завжди буде радий тобі допомогти.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua