Чому любов приносить страждання та біль

Чому любов приносить страждання та біль

Тобі, напевно, так само, як і будь-якій дівчині, знайомі мрії про кохання. Ти чекаєш її як неземне щастя та нескінченну радість. Але коли почуття нарешті наздоганяє, ти не без розчарування відзначаєш, що щастя чомусь не додалося. Натомість з'явилися приводи для сварок та мук. Подивимося, чому так відбувається.

Чому любов приносить страждання та біль

Чому любов приносить страждання та біль

Фото автора Alena Darmel: Pexels

Незважаючи на те, що любов є найбільш важливим і чудовим почуттям, воно заслуговує на те, щоб кожна людина зустрілася з нею протягом життя, але її однієї недостатньо для того, щоб відчути щастя.

Любов є лише одним із складових щастя. Нехай це важливий компонент, але це лише частина такого великого почуття, як щастя. Щоб ти пережила повну гармонію, для тебе будуть важливими ще й інші її «пазли». Якщо ти у своєму житті будеш щастя асоціювати тільки з чоловіком і з любов'ю до нього, то ти опинишся в дуже неприємній ситуації.

Тут уже йтиметься про емоційну залежність, яка крім страждань та болю не принесе нічого.

Зазвичай у любовну залежність потрапляють молоді дівчата, які ще емоційно незрілі, та жінки із психологічними проблемами. Залежна людина повністю свідомо усувається від свого життя і починає жити життям коханого.

Людина, що у емоційну залежності, стає, як придатком своєї любові, намагається повністю стерти особисті межі. Він прагне захопити територію коханого, нав'язати йому контроль, стати незамінним.

Через війну придушується індивідуальність залежного, він руйнується як особистість, бачить життя без об'єкта любові. Таке почуття не дає щастя, воно ламає психіку, завдає біль. Людина втрачає здатність бути щасливою, жити гармонійним життям.

Коли звичайне кохання приносить страждання і біль

Бувають і такі обставини, коли звичайне кохання, яке не є емоційною залежністю, приносить у життя розчарування. Це відбувається у таких випадках.

  • Відсутність взаємної довіри між партнерами.

Ми вчимося довіри у дитячому віці, коли батьки нас люблять безумовним коханням, не за п'ятірки та гарну поведінку, а за те, що ми є на світі. Ми розуміємо, що нас ніколи не кинуть, завжди зрозуміють і стануть на нашу бік.

Чому любов приносить страждання та біль

Чому кохання завдає біль? Як жити щасливо?

Якщо ми в дитинстві не звикли довіряти батькам, не впевнені, що нас по-справжньому люблять, то, будучи дорослими, ми не можемо спокійно довіряти коханому. У цьому випадку ми буквально стираємо особисті межі людини, контролюємо її крок, постійно вимагаємо прояву кохання. Все це призводить до роздратування та втоми.

  • Ми звикли дивитись на стосунки через призму рожевих окулярів.

Нерідко ми ідеалізуємо своїх партнерів. Ми закохуємося над людину, а образ, який, до речі, може значно розходитися з оригіналом. Це відбувається на тлі відсутності життєвого досвіду.

Тому нерідко дівчата перше кохання зустрічають у вигляді занадто «веселих» хлопців, які тяжіють до наркотиків, алкоголю, поводяться досить жорстоко. Молоді люди із багатих сімей зустрічають «мисливців за грошима».

Звичайно, не хочеться очорняти таке неземне почуття, як кохання, але все ж таки краще прислухатися іноді до дорослих і думати головою, зіставляти бажане з діями, які робить об'єкт кохання.

  • Відсутність готовності до дорослого життя.

Час закоханості здається нам справжнім чаклунством. І юнаки, і дівчата прагнуть виглядати у кращому світлі, робити все для партнера, виконувати його бажання, виявляти ніжність. Дівчина завжди ласкава, хлопець – уважний. Їм здається, що вони ніколи не знайдуть найкраще.

На піку почуттів закохані вступають у стосунки. Але щойно починається побут, життя вносить свої корективи. Поступово виникають взаємні вимоги. Готовність до самопожертви різко знижується.

Чому любов приносить страждання та біль

Giphy

Дівчина чекає, що юнак почне поступатись їй, візьме на себе всі її проблеми. Хлопець чекає на ідеальний побут, як у мами, комфорту. Очікування за першим часом не співпадають із можливостями молодих людей. Виникають конфлікти. Замість радості з'являється розчарування.

Як не розчинитися в об'єкті кохання

Можливо, ти зустріла ідеальний об'єкт кохання. Чоловік у всьому тобі схожий. Але, якщо ти почнеш надто активно зближуватися, усунеш особисті межі, розчинишся в чоловікові, то нічого хорошого з ситуації не вийде.

Щоб по-справжньому насолодитися любов'ю, потрібно в житті знайти ще якесь заняття, захоплення, яке буде не менш важливим для тебе, ніж кохання. У тебе має бути свій цікавий тобі світ, який тебе запалюватиме, заряджатиме енергією.

Якщо ж ти заряд відчуваєш лише від стосунків із чоловіком, то нічого хорошого в цьому немає. Ти потрапила до емоційної залежності. Ти перестала належати собі.

Ніколи не дозволяй собі повністю розчинитися в чоловікові, навіть самому ідеальному. Не можна жертвувати собою, своїми межами, своєю індивідуальністю. Ти таким чином втратиш життя важливих для тебе людей.

Завжди став на перше місце себе кохану, свої інтереси. Не варто приносити себе в жертву кохання.

Що робити, якщо кохання не приносить щастя

Щоб любов приносила лише щастя, слід дотримуватися низки рекомендацій:

  • Постарайся побачити в об'єкті кохання щось хороше. Нерідко роздратування, наявність побутових проблем не дозволяє розглянути добрі якості у людині. Можливо це приготовлений сніданок, прогріта машина.
  • Позбудься ілюзії, що наявність любові робить тебе автоматично щасливою. Для цього тобі потрібні щоденні справи, зусилля. Не слід чекати, що чоловік візьме на себе відповідальність за твоє життя.
  • Не переноси робочі проблеми у стосунки. Улюблена людина не винна у конфліктах.
  • Зроби паузу у стосунках. Проаналізуй своє життя, пошукай відповідь на запитання: «Чому кохання не дає відчуття щастя».

На жаль, любов та щастя можуть бути протилежними поняттями у житті. Відносини не завжди дарують неземну радість, іноді дають проблеми. Щоб відчувати щастя, необхідно знайти гармонію у своєму житті, що становить любов.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua