Що робити, якщо зникли почуття до хлопця у стосунках

Що робити, якщо зникли почуття до хлопця у стосунках

Іноді почуття згасають і здається, що стосунки вичерпали себе. Але насправді це може бути не кінцем, а просто переходом на новий етап близькості. Чому не варто розлучатися з хлопцем, до якого втратила інтерес і як можна повернути минуле кохання одне до одного?

Чому почуття йдуть і чи це нормально

Що робити, якщо зникли почуття до хлопця у стосунках

Фото автора Diva Plavalaguna: Pexels

Пік закоханості зазвичай посідає перші рік-два відносин. У цей час ти відчуваєш не лише ейфорію, щастя та пристрасть, а й новизну. Перед тобою абсолютно незнайома людина, щодня вона відкриває перед тобою дедалі нові грані своєї особистості.

Це приносить задоволення, тому що у людини, крім потреби в близькості, є потреба в нових враженнях. А почуття закоханості через підвищений рівень дофаміну та окситоцину призводить до того, що партнер здається практично ідеальним. Але чим більше ти з ним спілкуєшся, тим краще впізнаєш його.

Інтерес повільно згасає, з'являються дрібні сварки, непорозуміння, ви починаєте помічати недоліки, які раніше не мали жодного значення.

Ви звикаєте один до одного, тому починаєте менше намагатися. Якщо на початку стосунків кожна зустріч була справжнім святом, незабутньою подією, то тепер ви все більше сидите вдома, менше кажете компліментів, менше «чепуритесь» один заради одного.

Врешті-решт замість захоплення від спілкування, з'являється все більше і більше розчарування.

Це цілком нормальний етап близькості, який потрібно правильно пройти. Він з'являється через те, що в тебе були певні очікування до чоловіка, проте реальність вносить свої корективи.

Зневіра – це наслідок того, що твої очікування не справдилися. Насправді поруч все та сама людина, в яку ти закохалася, але вона відрізняється від того дещо ідеалізованого образу, який ти малювала у своїх мріях.

Але чи це означає, що чоловік тобі не підходить? Часом жінки в такий момент одразу розривають стосунки та вирушають на пошуки «нового щастя». Вони знаходять іншого чоловіка, закохуються в нього, а потім захоплення знову минає і знову зникає інтерес. Історія повторюється.

І жінці починає здаватися, що їй не щастить у стосунках, що трапляються не ті чоловіки. Іноді це призводить до почуття розчарування у коханні як такої.

Що робити, якщо зникли почуття до хлопця у стосунках

Чому я швидко втрачаю інтерес до чоловіка?

Але насправді, за такого підходу жінка в принципі ще не разу не знала, що таке справжнє кохання. Її спілкування закінчувалося разом із тим, як закінчувалася стадія закоханості.

Що робити, якщо зникли почуття до хлопця у стосунках

 • Зрозумій причину того, що почуття пропадають

Можливо, ти відчуваєш нудьгу, тоді як тобі хочеться новизни та свята. Або тобі не вистачає уваги, компліментів, турботи. Буває, що тебе дратує якась звичка чоловіка. Важливо не ігнорувати свої почуття, а розібратися в них, зрозуміти їхню причину.

 • Поговори з чоловіком про те, що тобі не подобається

Не бійся говорити з ним про те, що у стосунках тобі не дуже подобається. Роби це в позитивному ключі, говори про свої бажання та потреби, пояснюй, чому для тебе це важливо.

Наприклад, замість мовчки ображатися на те, що чоловік не дарує квітів, пояснити йому, як тобі хочеться їх отримувати. Описати емоції, які ти відчуваєш у подібні моменти.

Важливо не лише говорити про себе, а й бути готовою вислухати його. Можливо, йому теж чогось не вистачає з твого боку. Візьми його почуття і бажання і подумай, як можна виправити цю ситуацію.

 • Подумай, що дають тобі ці стосунки

Відносини будуються не лише на почутті закоханості. Більше того, якщо вас поєднує лише пристрасть, ймовірність того, що це буде тривалий союз, невелика. Вчись концентруватися на тому хорошому, за що ти цінуєш чоловіка.

Наприклад, він дає тобі почуття стабільності, захищеності, потреби, він дбає про тебе, ти поважаєш його вчинки та рішення тощо. Подумай, як багато тобі дає цей союз.

Піддавши відносини подібному аналізу, ти можеш зрозуміти, наскільки вони для тебе цінні. Однак, якщо ти усвідомлюєш, що між вами вже нічого немає, тоді це справді привід задуматися, чи варто продовжувати спілкування.

 • Почні ділитися позитивними емоціями

Що робити, якщо зникли почуття до хлопця у стосунках

Фото автора Alex Green: Pexels

Чим більше партнери роблять емоційний внесок у відносини, чим міцнішим буде їхній союз і глибше почуття. Вкладення, що впливають на кохання:

 • компліменти та слова подяки навіть за дрібниці;
 • флірт та догляд;
 • подарунки та приємні сюрпризи;
 • турбота один про одного;
 • емоційна підтримка;
 • обійми та якісне інтимне життя;
 • переживання спільних емоцій: сміх, радість, здивування;
 • здатність піти назустріч один одному;
 • здатність справді слухати один одного, а не перебивати та говорити тільки про себе;
 • віра у чоловіка, у його успіх;
 • вміння цінувати дрібниці.

Чим більше між вами позитивних емоцій – тим глибшими між вами будуть почуття. Не варто сприймати стосунки як належне, що трапляється «сам собою». Подумай, який внесок ти робиш у них.

 • Відкрий чоловіка з нового боку

Замість того, щоб концентруватися на своїх очікуваннях та вимогах до партнера, подивися на нього як на цікаву, непізнану книгу, яку тобі потрібно прочитати. Дізнайся його, запитуй про його плани, цілі, життєву позицію, ставь особисті питання.

Постарайся дивитися на світ його очима, знаходиш несподівані грані його особистості, відкривай для себе здібності, якими він володіє.

 • Розвивайтесь разом

Дізнайтесь мрії один одного і вчіться їх розділяти, спробуйте щось нове. Наприклад, якщо чоловік завжди хотів навчитися грати на гітарі, чому б тобі не поділити з ним це захоплення?

Важливо не дозволяти собі застрягти в рутині та побуті. Влаштовуйте один для одного побачення, несподівані поїздки, знаходите спільних друзів, відвідуйте різноманітні заходи. Будьте відкриті до світу, черпайте з нього нові враження і поділяйте їх одне з одним.

Поговоріть про плани на майбутнє. Почніть ставити короткострокові та довгострокові цілі, і йдіть до них разом. Вчіться один у одного, ставайте кращим, розвивайтеся.

Коли люди вступають у відносини, як би вони не були закохані спочатку, це не гарантує того, що вони залишаться разом на все життя.

Але якщо ви обоє готові намагатися, йти назустріч один одному, ви зможете написати цікаву та захоплюючу історію ваших стосунків, адже тільки від вас залежить, чого в ній буде більше – доброго чи поганого.

Відносини та почуття завжди можна відродити, головне – ваше взаємне бажання.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua