Що робити, якщо стосунки з чоловіком у безвиході

Що робити, якщо стосунки з чоловіком у безвиході

Що робити, якщо одного разу ти усвідомила, що стосунки з хлопцем зайшли в глухий кут? Як це виявляється? Чи означає, що стосункам справді прийшов кінець? Чи є шанс на «порятунок» колишнього кохання?

Як зрозуміти, що відносини зайшли в глухий кут

Що робити, якщо стосунки з чоловіком у безвиході

Фото автора PNW Production: Pexels

Фраза «Ми зайшли в глухий кут» означає, що люди вперлися в непереборну перешкоду, яка заважає їм рухатися далі наміченим шляхом. Щодо відносин це може виражатися мінімум у 3 формах:

 • Перестали розвиватися відносини

Будь-яка взаємодія людей – це завжди рух. Спочатку вони йдуть назустріч один одному, потім – в одному напрямку.

Тому у відносинах завжди є своя логіка розвитку, починаючи від перших побачень, спільного проживання, весілля, народження дітей, їхнього виховання та закінчуючи спільною старістю.

Але буває, що спочатку стосунки зупиняються, і когось із партнерів це не влаштовує. Наприклад, дівчина хоче вийти заміж, а хлопець проти штампу в паспорті. Вони продовжують зустрічатись, бо між ними є почуття.

Рано чи пізно такі стосунки заходять у глухий кут, тому що дівчина живе в постійному очікуванні наступного етапу, який так і не настає.

 • Перестали розвиватися партнери

Якоїсь миті вам раптом стало нема про що поговорити, ви часто відчуваєте нудьгу, буденність, є відчуття, що чоловік тобі «набрид». Щодня схожий на попередній, а ваше спілкування йде за одним сценарієм.

Між вами більше немає сплеску гормонів, а зустрічі не наповнюють тебе енергією. Це вірна ознака того, що в безвиході знаходиться не стосунки, а ви самі. Це криза особистісного зростання, подолати яку можна за допомогою:

 • розширення кола знайомих;
 • отримання нових знань та вражень;
 • заняття саморозвитком;
 • набуття нових амбітних цілей;
 • пошуку свого покликання.

У такому разі і чоловікові, і жінці потрібно знайти нові джерела натхнення, з яких вони можуть черпати ресурси, щоб поділитися ними один з одним і збагатити своє життя.

 • З відносин пішли почуття

Іноді закоханість грає злий жарт. Коли людей переповнюють почуття, вони помічають недоліків одне одного, вони сильно знижується рівень критичного мислення.

Що робити, якщо стосунки з чоловіком у безвиході

Що робити, якщо стосунки зайшли в глухий кут?

Але закоханість минає, якщо її не підживлювати. Почати це робити ніколи не пізно – поверни у стосунки романтику, більше часу проводіть лише вдвох, робіть подарунки, кажіть компліменти.

Що робити, якщо стосунки з чоловіком у безвиході

Насамперед потрібно зрозуміти причини, які до цього призвели, адже саме від цього залежатимуть твої подальші дії.

Причини того, що стосунки заходять у глухий кут:

 • спочатку невірний вибір партнера – наприклад, коли його цілі та плани відразу розходилися з твоїми, просто в якийсь момент це питання стало гостріше;
 • травмуюча ситуація, в якій застрягли партнери – наприклад, хтось змінив, образив, зрадив, і тепер ви не знаєте, як жити один з одним, не можете розлучитися, але й вибачити не вдається;
 • криза відносин – зазвичай вона посідає 1, 3, 7 рік спільного життя, причому кожен із новачків має власну специфіку і шляхи виходу;
 • конфлікт, який ви не можете подолати – ситуація, коли між вами накопичилося дуже багато нез'ясованих проблем, з кожною з яких потрібно буде розібратися та поставити крапку.

Як діяти, якщо ти усвідомила, що стосунки зайшли в глухий кут:

 • розстав пріоритети – проаналізуй ваш зв'язок і зрозумій, що саме вона для тебе означає, чи робить вона тебе щасливою;
 • зрозумій, чого ти хочеш – тобі потрібно прислухатися до себе і вирішити, чи дійсно ти хочеш залишатися в цих відносинах або ти це робиш за звичкою, зі страху самотності тощо;
 • спокійно поговори з чоловіком – не перетворюй це на сварку, просто поділися своїми побоюваннями, розкажи про свої почуття та переживання;
 • зрозумій, чого хоче чоловік – зрозумій, чи готовий він боротися за стосунки чи хоче вже поставити крапку;

Що робити, якщо стосунки з чоловіком у безвиході

Giphy

 • спільно визначте у чому причина проблеми у відносинах – поділіться тим, що вам не подобається, але не звинувачуйте один одного, говоріть за допомогою “Я-повідомлень”;
 • говоріть лише про свої почуття, а не про поведінку один одного – дійте за шаблоном фрази: «Я почуваюся покинутою, коли ти затримуєшся на роботі. Я була б щасливою, якби ти мені дзвонив і попереджав»;
 • домовтеся про все говорити відверто – коли одного щось не влаштовує, він повинен не бояться озвучити це, знаючи, що другий його вислухає і спробує зрозуміти;
 • визнач для себе чіткі рядки – час, який ти готова витратити на те, щоб вивести відносини з глухого кута.

Визначаючи конкретний період часу, ти зможеш захистити себе від нескінченного очікування, що все рано чи пізно зміниться на краще.

Але цей час – не “випробувальний термін” для чоловіка. Відносини будуються на взаємності, тому важливо самій працювати над ними. Це можливо тільки якщо ви обидва щиро хочете зберегти відносини і готові докласти цього зусилля.

Деякі дівчата бояться йти на відверту розмову з чоловіком. Натомість вони самостійно намагаються вивести стосунки з безвиході. Але зазвичай така тактика приречена на провал, неможливо однієї змінити відносини, у яких завжди беруть участь двоє.

Інші ж кажуть, що вже намагалися з ним поговорити, але він лише відмахнувся, сказав, що його все влаштовує, що робити нічого не буде, і якщо їй щось потрібно – то нехай сама змінюється.

У такому разі потрібно чесно поставити питання – а чи потрібні чоловікові ці стосунки? Можливо, йому просто зручно бути з тобою, він ставить свої цікаві і бажання вище за твої потреби, не хоче слухати і боротися за стосунки.

У цьому випадку важливо визнати реальність – скільки не намагайся все виправити, ти не станеш щасливішим із цією людиною. Можна зберегти такі відносини, але їхня якість і рівень твого психологічного комфорту завжди буде незадовільною.

Відверта розмова – завжди поворотна точка, яка допоможе тобі прийняти важливі рішення. Навіть якщо під час довірчої розмови ви усвідомили, що вас більше нічого не пов'язує, що між вами не залишилося почуттів – ви зможете це зізнатися.

Іноді важливо усвідомити, що настав час рухатися у різних напрямках, а не витрачати сили на відносини, які не роблять вас щасливими.

У будь-якому випадку, глухий кут у відносинах – це ще не кінець. Ви завжди можете повернутись назад, зрозуміти, де звернули не туди.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua