Як зберегти шлюб на межі розлучення і чи варто

Як зберегти шлюб на межі розлучення і чи варто

Роздуми про розлучення повітря може висіти роками. Прийняти це рішення непросто, якщо пара у відносинах вже не перший рік. Адже в спілку вкладено чимало сил, а розлучення завжди за собою несе певні складнощі.

Давай спробуємо розібратися, як зберегти шлюб, що знаходиться на межі розлучення, і чи це варто робити.

Розлучення – це добре чи погано?

Як зберегти шлюб на межі розлучення і чи варто

Фото автора Gary Barnes: Pexels

Не варто оцінювати розлучення з точки зору добре це чи погано. Як правило, передує цій події порушена можливість спільного проживання. У ситуації, що склалася неможливо перебувати всім членам сім'ї. Іноді розлучення є єдиною можливістю хоч якось вирішити проблему взаємин партнерів.

Незважаючи на це, він завжди несе у себе відчуття втрати. Виникає потреба шукати нові форми існування, можливості пережити зміни. Тому нерідко в парі приймається рішення не допустити розрив відносин, зробити вибір на користь їх відновлення.

За час спільного життя склалися певні звички, традиції. Після розлучення одразу виникає безліч питань, які необхідно вирішувати обом сторонам.

Як зберегти шлюб на межі розлучення і чи варто

У житті можуть бути такі ситуації, коли зберігати шлюб немає сенсу. Будь-яка спроба буде приречена на невдачу. Тоді розлучення краще не відкладати у довгий ящик. Не варто зберігати відносини якщо:

 • чоловік залежить від згубних звичок та уподобань;
 • чоловік є аб'юзером, періодично чинить на тебе фізичний, емоційний тиск;
 • чоловік не бере на себе відповідальність за утримання сім'ї, виконання батьківських обов'язків;
 • чоловік на боці має близькість із іншими жінками;
 • ваш шлюб не можна назвати щасливим, у тебе періодично виникають думки про розлучення.

Як зберегти шлюб від розлучення

Якщо ти все-таки вирішила зберегти від розлучення відносини, то необхідно зробити наступні кроки:

 • Розберись із внутрішньою мотивацією. Спробуй дати собі чесну відповідь на запитання: «Чи потрібна тебе така сім'я?». Уяви в позитивному варіанті своє подальше життя з цим чоловіком. Зрозумій, що чудес не буває. Він зможе повністю усунути свої недоліки.
 • Проведіть аналіз конфліктної ситуації. З'ясуй у чому її суть. Вислухай уважно думку чоловіка, дізнайся причини сварок з його боку. Можливо, у чоловіка зараз непростий період.

Як зберегти шлюб на межі розлучення і чи варто

Як зберегти сім'ю на межі розлучення?

 • Зроби так, щоб розмова пройшла у вигляді монологу чоловіка. Повністю вислухай його. Ти можеш погодитись чи ні з його точкою зору, з його претензіями до тебе. Але не висловлюй своє невдоволення. Дай зрозуміти, що ти дорожиш їм, вашим союзом, хотіла б змінити ситуацію, що склалася.
 • Якщо чоловік не хоче розмовляти, то підбери потрібний час та дай можливість відбутися розмові. Без неї неможливо зберегти шлюб. Почни з планів життя, мрій, після чого перейди на нагальні питання.
 • Під час розмови склади план як вивести відносини на новий рівень. Організуйте спільний відпочинок, знайдіть собі загальне захоплення, яке дозволить знайти точки дотику. У вас з'являться нові розмови, ви відвернетесь від монотонних побутових справ.
 • Запитай чоловіка, що йому не подобається в тобі. Будь готова вислухати претензії. Постарайся виправитися. Спробуй подивитись на себе очима чоловіка. Не порівнюй власні недоліки з вадами чоловіка. Чи не з'ясуй хто винен. Тільки визнаючи власні помилки, можна поліпшити спільне життя. Твоя мудрість не залишиться непоміченою чоловіком. Він обов'язково підтягнеться до тебе.
 • Якщо ти прийняла рішення зберегти відносини, то надалі не повинно бути жодних спогадів про колишні образи, сварки, зради. Прощення має бути не на словах, а на ділі. Не допускай закиди на адресу чоловіка. В іншому випадку ситуація лише погіршиться і призведе до остаточного розриву.

Як не допустити розлучення у відносинах

Якщо ти помічаєш, що шлюб уже «тріщить по швах», але ти віриш у свою сім'ю, хочеш зберегти її, то запропоновані нижче рекомендації допоможуть тобі не допустити розлучення:

 • Зупини весь негатив, що руйнує сім'ю.

Подивися, які вчинки призводять до погіршення стосунків. Проаналізуй ситуацію, знайди зв'язок твоїх дій чи дій партнера із наступними скандалами. Можливо, ти вступаєш у суперечку, не чуєш доводи чоловіка або є флірт з іншими чоловіками.

Нерідко ми не підозрюємо, що якісь дії впевнено руйнують шлюб. Якщо постаратися зазирнути в глибину відносин, то можна виявити, що кожен припускався чимало помилок.

Як зберегти шлюб на межі розлучення і чи варто

Giphy

 • Почни обговорювати проблемні питання.

Згадай, коли між тобою та чоловіком відбувалася розмова з проблемних питань. Коли ви з'ясовували, що потрібне кожному з вас для щастя. Найчастіше розлучення відбувається через брак спілкування.

Якщо стосунки стоять на межі розлучення, то розмова – це єдині «ліки» в ситуації, що склалася. Причому нерідко буває, що тобі здається, що треба діяти певним чином, але для чоловіка це питання зовсім не очевидне. Він бачить інші шляхи вирішення проблеми.

Приберіть убік телефон, красиво накрийте стіл, спілкуйтеся за вечерею. Заведіть традицію обговорення дня за столом.

 • Не скаржся на чоловіка третіми особами.

У відносинах між чоловіком та дружиною не повинно бути третіх осіб. Не обговорюй вашу спілку ні з рідними, ні з подругами. Таким чином ти ставиш ваші стосунки під удар, виставляєш свого чоловіка невдахою, намагаєшся всю відповідальність за свій союз перекласти на оточуючих.

 • Не приймай жодних рішень під емоціями.

Нерідко ми приймаємо рішення про розлучення, перебуваючи під впливом емоцій. Таким чином вирішити питання не вдасться. Ти опинишся в ще більшому колі проблем, з яких вийти не дасть елементарна гордість.

Перед тим, як заявляти про розлучення, заспокойся, краще поживи десь в іншому місці. Проаналізуй ситуацію, ухвали виважене рішення. Пам'ятай, що за 5 хвилин гніву можна зруйнувати навіть міцну родину.

 • Не слухай поради інших людей.

Коли сім'я перебуває у скрутному періоді, зазвичай з'являється чимало порадників, які вважають себе мало не експертами у сімейному житті. Не слухай нікого, ухвалюй рішення сама. Зазвичай поради є помилковими і можуть погіршити труднощі, що виникли.

Якщо в сім'ї склалися непрості стосунки, то можна на якийсь час роз'їхатися. Таким чином ти оціниш ситуацію. Не приймай рішення у гарячці. Якщо ваш шлюб зжив себе, у тебе все частіше виникають думки про розлучення, то подумай, чи має сенс зберігати такі відносини.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua