Прищики на животі у дитини: причини, лікування

Практично кожна людина стикався з такою проблемою, як висипання на животі і інших ділянках тіла. Прищики на животі у дитини досить часте явище. У новонароджених це захворювання особливо неприємно бачити. Шкіра у немовлят дуже вразлива, так як їх імунітет повністю ще не сформувався і на животі у немовляти можуть з’являтися почервоніння і прищі. Існує безліч причин, коли з’являються прищі на животі у дитини, деякі висипання не вимагають особливої уваги, а інші без медичної допомоги не обійдуться.

Прыщики на животе у ребенка: причины, лечение

Причини появи

Серед основних факторів:

  • алергія;
  • температура повітря;
  • інфекції.

Введення прикорму, нової їжі або недотримання дієти годуючої матері проявиться на малюка. Все тіло або частково на обличчі, боках у дрібних плями червоного кольору дає реакцію організму на алерген. У таких випадках потрібно вести щоденник харчування, щоб виключити алергени, а полегшити стан малюка допоможуть ванночки з відваром трав, мазі з цинком та антигістамінні засоби. Маленькі білі прищики також турбують мам, але не варто панікувати. Це може бути пов’язано з великою кількістю гормонів, не до кінця сформованими сальними залозами, адаптацією до навколишнього середовища.

Кір, краснуху, скарлатину, вітрянку, вірус герпесу лікує тільки лікар. Не допускається самолікування. На вулиці, в садку, на дитячому майданчику запросто можна підчепити цю недугу.

Інші симптоми

Прояви висипань може бути вітряну віспу, якою хворіють один раз в житті.

При вітряній віспі дрібні висипання відрізняються в різний період дозрівання. Хворіють діти від 5 до 10 років, причому тільки один раз, так як виробляється довічний імунітет. Спочатку з’являються округлі плями, потім перетворюються в папули, а пізніше в гнійні прищі. Кір — захворювання, яке можна сплутати із застудою, але на п’яту добу висипання стають темного кольору, з’являється сильний свербіж, підвищується температура тіла. Типовою ознакою кору є кон’юнктивіт, в більшості випадків гнійного характеру. Біль у горлі, червоні прищики на животі, боці, особі, які сверблять і сверблять, властиві для скарлатини.

Краснуха відрізняється дрібними рожево-червоними крапками по всьому тілу. Хвороба через три дні може сама пройти, але наявність високої температури вимагає консультації лікаря. Малюк, як правило, лікується в домашніх умовах. Слід давати більше рідини, а на період висипання краще всього приймати препарати кальцію. Герпес являє собою захворювання вірусного походження, розташовуються на обличчі, тілі і слизових. Прищі на животі у дитини бувають дуже часто, довго проходять.

Лікування висипань

Обов’язково головною є консультація педіатра. Після постановки точного діагнозу приступають до лікування. Легкі форми висипки прибирають за допомогою повітряних ванн, лікарських трав, мазі. При більш складних використовують антибіотики, противірусні засоби. Важливо дотримувати постільний режим. Проблему краще вирішувати до появи симптомів. Батькам варто уважно стежити за чистотою дитини, зміцнювати імунітет і використовувати профілактичні заходи.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua