Прищі на пальцях ніг: чому виникають, що робити

Якщо з’являються прищі на пальцях ніг, це може бути проявом корости, алергії, надмірної пітливості, незручного взуття, псоріазу, грибкового ураження. Існує кілька різновидів висипань, які небезпечні розвитком мокнучі виразки, бешихового запалення або гангрени. Тому при першій появі прищів слід звернутися до лікаря, який призначить препарати і дасть профілактичні рекомендації.

Прыщи на пальцах ног: почему возникают, что делать

Прищі в міжпальцевих просторі ніг можуть з’являтися з-за скупчення бруду і пилу, що провокує подразнення шкіри.

Чому виникають пупиришки?

Основні фактори, за яких з’являються прищі між пальцями ніг:

  • Коростяний кліщ. Зараження коростяних зуднем відбувається внаслідок тілесного контакту з хворою людиною або його одягом, не пройшла санобробку. Виникають червоні водянисті пухирці на пальцях ніг і рук. У запущених випадках інфекція поширюється на інші ділянки тіла. Прищики сильно сверблять в нічний період, коли кліщ активізується.
  • Алергічна реакція. Зустрічається на ногах у дитини і дорослої людини. Виникає внаслідок імунної відповіді на алерген — консерванти в їжі, одяг з ненатуральних матеріалів, лікарські препарати, косметику для ніг. На ураженій шкірі утворюється червоний або водянистий пухирець, що супроводжується сильним свербінням.
  • Гіпергідроз. Якщо між пальців ніг з’явилися маленькі прищики, наповнені прозорою рідиною, це може бути подразненням шкіри рясним потовиділенням. Стан провокують щільні шкарпетки в жаркий час року, взуття з поганою вентиляцією. Гіпергідроз також виникає внаслідок гормонального порушення, вегетоневроза.
  • Незручне взуття. Вузькі і тісні туфлі сприяють здавлення пальців, в результаті чого з’являється натертість — дрібний прозорий пухир, який сильно болить. Навколо прища може утворитися почервоніння.
  • Псоріаз. Характеризується появою великих опуклих прищів, сильним свербінням і лущенням. Найчастіше утворюється внаслідок стресів або емоційного потрясіння.
  • Грибки. Виникають дрібні білі прищики. Супроводжується муковидным типом лущення, утворенням тріщин і ранок між пальцями, огрубінням шкіри, ламкістю нігтів. Підхопити грибок можна в банних закладах, на пляжі, в гуртожитку. особливо користуючись чужими предметами особистої гігієни.

Які бувають різновиди прищів?

Основні прищів, які утворюються між пальцями нижніх кінцівок, показані в таблиці:

Різновид Характеристика
Пустула Білий прищ, наповнений гноєм
Виникає при попаданні в микроранку на шкірі патогенних бактерій
Папула В червоному великому клунку міститься інфільтрат — скупчення відмерлих клітин з домішкою крові і лімфи
Пухир Великий прищ, наповнений прозорою рідиною
Після розтину утворюється рана
Міліум Білий підшкірний прищ, щільний на дотик
Складаються з кератину

Що робити, якщо з’явився прищик?

При появі висипань на пальцях ніг і рук слід звернутися до дерматолога. В залежності від етіології лікар призначає препарати, показані в таблиці:

Медикаментозна група Найменування
Проти корости Сірчана мазь
«Спрегаль»
«Перметрин»
«Кротамитон»
«Бензилбензоат»
Антигістамінні лініменти «Клароталин»
«Ломилан»
«Телфаст»
«Гисманал»
«Зіртек»
Протигрибкові «Ламікон ® »
«Нізорал»
«Ламізил»
«Кетоконазол»

Чим небезпечні прищі на пальцях?

Якщо не доглядати за ногами і не усунути причини виникнення бульбашок, це може призвести до таких ускладнень:

  • Мокнуча виразка. Поява провокує розтин пухиря і попадання інфекції в рану.
  • Бешихове запалення. Виникає через попадання через тріщини бактерій стрептокока. Небезпечно розвитком лімфостазу, при якому порушується відтік лімфи з нижніх кінцівок.
  • Гангрена. В запущеному випадку виникає відмирання клітин ноги, що загрожує ампутацією або летальним результатом.

Профілактика

Після тривалого носіння гіпсу при переломі, для профілактики прищів і тріщин, слід приділяти увагу догляду шкірі між пальців, оскільки відсутність повітря під фіксатор сприяє появі попрілості і активізації мікробів.

Щоб не виникли прищики між пальцями ніг, слід правильно підбирати взуття з натуральних матеріалів, строго за розміром і сезону. Забороняється користуватися чужими тапочками, шкарпетками, колготками. Після відвідування пляжу і банних закладів рекомендується прийняти душ і обробити ноги протигрибковим спреєм. А також слід уникати рукостискань і обіймів з малознайомими людьми.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua