Розлучення через зраду та зраду чоловіка – статистика

Розлучення через зраду та зраду чоловіка – статистика

Чому люди зраджують, хоч усі знають, що це погано? Чи варто розлучатися, якщо ти дізналася про зраду чоловіка? Чи повториться вона? Як прийняти правильне рішення і не піддатися впливу емоцій?

Розлучення через зраду – це нормально?

Розлучення через зраду та зраду чоловіка – статистика

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Згідно з соціологічним опитуванням, проведеним у 2021 році агентством «Михайлів і Партнери», жителі Росії сказали «так» моногамії, з застереженням на те, що 40% опитаних допускають зраду у шлюбі.

При цьому 54% з них вважають, що зрада – це привід для розлучення. На їхню думку, це друга причина для розлучення, тоді як перша – грошові проблеми у сім'ї.

Багато в чому зрада призводить до розлучення, оскільки люди впевнені – зрадив один раз, зрадить і другий. І, варто сказати прямо, ця думка не є безпідставною.

Дослідження 2017 року Once a Cheater, Always a Cheater? Serial Infidelity Across Subsequent Relationships», які проводили Ш. Скотт, Л. Річчі, К. Нопп та ін. довели, що якщо людина одного разу змінила, вона буде в 3 рази більш схильною до подальшої невірності.

Зрада переживається болісно, бо вона «б'є» одразу по всіх напрямках:

 • щодо відчуття безпеки, яке давали відносини;
 • за самооцінкою, яка падає через те, що партнер віддав перевагу комусь іншому;
 • за довірою у відносинах.

Часто після зради з'являється думка: “Якщо він зрадив у цьому, то може зрадити і в усьому іншому”.

Незважаючи на те, що зрада завжди сприймається дуже важко, і чоловік, який зраджує, завжди знає, що він чинить погано, кількість випадків невірності досить велика. Багато хто пояснює це генетикою, і тим, що моногамія у принципі не властива чоловікам.

Але це не має наукового підтвердження. Як не крути, але незважаючи на те, що всього 3% ссавців моногамни, люди належать до цього числа.

Нам властива так звана «серійна моногамія», за якої у людини за її життя буває кілька постійних партнерів. Тож у психології прийнято вважати, що зрада – це питання людської природи, вона наслідок проблеми у відносинах.

Ці проблеми бувають абсолютно різні, починаючи з того, що партнер приділяє мало уваги і закінчуючи нудьгою у стосунках. У будь-якому випадку, суть у тому, що частина потреб, які є в одного або подружжя, не реалізуються в шлюбі.

Це може бути потреба у визнанні, новизні, пристрасті, адреналіні, прийнятті, безпеці та ін. Іноді зрада – це результат проблем не у відносинах з іншою людиною, а у внутрішньому конфлікті.

Розлучення через зраду та зраду чоловіка – статистика

Чи можна пробачити чоловічу зраду?

Наприклад, у людини є невпевненість у собі, комплекси, а зрада – це його спосіб підвищити почуття власної значущості або придбати кохання, дефіцит якого він відчував у дитинстві.

Інша проблема полягає в тому, що сучасні пари багато в чому відокремлюються від світу. Ще кілька десятків років тому подружжя жило немов у клані, в будинку завжди було кілька поколінь.

Зараз, з появою самодостатності та матеріальної незалежності, партнери залишаються лише віч-на-віч. Це має свої недоліки.

Людина чекає, що чоловік закриє всі потреби, буде і коханцем, і другом, і дбайливим батьком, розважатиме, оберігатиме, прийматиме, терпітиме і так далі.

Люди виставляють одне одному нереалістичні вимоги. Жінка хоче, щоб чоловік:

 • з одного боку, був сильним, мужнім, захищав її від небезпек, був лідером, що вміє приймати рішення;
 • з іншого боку, він повинен бути чуттєвим, сентиментальним, ніжним, і питати дозволу на те, чи можна піти йому на риболовлю з друзями.

Те саме стосується і чоловічих вимог. Він хоче, щоб дружина була і гарною господаркою, і дбайливою матусею, при цьому заробляла, добре виглядала, завжди була в чудовому настрої і таке інше.

Обидва партнери хочуть, щоб відносини були стабільними та надійними, водночас хочуть новизни, пристрасті, адреналіну та бурі емоцій.

Подібні протиріччя і породжують зради, бо одна людина не може закрити всі потреби іншої.

Як прийняти рішення про розлучення

Якою б не була причина зради, якщо вона сталася – це вже факт, з яким треба примиритися як із даністю і прийняти важливе рішення: чи є зрада приводом для розлучення.

Відповідь на це запитання можеш знайти лише ти сама. Але не варто приймати спонтанні рішення, що базуються на емоціях. Дай собі час, щоб усвідомити, що сталося, взяти себе в руки.

Для того, щоб вирішити, чи варто зберігати шлюб або краще розлучитися, тобі необхідно подумати і відповісти на кілька запитань:

 • Наскільки для тебе цінні стосунки

Подумай над вашим шлюбом. Що в ньому для тебе найцінніше? Як багато тобі він дає? Найкраще скласти 2 списки – «плюсів» та «мінусів». Важливо розуміти, що немає відносин без проблем. Усе питання у тому, чого більше – щастя чи горя.

 • Чи готова ти вибачити зраду

Прислухайся до себе, своїх відчуттів. Якщо ти залишишся з цим чоловіком, чи зможеш ти колись примиритися з тим, що сталося? Чи знайдеш у собі сили, щоб пробачити, щоб знову відчувати до нього теплі почуття?

Дуже важливо чесно собі зізнатися, чи готова ти до цього, бо залишитись у шлюбі, але щоразу нагадувати чоловікові і собі про зраду – це не зробить щасливими ні тебе, ні його.

 • Чи відчуває чоловік каяття

Важливою є не тільки твоя позиція, а й чоловіка. Чи шкодує він про те, що сталося, чи готовий він загладити свою провину, змінюватись, працювати над стосунками, повертати твою довіру? Чи йому не так важливо, що ти відчуваєш? Можливо, він уже й сам хоче розлучитися.

Крім слів, які він каже, звертай увагу на дії – чи робить він якісь конкретні спроби, щоб усе виправити чи просто чекає, коли ти заспокоїшся та пробачиш його?

 • Що зрада означала для чоловіка

Не варто випитувати у чоловіка подробиці того, що сталося, але тобі потрібно розібратися в тому, чи це був разовий зв'язок або постійна коханка, чи відчував він до неї почуття, чи навіть не запам'ятав її ім'я, чи це було випадково, під впливом моменту, чи сплановано.

 • Чи знайшли ви причину зради

Причина – зовсім не інша жінка, а проблема у ваших стосунках. Поважно подумати, що в них зараз не так. Чому вам не вистачає один одного, де ви звернули не туди і чи можна повернутися до тієї точки. Як це зробити?

 • Чи змінилися ваші стосунки

Не варто думати, що зрада не повториться, якщо ваші стосунки так і не змінилися, а причина невірності не зникла.

У цьому плані зрада може бути ключем до виходу на якісно новий рівень спілкування, коли ви починаєте більше розмовляти, ділитися почуттями, стаєте психологічно ближчими.

Коли ти знайдеш відповіді на ці запитання, то зрозумієш, чого насправді хочеш.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua