ТОП-5 причин чому чоловіки не хочуть будувати стосунки та вкладатися в них

ТОП-5 причин чому чоловіки не хочуть будувати стосунки та вкладатися в них

Часто хлопець у відповідь на симпатію дівчини пропонує «залишитися просто друзями» і здебільшого це просто ввічлива відмова, після якої спілкування просто сходить нанівець. Але буває, що хлопець справді хоче спілкуватися, проте не хоче стосунків.

Чому так відбувається? Як відрізнити одне від одного? І чим небезпечна така ситуація для дівчини?

Ввічлива відмова або реальна зацікавленість

ТОП-5 причин чому чоловіки не хочуть будувати стосунки та вкладатися в них

Фото автора Agung Pandit Wiguna: Pexels

Перш ніж думати, чому він не хоче стосунків, важливо зрозуміти, наскільки пропозиція бути друзями була щирою. Небезпечно потрапити в ілюзію, підкріплену власними очікуваннями та надіями.

Щоб зрозуміти, наскільки його інтерес реальний, звертай увагу на такі ознаки:

 • він цікавиться тобою та твоїм життям;
 • він дзвонить перший, періодично тобі пише, тобто теж виявляє ініціативу;
 • він справді тебе знає, наприклад, що ти любиш, що тобі цікаво;
 • він перебувати в хорошому настрої, коли ти поряд;
 • у нього є час для спілкування з тобою, тобто він не каже, що весь час зайнятий, що має багато справ тощо;
 • він надає тобі емоційну підтримку;
 • він ділиться із тобою особистим.

Все це говорить про те, що він справді зацікавлений у тому, щоб підтримувати з тобою контакт.

Але якщо ти помічаєш, що будь-яка ініціатива виходить тільки від тебе, що чоловік неохоче і далеко не завжди відгукується на твої пропозиції, що він не виявляє емоцій поряд з тобою, тримається відсторонено, це привід замислитися, чи йому це спілкування потрібно.

Гени, запах і перше кохання

Часом ситуація, в якій чоловік не хоче стосунків, складається через те, що ти йому цікава, але не відчуває потяг і не бачить тебе в ролі своєї обраниці.

Пристрасть – це хімічна та гормональна реакція організму на певну людину. Люди звикли думати, що обирають собі партнерів за зовнішніми даними. Але скоріше це питання генів.

Клаус Ведекінд, спільно зі своїми швейцарськими колегами провів експеримент «Смердючої футболки», який довів – фізично людей залучають ті партнери, у яких з ними найбільша генетична сумісність. А визначається вона за запахом.

Тому запах одних здається приємнішим, а інших просто відштовхуючим. Цю ідею розвинув Даніель Девіс у книзі «Сумісність генів».

Інша причина, яка впливає на вибір потенційного партнера, – образ своєї майбутньої дружини чи чоловіка. Він складається на основі:

 • того, як дитина сприймає батьків – тут важливо не те, якими вони були насправді, а те, якими вона їх бачила;

ТОП-5 причин чому чоловіки не хочуть будувати стосунки та вкладатися в них

Чоловік не хоче стосунків

 • на яких установках його вирощували – наприклад, «Дружина повинна бути гарною господаркою» або «Одружується потрібно лише з скромними»;
 • які в нього були приклади для наслідування – це люди, які його захоплювали і ті, у кого вони закохувалися;
 • який він пережив попередній досвід – якщо ти підсвідомо нагадуєш його колишню, яка розбила йому серце.

Можна бути зовні привабливою, але якщо у конкретної людини не склалася «повна картинка» з відповідних генів та підсвідомого образу своєї другої половинки, вона не захоче будувати стосунки.

Це не означає, що ти йому не цікава як особистість, тому хоче обмежитися з тобою просто дружнім спілкуванням.

ТОП-5 причин чому чоловіки не хочуть будувати стосунки

Якщо ти переконалася, що спілкуватися з тобою хлопець справді хоче, то треба розібратися, які мотиви керують його небажанням будувати стосунки.

Можна виділити 5 основних причин:

 • У нього є інші стосунки, але він у них не впевнений

Деколи ти справді подобаєшся хлопцю, але в нього вже є дівчина. Можливо, у відносинах не все гладко, можливо, він поки не визначився з тим, чи вона справді «та сама». Він перебувати у ситуації складного вибору.

Підтримуючи з тобою контакт, він залишає «запасний варіант» на випадок, якщо з тою нічого не вийде.

 • Він не відновився після розлучення

Буває, що чоловік фактично розлучився, але психологічно ще не прийняв ситуацію. Він переживає падіння рівня дофаміну та окситоцину, переживає ситуацію болісно та тяжко. Думками він ще у тих відносинах, у глибині душі сподівається на те, що все можна повернути. Або вже не сподівається, але йому не вистачає ресурсів розпочинати нові стосунки.

У цьому випадку, він підтримує контакт, щоб не втратити тебе, але виграти час, щоб прийти до тями.

 • У нього немає стосунків, але він боїться самотності

Це інша форма «запасного варіанта». Чоловік самотній, але не впевнений, що ти – та сама. Проте він продовжує спілкування просто для того, щоб відчувати – поряд є хтось, кому я не байдужий.

Це допомагає йому зняти тривогу та напругу, адже чоловік переконує себе, що якщо нікого більше не зустріне, він завжди може розпочати стосунки з тобою. Найчастіше це відбувається, якщо ти підходиш йому за всіма параметрами, але в чомусь недоотримуєш на його думку.

Наприклад, не так готуєш чи ваші цілі не сходяться. Можливо, він вважає, що з часом це зміниться.

Такі стосунки можуть бути небезпечними, тому що це говорить про те, що чоловік шукає свій «ідеал», тобто людину, яка підійде під його стандарти. Можливо, він ніколи його не зможе знайти, а звичка шукати недоліки залишиться з ним назавжди.

 • Він боїться стосунків як таких

У цьому випадку велика ймовірність, що ти дійсно подобаєшся чоловікові, але він не готовий до серйозних стосунків, оскільки:

 • не хоче міняти звичний спосіб життя;
 • не може ухвалити рішення;
 • не готовий брати відповідальність;
 • йому здається, що зараз не час;
 • на даний момент має інші пріоритети.

Але зазвичай за цим усім стоїть глибинний страх близькості, людина починає відкладати життя на потім, завжди знаходити привід, щоб не будувати відносини і не заводити сім'ю.

 • Він мав невдалий досвід серйозних відносин

Часом травмуючі ситуації в минулому, зради, зрадництво, можуть негативно вплинути на людину, і тепер вона уникає стосунків, підсвідомо боячись знову пережити той біль.

Характерною ознакою цієї причини буде те, що хлопець взагалі ні з ким не будує стосунки, часом навіть заявляючи, що не планує заводити сім'ю.

Якою б не була причина, важливо прийняти ситуацію, що чоловік не налаштований на стосунки та пережити її, щоб не дозволити вічному очікуванню позбавити себе можливості на щастя з іншою людиною.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua