Чоловіки полігамні, а жінки моногамні – як це зрозуміти

Чоловіки полігамні, а жінки моногамні - як це зрозуміти

Існує громадська думка, що чоловіки полігамні, тобто їм притаманне бажання набути інтимного зв'язку, як можна з великою кількістю жінок. А жінки моногамні, їй потрібний лише один партнер.

Все це, звичайно, пояснюється самою природою, що чоловікові важливим є збільшення свого потомства, а жінці – збереження. Чи так це насправді, чи це хитрий прийом чоловіків, щоб виправдати свою поведінку?

Чи справді чоловіки полігамні, а жінки моногамні

Чоловіки полігамні, а жінки моногамні - як це зрозуміти

Фото автора Anna Shvets: Pexels

Відносини, які вибирає людина, залежать від її принципів та життєвої позиції, а не від статі. Якщо говорити про відмінності, то у чоловіків вищий рівень тестостерону, а значить і їхній рівень потягу частіше вищий, але це автоматично не робить їх полігамними.

Можна розглядати типи відносин із боку двох наук: біології та психології. Часто виступаючі на користь полігамії чоловіків та моногамії жінок наводять аргументи з біології. Але в природі однаково представлені обидві стратегії. Є тварини, що утворюють стійкі пари, а є ті, кому постійні спілки не властиві.

Моногамія – це доля людини?

Кожен відповідає на це питання відповідно до своїх принципів. Моногамія – це не просто бути з однією людиною, це постійна робота над своїми стосунками, турбота про те, щоб ваше кохання розквітало, щоб інша людина була щаслива з тобою, і щоб ваше спільне життя приносило вам радість.

Причини полігамії у відносинах

  • Невпевненість у сексуальній сфері – бажання мати більше одного сексуального партнера може бути наслідком спроб довести виняткову ефективність в інтимних контактах. Коли чоловік здатний задовольнити не одну, а дві або навіть кілька жінок, він стає ціннішим у власній оцінці. Полігамія може допомогти практикуючим її чоловікам знайти відповіді на складні питання про власну сексуальність, цінності та страхи, пов'язані з інтимним життям.
  • Низька самооцінка – відсутність об'єктивної оцінки власних здібностей та впевненості в собі може призвести до невдач у багатьох сферах життя. Полігамія – це спосіб компенсувати їх, очевидна нагорода у вигляді активності у сексуальній сфері.
  • Нехтування партнером — стосунки потребують піклування з боку двох людей, які в них перебувають. Якщо один із них за звичкою або через нудьгу від одноманітності стосунків, перестає дбати про свого партнера, він може бути більш схильний шукати обожнювання у іншої жінки чи чоловіка.
  • Нездатність упоратися із ситуацією — ця причина полігамії пов'язана з тим, хто зраджує. Часто бувають ситуації, коли у чоловіка виникають проблеми, наприклад, на професійному рівні чи особистому житті. Він не ділиться цим зі своєю жінкою, тому що не знаходить розуміння з її боку або у нього уникає прихильності, коли він сам звик тримати дистанцію.

Чоловіки полігамні, а жінки моногамні - як це зрозуміти

Усі чоловіки полігамні. Міф чи правда?

  • Хвороба – необхідність у паралельних відносинах може виникнути і після отримання інформації про серйозну хворобу. До цього спонукає поєднання страху перед реакцією та стражданнями, та бажання поділитися своєю проблемою з іншою людиною. У цьому випадку мова рідше йде лише про секс, а скоріше про пошук духовної підтримки в іншій людині.

Як впоратися з полігамією

Незалежно від того, наскільки сексуально ти приваблива для свого партнера, з часом лібідо чоловіка знижується при тривалих стосунках з однією жінкою. Це природно. Чесна розмова про те, чого не вистачає у ваших стосунках, і готовність виправити це шляхом співпраці двох сторін може допомогти зміцнити та урізноманітнити інтимне життя.

Якщо між тобою та твоїм чоловіком є проблеми, що є причиною частих сварок, постарайся розібратися з ними. Знайди компроміс для вирішення цих проблем, щоб вони не продовжували руйнувати ваші стосунки.

Намагайся дбати про стосунки, які в тебе є з твоїм партнером. Зроби йому приємний сюрприз, який здивує його та внесе щось яскраве у повсякденну одноманітність. Це може бути, наприклад, спонтанна спільна подорож на вихідні. Зміна обстановки та відпочинок від повсякденних проблем вплинуть на ваші стосунки.

Договір про моногамію

Коли ти створюєш стосунки з чоловіком, потрібно розуміти, якої думки він дотримується щодо полігамії та моногамії. Якщо йому полігамія нормально і природно, що це його право. Є невеликий відсоток та жінок, які дотримуються такої позиції. Важливо не засуджувати їх, кожен має право на особисту думку.

Для тебе важливо знайти таку людину, з якою ваші думки в цьому питанні розходитися не будуть. Для цього важливо обговорювати це на ранній стадії ваших стосунків. Розуміти думку та переваги коханої людини дуже важливо, щоб потім не створювати ілюзій та не розчаровуватися.

Варто розглядати вірність один одному, як ознака відповідальності у ваших відносинах. Повинне прийти розуміння, що ти і твій партнер дорослі, самостійні люди і це ваше виважене рішення дотримуватись моногамії у стосунках. Обговоривши це, ви разом демонструєте шанобливе ставлення один до одного.

Коли ти обговорюєш стосунки з коханим чоловіком, варто домовитись про наступні якості стосунків.

  • Чесність. У кожного з вас є сміливість відкрито розповідати про стосунки з оточуючими, не боячись ревнощів та закидів.
  • Відкритість. Передбачається, що ви обговорюєте межі відносин з іншими. Для кожної пари кордону можуть бути різні, важливо, щоб вони влаштовували вас обох.
  • Сексуальна вірність. Задай питання своєму чоловікові та обговори з ним: «Що саме тобі сексуальна вірність?»

Немає однозначної відповіді, якими саме мають бути стосунки у питаннях полігамії та моногамії. У кожної людини своя думка з цього приводу і межа між цими поняттями дуже розмита. Найголовніше, розібратися, що важливе для тебе, а що важливе для твого партнера. Обговоривши це, ви посилите ваші стосунки і зробите їх ближчими.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua