Як зрозуміти, що стосункам приходить кінець

Як зрозуміти, що стосункам приходить кінець

Чи я його люблю? Що з нами відбувається? І куди ми їдемо? Такі питання ми ставимо собі, коли розуміємо, що у стосунках щось не так. Чи то тимчасові труднощі, чи почуття зжили себе. Що означає «зжили»? Це коли “не люблю”?

“Не люблю” – цілком ясне розуміння. Отже, й питань не має. Тоді, звідки беруться душевні метання? Адже муки вибору змушують настільки глибокого закопатися в собі, що ти ризикуєш випасти з життя, а отже – пропустити багато важливих. Розберемося з усім по порядку.

Як зрозуміти, що стосункам приходить кінець

Як зрозуміти, що стосункам приходить кінець

Фото Almos Bechtold on Unsplash

Спочатку визначимо формулювання. Відносини – це процес, а чи не результат. Вони можуть розвиватися, змінюватись, вставати на паузу, трансформуватися. У процесі беруть участь дві особи. Здорово, якщо у вашій парі прийнято відверто обговорювати те, що відбувається. Тоді зрозуміти, чи пішли почуття у твого чоловіка, набагато простіше.

Але якщо трапляється так, що зі своїми переживаннями ти залишаєшся віч-на-віч, відповіді доведеться шукати самій. Нехай у міркування, заборони собі давати відповіді за іншу людину. Звичайно, ти знаєш свого чоловіка як ніхто інший. Але ж ти не живеш у його голові!

Чоловіки менш емоційні ніж жінки. Тому часто їхні почуття – таємниця за сімома печатками. У цій ситуації відсутність відповідей з його боку краще, ніж твої здогади, засновані на я точно знаю, я ж бачу.

У ситуації відсутності коментарів з боку чоловіка продуктивно спиратиметься лише на свої почуття та емоції. Розібратися в собі ти здатна, в іншій людині, та ще й без її відома, – ні. Тому не марнуй час і нерви. Визнач, що ти відчуваєш зараз у стосунках.

А тепер давай обговоримо, що означає «стосунки зжили себе»? Зжили – це коли жити (читай – перебувати) з цим чоловіком стає нестерпно; коли немає сил шукати вихід із кризи, не хочеться робити дій для зближення.

Задай собі питання: «Чи я хочу налагодити спілкування з цим чоловіком?». То ти отримаєш першу відповідь – чи вичерпалися твої почуття до неї? Це розуміння – основа для подальшого дослідження своїх почуттів та думок.

ТОП-20 ознак того, що відносини наближаються до кінця

Порадити – легко, зробити – складно. Нерідко ми маємо труднощі з прийняттям рішень, таких як «Чи потрібно зберігати відносини?». Щоб дати собі чесну відповідь, розберися спочатку з простішими питаннями. Ознайомся з чек-листом факторів, на які варто звернути увагу, та вибери відповідні формулювання.

 • У вас різні цілі та цінності.

Час іде, змінюються цілі та цінності. Наприклад, спочатку ви планували бути легкими на підйом, вільними від усього та всіх. Минуло кілька років, і ти зрозуміла, що готова на щастя материнства. А твій чоловік категорично не згоден брати відповідальність за життя маленької людини.

 • Партнер викликає роздратування.

Раптом ти стала помічати, що він каже якусь нісенітницю, розливає воду повз гуртки як ідіот або так безглуздо хлопає дверима!

Як зрозуміти, що стосункам приходить кінець

10 ознак того, що ваші стосунки померли

 • Партнер викликає огиду.

Той самий випадок, коли жарт про жіночі примхи «Ти не міг би, будь ласка, перестати дихати» перестає бути кумедним. Ти починаєш гостро реагувати на фізіологічні прояви, які раніше не приковували твою увагу: бридко жує, голосно свербить і т.д.

 • Ви втратили свою ідентичність.

По собі ти можеш помітити, що перейняла надто багато його звичок, слів. Ти навіть смієшся як він! Живеш його інтересами та цілями. Ти настільки злилася з чоловіком в одне ціле, що забула: кожен із вас існує окремо. Наскільки цікаво жити зі своїм дублікатом?

 • У вас є спільні друзі.

Йдеться про те, що у вас когось із вас не залишилося «особистих» друзів – лише спільні. І все коло спілкування сприймає вас як ціле. Але ви не перетворилися на сіамських близнюків! Це проблема, якщо такий стан справ завдає дискомфорту.

 • Приваблюють інші чоловіки.

Або ти помічаєш, як твій чоловік занадто часто став проводжати красунь у натовпі пожираючим поглядом. Дивитись на інших людей, будучи у стосунках – нормально. Ви покохали одне одного, а не засліпли. Але коли погляди стали затримуватися надто довго.

 • Спільне дозвілля викликає негативні емоції.

Проблеми у відносинах «виросли» настільки, що їх неможливо не помічати. Але, дотримуючись якогось «соціального протоколу», ви ходите вдвох по магазинах, у гості, у спортзал. А так хочеться, щоб його прямо зараз поруч не було!

 • Немає потягу до свого чоловіка.

Інтимній близькості хочеться, але тільки не з цим страшним, що ще півроку тому був твоїм принцем на білому коні.

 • Інтиму не хочеться зовсім.

Або хтось один наполегливо ухиляється від сексу.

 • Нема поваги.

Включається тотальний ігнор думки та інтересів партнера.

 • Байдужість.

Немає інтересу, як минув день, де твій чоловік зараз перебуває і чим він зайнятий.

 • Небажання обговорювати проблеми.

Чому б не обговорити те, що ви обоє помічаєте? І це “щось” заважає вам жити?

 • Відмова міняти те, що не влаштовує.

Йдеться про наплювальне ставлення до дискомфорту іншої людини, відсутність спроб знайти компроміс.

 • Колкощі.

Бажання образити, заткнути партнера, а краще – зганьбити і прилюдно висміяти.

 • Спроби переробити одне одного.

У цьому стільки ж сенсу, як у проханні до кішки стати собакою. Несподіване бажання «зліпити» партнера під себе – не зовсім адекватне.

 • “А що якщо…”

Будь-яка незгода/сварка дає привід для роздумів, а чи не відправитися мені в одиночне плавання.

 • Світ фантазій.

Ти занадто часто стала згадувати старі стосунки або вигадувати нові, приміряти, як склалося б з тим милим хлопцем з відділу продажів.

 • Відмова приносити у відносини позитивні емоції.

Ви не намагаєтеся радувати один одного навіть у побутових дрібницях.

 • Немає змін.

Життя надто довго стоїть на паузі. Ви давно разом, але штамп у паспорті тобі не пропонують, дітей заводити ви не збираєтесь. Міняти житло/машину теж не хочеться. До того ж, у ваших «окремих» житті теж нічого не відбувається – ні в кар'єрі, ні в спілкуванні з іншими людьми. Так стабільність перетворюється на болото.

 • «Та кому він потрібний!»

Ти вважаєш свого чоловіка непривабливим, жалюгідним, таким, на якого ніхто не зазіхне.

Зважуємо сухий залишок

Не варто ставити так і ні у кожного пункту. Симптоми проблем у відносинах та «вмираючих» відносин схожі. Вирішальний фактор – чи готова ти боротися за кохання? До того ж, все індивідуальне.

Для деяких пар поганий знак – повна відсутність конфліктів. Те, що відбувається у відносинах, стало настільки байдуже, що вступати в полеміку не хочеться. Ще можуть виникати нав'язливі думки про планування розставання: як перевозити речі, що сказати близьким, чи вистачить грошей на оренду житла, коли я почну шукати нове кохання?

Якщо ти дійшла висновку, що це – глухий кут, не варто зберігати стосунки з поваги до того, що ви так довго були разом. Напевно, краще залишити в пам'яті те добре і світле, що вас пов'язувало, і піти з подякою, а не намагатися воскресити те, що померло.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua