Чому чоловіки зникають і з'являються знову – відповідь психолога

Чому чоловіки зникають і з'являються знову – відповідь психолога

«Йду і повертаюся, повернувшись – йду». Цей рядок з колись популярної пісні описує проблему, що часто зустрічається, у відносинах чоловіків і жінок. Погодься, складно планувати майбутнє або будувати сім'ю, коли один із вас – кішка, яка гуляє сама по собі.

Що я зробила не так? Може, образила, приділяла недостатньо уваги, мало дбала? Гарні припущення, але є нюанс! Чому доросла людина не може повідомити іншу дорослу людину про своє рішення? І що змушує це рішення міняти – повертатися? Давай обговоримо!

Чому чоловіки пропадають і з'являються знову

Чому чоловіки зникають і з'являються знову – відповідь психолога

Фото Tandem X Visuals on Unsplash

Раніше у багатьох тренерів-пікаперів був популярний прийом «Контрастний душ». Його суть полягає в тому, що дівчину спочатку огортають увагою, турботою та симпатією, потім – різко пропадають. Передбачалося, що період «холоду» потрібен для того, щоб жінка зрозуміла, наскільки важливий і значущий чоловік.

Жіноча цікавість штовхає пошуки відповідей. Дівчина сама починає дзвонити, шукати зустрічі, а коли великий спокусник з'являється в зоні видимості – падає в його обійми. Ось тільки міцні стосунки на такому фундаменті збудувати дуже складно.

Адже насамперед ми чекаємо від партнера надійності та емоційної безпеки. Тут важливо зрозуміти хто ви один одному? Припустимо, чоловік так поводиться на зорі ваших стосунків. Можливо, це відбувається тому, що кожен з вас визначає це спілкування по-різному. Наприклад, ти впевнена, що ви зустрічаєтеся. Він підвозить тебе до будинку, допомагає вирішувати дрібні побутові проблеми, подає пальта.

Але для нього це – норма ввічливості, він поки що придивляється, або ти цікава йому як співрозмовник. А ти його вже “приватизувала”. У такому разі чоловік не «втікає» спеціально. Він просто ще не приходив на правах одного з головних героїв у твоє життя. Тут допоможе лише чесна розмова.

Коли прийду-уйду — тактика

У здорових стосунках ми шукаємо спокій, затишок та комфорт. Це не означає, що все має бути нудно та передбачувано. Йдеться про те, що ми не турбуємося про «ніж у спину» від партнера, не боїмося, що нам навмисно завдадуть біль. На жаль, нерідко прийду-уйду стає усвідомлено обраною тактикою.

 • маніпуляція.

Чоловік переконаний, що таким чином найпростіше досягти свого. Показуючи фокус із зникненням, він дає тобі відчути, як тобі буде без нього погано. Суть цього вчинку: «Краще б тобі виконувати мої бажання! Інакше я піду, а ти страждатимеш».

 • Образа.

Ти сама того не бажаючи чимось образила свого партнера. Він, ображений, зник. А тебе залишив подумати над своєю поведінкою, не сказавши, що не так пішло. Потім повернувся, розуміючи, що його образа не варта розриву стосунків. Але тихенько потішився, що покарав тебе.

 • Спроба щось довести.

Мета – самоствердження. Чоловік доводить тобі чи собі, що користується популярністю серед жінок, може забезпечити побут самостійно, він – сам собі господар, і звітувати не повинен. Схоже, річ у самооцінці, і він це розуміє.

Чому чоловіки зникають і з'являються знову – відповідь психолога

3 причини, чому чоловіки раптово зникають

 • Перевірка меж дозволеного.

Раптом, ти не спитаєш, де він був, чи повіриш у мало переконливі пояснення? Значить так можна робити! Тут виринає інша тема для міркувань – навіщо йому з'ясовувати наслідки? Може, він планує періодично перетинати кордони?

 • Тест на кохання.

Бажання подивитися, як ти поводитимешся. Подібні перевірки говорять про нездоровий егоїзм. Звідки бажання змусити кохану побігати та попереживати? Невже у відносинах «доказів» кохання замало?

 • Тебе просто використовують.

Ти з якихось причин йому зручна. Про кохання тут не йдеться. Про повагу – тим паче.

«Привіт» із дитинства

Коріння проблеми мовчазних доглядів та повернень може тягнутися з дитинства. У разі чоловік не усвідомлює справжніх причин своєї поведінки. Він просто не розуміє, як ще міг би вчинити. Або не вважає, що інший вчинок у ситуації, що склалася, був можливий.

Одна з причин – травма уподобання, яка сформувалася ще в сім'ї. Наприклад, амбівалентна прихильність: батьки в очах дитини поводилися нелогічно і непослідовно. То хвалили, то лаяли, не пояснюючи, за що. Могли зривати агресію на сина.

Дитина одночасно і любила батьків, і боялася. Не розумів, чого від них чекати. З віком проблема перекочувала у відносини із протилежною статтю. Чоловік боїться, що той, кого він любить, завдасть йому болю. Тому й тікає періодично, щоби не сильно прив'язуватися.

Така поведінка травми прихильності диктує і для того, щоб створити ілюзію влади, контролю над ситуацією. Чоловікові здається, що й вирішує, коли – йти, коли – приходити, він – господар становища. Це він робить боляче, а чи не йому.

Можливо, ти у стосунках із чоловіком-нарцисом? Своїми відходами англійською він тішить своє его, а феєричними поверненнями – великодушно сходить. Їм можна лише захоплюватись! Зустрічати – тільки зі сльозами щастя на очах та розкритими обіймами.

Нарциси теж виростають з дитинства. Або їх взагалі не заохочували, тому тепер намагаються всіма способами це компенсувати. Або, навпаки, перехвалили, і в дорослому віці ціль нарциса – змусити весь світ аплодувати йому.

На жаль, у цій ситуації розмова до душі вже не допоможе. Психологічні травми та розлади особистості одним коханням не лікуються. Це проблеми, що криються в психіці. Отже, допомогти їх позбутися може тільки профільний фахівець.

Що робити, коли чоловік зникає без пояснень та знову з'являється?

Потрапивши під такий контрастний душ, ти відчуваєш тяжкі почуття. Важливо дати вихід. Тебе мучать здогади про причини такої поведінки чоловіка. Але ситуація вже сталася, і змінити її не можеш. Коли буря емоцій вляжеться – час подумати, як поводитися далі.

 • Обговорити подію.

Залишити все погане у минулому – непродуктивна тактика у такому становищі. Проблема обов'язково повториться, якщо причини залишаться неясними.

 • Чи не скандалити.

Задавай чіткі питання та говори про свої почуття та емоції, без звинувачень. Мета розмови – почути версії того, що сталося від твого чоловіка, а не посваритися.

 • Дослухайся до інтуїції.

Інтуїція і те, що ти могла сама собі накрутити, – різні речі. Задай додаткові запитання, якщо відчуваєш брехню у відповідях. Це нормально, адже така поведінка підриває довіру.

 • Зрозумій, чи ти готова продовжувати стосунки.

Не факт, що тобі вдасться донести до чоловіка важливість спільного обговорення проблем. Погодься, такі зникнення та ігри в «мовчанку» нагадують швидше дитячу поведінку. Ти маєш право це не приймати.

 • Працюйте над стосунками.

Якщо ви вирішили зберегти стосунки, доведеться вчитися розмовляти про наболіле, знову довіряти. Адже ви дали обіцянку, що подібні випадки не повторяться?

Суть міркувань у тому, чому чоловік випаровується без пояснень і з'являється знову, зводиться однієї думки – проблема над тобі. Не варто звинувачувати себе. Поважних причин евакуюватися, не відправляючи навіть прощального смс, просто немає.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua