Як викинути кохану людину з голови та серця

Як викинути кохану людину з голови та серця

Не має значення, з чиєї ініціативи відбувається розставання, забути людину не так вже й просто. У пам'яті відбиваються як негативні моменти, а й безліч теплих і приємних спогадів. Саме вони й занурюють нас у ностальгію за коханою людиною.

Думки постійно відкидають тебе на кілька кроків тому. Твої спроби забути, стають зрадливо нестерпними. Ти не знаєш, що робити, щоб не згадувати чоловіка та позбутися постійних думок про нього.

Що не дозволяє нам забути людину

Як викинути кохану людину з голови та серця

Фото автора Hoang Chương: Pexels

 • Ностальгія.

Приємні спогади занурюють нас у той теплий та світлий час, коли ми були щасливі. При цьому хороших моментів буває катастрофічно мало, але мозок після розлучення добре пам'ятає набагато виразніше і яскравіше, ніж негатив і образи.

 • Сумніви.

Люди схильні до постійних сумнівів у своїх рішеннях, діях. Те саме стосується і відносин. Рішення прийняте, але після розлучення, голову починає відвідувати думку: а чи правильно ми вчинили, що розійшлися?

 • Звичка.

Буває і так, що зручність перебування один з одним і небажання змінювати цю реальність утримує тебе біля твого обранця. Насправді ж ти вже не пам'ятаєш, коли востаннє відчувала пристрасть чи глибокі почуття до свого партнера.

 • Ще не згаслі почуття.

Ти все ще любиш свого колишнього і не хочеш навіть уявляти життя без нього. Варто лише чітко розмежовувати справжні почуття та хворобливу прихильність, тобто залежність від іншої людини, яка буває ще сильнішою за справжнє кохання.

 • Страх, що не зможеш більше зустріти своє кохання.

Коли стосунки добігли кінця, є фобія, що не буде більше таких почуттів ніколи, і ти більше не станеш щасливою. Саме тому твої думки постійно крутяться навколо колишнього хлопця.

 • Сам колишній чоловік.

Деколи ти намагаєшся забути свої минулі стосунки, але твій колишній обранець постійно нагадує тобі про своє існування. Дзвінки, повідомлення, «випадкові» зустрічі – це не дає тобі розпочати нове життя.

Як викинути кохану людину з голови та серця

Доки ти сумніваєшся, любиш або шукаєш зустрічей з колишнім хлопцем, ти не здатна забути його і піти далі своєю дорогою. Твоє серце належатиме йому, і тільки він керуватиме твоїми думками.

Тому тобі варто поставити остаточну точку у ваших стосунках. І це ключовий крок на шляху до нового життя.

 • Зрозумій, що ваші шляхи розійшлися.

Не варто сподіватися на возз'єднання та жити вірою у диво. Важливо рухатись далі. Можливо, прожити біль втрати і усвідомити нездійснені мрії. Визнай, що ви не змогли, не впоралися, не зберегли. Але винних тут нема. Просто вся річ у тому, що разом бути ви не можете.

Як викинути кохану людину з голови та серця

Як стати психологічно вільним?

 • Подякуй.

Не важливо, скільки болю було у цих відносинах, у будь-якому випадку – це найцінніший досвід, який тобі зуміла подарувати людина. Він навчив тебе багато чого. Варто лише проаналізувати та усвідомити, що конкретно ти отримала із стосунків із ним.

Можливо, ти навчилася бути жіночною, ніжною, дбайливою. А можливо, навпаки, набула внутрішньої сили і неймовірного терпіння. У будь-якому випадку, варто подякувати «вчителям» і з накопиченим досвідом і знаннями рухатися вперед.

 • Відпусти.

Найскладніше відпустити. Для цього важливо усвідомити вашу автономність. Ви не єдине ціле. Кожен із вас – цілісна особистість, у кожного свій шлях та своя доля. Можливо провести вправу. Свій біль варто намалювати.

Малюй усе, що зараз відбувається в душі. Можливо, всередині тебе горить пожежа, полум'я. Можливо, йде дощ. У кожного біль протікає по-різному. Приділи своєму малюнку якнайбільше часу. Робота має бути глибокою. Спробуй виплеснути все, що в тебе всередині.

Після цього варто «розпрощатися» зі своїми переживаннями. Для цього, ти можеш просто порвати свій малюнок, а можеш відпустити його в далеке плавання по річці або спалити. Такий ритуал допомагає полегшити внутрішній біль і дає усвідомлення, що кожну подію можна логічно завершити. І тільки ти вирішуєш, коли та як це зробити.

Як забути чоловіка та викинути думки про нього з голови

Коли точку поставлено остаточно, настав час зайнятися собою і своєю новою реальністю. І тому важливо побудувати певний план дій. Можеш прямо прописати на аркуші всі кроки, а можна діяти, спираючись на внутрішні бажання.

 • Позбудься того, що нагадує.

Цей пункт важливий особливо для сентиментальних осіб, для яких будь-яка дрібниця, що нагадує про чоловіка, здатна сколихнути всередині бурю смутку та туги. Не варто викидати все поспіль. Але прибрати спільні фото і подарунки на час, все-таки варто.

 • Заповни порожнечу чимось новим, свіжим.

Почни проводити більше часу із друзями. Не нехтуй активним проведенням часу: походи в кіно, кафе, театр. Варто внести у своє життя подорожі: нехай це будуть необов'язково поїздки до далеких країн, можна і в містах нашої країни побачити багато цікавого та нового.

 • Навчися перемикати думки.

Як тільки, в голові починають виникати спогади, варто переключитися на щось інше. Щоб закріпити таку навичку, варто тренувати її. Для початку можна зосереджуватися на своєму подиху. Для цього тобі допоможуть медитації.

Поступово звичка почне формуватися, його, можливо, буде застосовувати і за будь-якої стресової ситуації, і при виникненні неприємних, тривожних думок.

 • Зосередься на собі.

Ще недавно центром твого життя був «він», однак зараз саме час змістити фокус уваги на себе. Насправді ж, варто вчитися завжди, маючи стосунки, себе вважати важливою та цінною у світі. Це допоможе не втрачати ґрунт з-під ніг, коли ти розриваєш стосунки з партнером.

Подумай, що хочеш саме ти, що любиш, що для тебе по-справжньому важливо. І щодня роби те, що вимагає твоя душа. Можливо, починати з дрібниць. Дозволь собі спочатку кілька речей, які ти хочеш. Поступово ти навчишся чути свої внутрішні потреби та жити тільки з опорою на них.

 • Доглядай за собою.

Якщо ти зараз – це центр твого всесвіту, то й доглядати, і дбати тепер ти будеш про себе коханою. Харчування має бути повноцінним та якісним. Сон також варто організувати здоровий. Приємні процедури догляду за тілом, обличчям, волоссям піднімають настрій і самооцінку будь-якій жінці.

Найчастіше радуй себе. Купуй собі приємні дрібниці, даруй подарунки. Навіть купити собі букетик красивих квітів, що давно не вважається чимось соромним. Ми, жінки, намагаємось творити навколо себе красу. Тому твій інтер'єр зміниться з появою ароматного акценту.

 • Розвивайся.

Дивись позитивні фільми, читай багато літератури, цікавися психологією. Будь-які заняття з розвитку інтелекту дозволяють підняти самоцінність жінки, підвищити її самооцінку, а також сконцентруватися на чомусь кориснішому, ніж страждання та гіркоту образ.

Хобі також здатні подарувати терапевтичний ефект. Вишивання, в'язання, малювання здатні ще заспокоїти нервову систему. Спорт, йога, плавання дадуть заряд бадьорості та зміцнять силу волі.

 • Спілкуйся з іншими чоловіками.

Нові відносини будувати, точно не варто. Однак приймати залицяння та допускати спілкування з протилежною статтю іноді буває корисно. Звичайно, якщо ти зазвичай блискавично закохуєшся, це не твій варіант. Це може призвести до чергової сумної історії, після якої тобі буде ще гірше.

Якщо ж ти вмієш розмежовувати кохання та спілкування, то такий варіант стане гарною підмогою. Коли чоловіки знаходяться поруч, доглядають, то ти здатна почуватися цікавою, привабливою жінкою, що зараз життєво важливе для твоєї самооцінки.

Виходячи з усього вищесказаного, робимо наступний висновок: не варто замикатися у собі, у своїх переживаннях, як би тобі не було боляче. Черпай сили у самій собі. Твоє подальше життя сповнене світла, тепла, нових яскравих емоцій. Варто лише повірити у це та почати рух уперед.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua