Чоловік уникає серйозних стосунків та розмов про це

Чоловік уникає серйозних стосунків та розмов про це

Чи ти знала, що тип відносин, які кожна з нас створює зі своїм партнером, вже закладено з перших місяців життя? Що все передбачувано, і дуже небагато речей відбуваються випадково, і тим більше вибір партнера та стосунки, які ти з ним формуєш.

Про стиль прихильності

Чоловік уникає серйозних стосунків та розмов про це

Фото автора Лілія Крутько: Pexels

Психолог Джон Боулбі є творцем теорії уподобання; саме він, спостерігаючи за немовлятами, розлученими зі своїми матерями, описав стилі відносин, які людина формує зі своїми батьками і які вона пізніше відтворює у своєму дорослому житті.

Стиль прихильності кожної людини передбачуваний, тому що він заснований на цій ранній моделі.

Чи зустрічала ти чоловіків, які явно виявляють симпатію до тебе, але далі ваші стосунки не рухаються? А іноді він і все може почати уникати тебе.

Що є причиною такої його поведінки? Головне, що важливо знати, причина не в тобі. Швидше за все, у нього уникальний тип уподобання.

Чоловік із таким стилем прив'язаності є незалежним, самодостатнім та нездатним створити близькість у відносинах, він уникає її. Часто він не здатний отримувати повне задоволення від стосунків із жінкою.

Така модель у дорослому житті чоловіка формується по-різному. Давай розглянемо 10 основних причин, чому чоловік може уникати стосунків із жінкою, яка йому подобається.

ТОП-10 причин, чому чоловік уникає серйозних стосунків

 • Боязнь бути відкинутим

Вважається, що чоловік має бути ініціатором у стосунках. Це накладає великі вимоги щодо нього. Знехтуваний колись грубо, він може почуватися небажаним, непривабливим і його мужність перебуває під питанням. Один із способів для чоловіка не отримати відмови – це уникати будь-яких ситуацій, у яких він може статися.

Цей страх може утримувати чоловіка від спілкування з жінкою, доки він не побачить явних і видимих ознак її зацікавленості. Відповіді жінки на повідомлення та залицяння – це можливість для нього побачити ці ознаки, але він також може боятися, що ці почуття не щирі та шукати каверзу. Ігнорування жінки – єдиний спосіб переконатися, що він не помилився у знаках і не отримає відмову.

 • Все його життя – це робота

Якщо чоловік ігнорує жінку, це може бути пов'язано з тим, що його життя настільки перевантажене, що не може знайти час для відповіді. Він постійно в якихось справах, найчастіше це чоловіки, які мають власний бізнес, для яких на першому місці завжди кар'єра, успіх, влада і гроші.

Чоловік уникає серйозних стосунків та розмов про це

Чому чоловік боїться дівчину, яку закоханий?

Цей чоловік-трудоголік, йому подобається бути таким, це його особистість. Він завжди завантажений, не вміє відпочивати та розслаблятися. Все його життя — це його робота, і дуже складно, а часом неможливо знайти час у його щільному графіку для особистого життя.

Чоловіки творчих професій теж повністю поглинені своєю роботою. Для нього жінка – муза для натхнення. І коли він одержимий творчим процесом, відносини для нього можуть здаватися обтяжливими.

 • Боязнь яскравих емоцій

Іноді чоловік ігнорує жінку, бо кохання для нього надто страшне. Це підсвідомий страх близькості. Зобов'язання та емоційна вразливість є основними складовими тривалих відносин, і вони можуть бути страшними.

 • У нього був травмуючий та не пережитий досвід стосунків
 • Не розуміння емоції та способів їх вираження
 • Низька самооцінка та невпевненість у собі

У різних людей різні причини страху перед коханням. Хоча це може здатися не найкращим механізмом подолання, уникнення любові допомагає чоловікові уникнути болю.

 • Гравець

Чоловік може використовувати ігнорування як засіб привернення уваги жінки, спосіб викликати її інтерес. Можливо, цій стратегії він десь навчився чи вичитав. Такий чоловік сприймає побачення, як гру в кішки-мишки, де він повинен заманювати тебе, утримувати твою увагу та дивувати.

Існує і такий тип чоловіків, які спілкуються і фліртують з жінкою, що йому сподобалася, щоб розвіяти нудьгу або підвищити свою самооцінку. Він не будує серйозних стосунків і для нього зникнути на якийсь час це нормально. Він просто не замислюється над почуттями жінки, для нього це гра.

 • Він щось приховує

Чоловік, який зберігає секрети, може ігнорувати жінку, щоб уникнути випадкових промахів. Якщо боїться, що випадково видасть себе, уникнення — корисна тактика. Хоча можна припустити, що більшість людей мають якісь секрети від близьких друзів чи членів сім'ї, не всі використовують уникнення, щоб зберегти ці секрети. Він може приховувати щось суттєве, наприклад, що одружений.

 • Страх змін

Для деяких чоловіків усвідомлення, що відносини можуть порушити його звичний спосіб життя, призводить до того, що він починає віддалятися від жінки, намагаючись зберегти свою незалежність. Адже близькі стосунки тягнуть за собою зобов'язання і необхідність зважати на думку коханої жінки. Цей страх змін і небажання виходити зі своєї звичної зони комфорту призводить до того, що чоловік може ігнорувати жінку.

 • Ілюзія великого вибору

В сучасний час інтернет-знайомств у деяких чоловіків з'являється оманливе враження, що варіантів вибору та спілкування безліч. Зазвичай це призводить до поверхневих відносин. Такий чоловік не готовий брати відповідальність за розвиток відносин, вирішення будь-яких складнощів та роботою над собою.

Також є перфекціоністи, які перебувають у вічному пошуки свого ідеалу. Прагнення до досконалості – це добре, але в цьому важливо не перестаратися. Насправді такої ідеальної жінки не існує, адже вона вигадана його уявою. Він завжди буде незадоволений, намагаючись щось поміняти у тобі чи шукати інші варіанти.

 • Емоційно залежний чоловік

Найчастіше трапляється сильна емоційна залежність від матері. Це патологічна прихильність і такі чоловіки не створюють близьких стосунків. Він завжди залежатиме від думки мами. У його серці навряд чи знайдеться місця ще однієї жінки.

 • Він злиться, засмучений або має проблеми

Чоловіки та жінки не лише думають по-різному, а й відчувають по-різному. Традиційно чоловіків вчили пригнічувати та приховувати емоції від інших і навіть самих себе. Це одна з причин, чому чоловіки іноді відступають, коли вони зляться або їхні почуття були зачеплені. Гнів – це емоція, яка корениться в болю, і чоловік може бути не готовий показати цей біль іншим, тому що:

 • Це змушує його виглядати слабким
 • Він відчуває, що реагуватиме неконтрольовано
 • Це робить його вразливим для ще більшого болю

Якщо він ігнорує тебе, це може бути його способом упоратися зі стресом чи якимись проблемами, що виникли у його житті.

 • Різні життєві цілі та погляди

Може статися так, що ти йому подобаєшся, але ви обоє надто різні і ваші життєві цілі не співпадають. А може, він планує переїзд в інше місто чи країну і перед ним стоїть непростий вибір між планами його майбутнього та відносинами, що тільки-но починаються.

Якою б не була причина його уникнення, краще спробувати з'ясувати це особисто. Можливо, ви просто не зрозуміли один одного і це лише непорозуміння.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua