Як підштовхнути чоловіка до серйозних стосунків та спільного проживання.

Як підштовхнути чоловіка до серйозних стосунків та спільного проживання.

Ти зустріла чоловіка, який тобі подобається, у якого ти закохана, у вас почалися стосунки. Внутрішньо ти відчуваєш це те, що ти завжди шукала, ти усвідомлюєш, що готова розвивати ці відносини, виводити їх на новий рівень. Але чоловік чомусь не поспішає і не переходить до рішучих дій. Що робити у такому разі?

Як дати чоловікові встановлення

Як підштовхнути чоловіка до серйозних стосунків та спільного проживання.

Фото автора Jonathan Borba: Pexels

Опинившись у такій ситуації, багато жінок перетворюють стосунки на квест, у якому їхнє головне завдання «протягнути» другого гравця, тобто чоловіка, за всіма рівнями: спочатку, щоб він зробив визнання, потім щоб ви з'їхалися, а потім, щоб він надів на твій палець кільце. І на свій, бажано, також.

Для кожного з цих «рівнів» є багато хитрощів, які допомагають досягти бажаного. Наприклад, почати чоловікові скаржитися на проблеми з житлом, або показати, яка ти гарна господиня, і як зручніше житиме разом.

Почати “перетягувати” до нього речі, тобто завойовувати територію, або просто ставити йому ультиматум, що “або ти ведеш мене до загсу, або я тебе веду до прокурора” і так далі.

Чи працює це? Скажімо так, іноді це «спрацьовує», але… Завжди є це «але». Чим небезпечне бажання жінки підштовхнути чоловіка до рішучих дій і які можуть бути наслідки?

 • якщо ти береш на себе ініціативу і вирішуєш усе за нього, велика вірогідність, що чоловік передасть тобі кермо влади. Це може призвести до формування в нього інфантильності і небажання взагалі приймати рішення.;
 • якщо ти маніпулюєш чоловіком, але досягаєш свого, він взагалі може зняти з себе відповідальність за ці відносини: «та я взагалі не хотів з'їжджатися, одружуватися, заводити дітей (потрібне підкреслити), це ти хотіла»;
 • зрозумівши, що на нього тиснуть і форсують відносини, змушуючи його ухвалити рішення, чоловік починає, навпаки, віддалятися і взагалі припиняє стосунки.

Зрештою, жоден із цих варіантів не веде до вашого спільного щастя. А який веде?

Що дійсно важливо

Відносини – це партнерство, побудоване на взаємній повазі, розумінні та довірі. Пара у відносинах приймає рішення спільно, коли кожен із них справді готовий зробити наступний крок. Примушувати іншу людину робити те, до чого вона не готова або чого вона не хоче – це шлях, який рідко веде до зміцнення стосунків. Потрібно вчитися відкритого діалогу та розуміння свого чоловіка.

Розглянемо три ситуації, у якій він робить наступний крок:

 • чоловік не зізнається у своїх почуттях;
 • чоловік не пропонує спільного проживання;
 • чоловік не робить пропозиції руки та серця.

Як підштовхнути чоловіка до серйозних стосунків та спільного проживання.

Чоловік хоче легких стосунків – як перебудувати на серйозні?

Чоловік не зізнається тобі у своїх почуттях

У вас все добре, ви зустрічаєтеся, проводите разом час, але він не каже, що любить тебе і хоче бути з тобою. Чому? Важливо подумати, а чи справді він відчуває ці почуття? Можливо, йому просто добре з тобою, але глибокого кохання в цьому немає.

Замість того, щоб сумніватися, збирати в собі невдоволення і тривогу, у добрій, довірчій атмосфері, коли ви один з одним наодинці, просто поговори з ним. Без звинувачень та вимог. Запитай, що він до тебе відчуває.

Деякі чоловіки справді закохані, але не роблять зізнання словами. Можливо, у їх сім'ї не прийнято було говорити про почуття, але це не означає, що він їх не відчуває. Просто він висловлює їх інакше. Як ти можеш зрозуміти без його слів, що тебе чоловік любить?

 • він хоче якнайбільше часу проводити з тобою;
 • він постійно питає про тебе і уважно слухає;
 • він радіє твоїм повідомленням, дзвінкам, зустрічам;
 • він хвилюється при спілкуванні та намагається показати себе з кращого боку;
 • він знайомить тебе зі своїми друзями та родичами;
 • дізнавшись, що в тебе проблема, готовий надати тобі допомогу, навіть до того, як ти про неї попросила;
 • він виявляє занепокоєння про твоє благополуччя.

Подумай, чи так тобі важливо почути від нього визнання, якщо він усіма своїми вчинками показує тобі своє кохання?

Чоловік не пропонує тобі спільного проживання

Якщо ти точно знаєш, що він тебе закоханий, вам добре разом, причиною тому може бути його внутрішня неготовність до близькості. Тим більше якщо чоловік звик жити один, його турбує, що його звичний уклад буде порушений.

У кожної людини є певні психологічні межі, у когось вони ширші, у когось уже. Одна людина потребує кілька днів проводити на самоті, наодинці з собою. А для іншого це буде нестерпно. У такому разі чоловік боїться, що спільне проживання призведе до необхідності розчинитись один в одному.

У цьому випадку, найкраще, що ти можеш – це показати, що тобі теж потрібен особистий простір. Якщо в тебе є свої захоплення, цілі, робота, заняття, якщо ти не завжди доступна для спілкування, це зніме у нього напругу, він зрозуміє, що ви в цьому плані однакові, тоді співжиття перестане викликати в нього таке занепокоєння.

Але якщо справа не в цьому, і він у принципі не готовий з'їжджатися, його влаштовує все як є – це також його право. А твоє право вирішити для себе – влаштовує тебе все, як є чи ні. Тоді ти можеш донести свої занепокоєння чоловікові, розуміючи, що можливо, зараз це не та людина, з якою ти можеш пов'язати своє життя.

Чоловік не робить пропозицію

Ось ви вже живете разом, а пропозиція руки і серця так і не надходить. Тут важливо поставити запитання, а на початковому етапі ви розібралися з цінностями та планами один одного? Ти питала у нього, що він хоче від стосунків? Не саме з тобою, а в принципі. До його намірів входить заводити сім'ю? Чи має він зараз інші пріоритети? Чи казав він, як ставиться до шлюбу? До дітей? Як уявляє собі спільний побут? Чи питала ти в нього, як живуть його батьки? Які в них стосунки?

Змусити чоловіка “хитрістю” зробити цей крок – не найкраща стратегія. Набагато важливіше розібратися, що зараз між вами відбувається. У чому проблема і що вона сигналізує?

 • чоловік просто не наважується взяти на себе зобов'язання – ти можеш його підштовхнути, але при цьому усвідомлюючи, що “штовхати” чоловіка тобі доведеться все подальше життя;
 • чоловік не надає значення шлюбу – тоді щиро розкажи йому про свої почуття і про те, як це важливо для тебе. Чоловік, який любить і піклується про тебе, обов'язково буде зважати на твою думку.

Що робити? Розберися з його пріоритетами та цінностями, прийми їх такими, якими вони є. Чесно і спокійно скажи про своє ставлення до шлюбу, свої плани. Вам необхідно або знайти компроміс, або ухвалити рішення – залишатися чи ні в цих відносинах.

Але якщо ти боїшся розпочинати цю розмову, боїшся «злякати» чоловіка, то, можливо, вам справді ще рано переходити на новий етап стосунків. Для цього потрібно вміння приймати одне одного, довіряти один одному та бути впевненими одне в одному.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua