Чоловік сказав, що любить іншу жінку – поради психолога, що робити

Чоловік сказав, що любить іншу жінку – поради психолога, що робити

Твої плани на подальше спільне життя руйнуються відразу, коли твій обранець повідомляє тобі, що покохав іншу жінку. Твоє серце починає шалено битися, а думки хаотично спалахують, змінюючись як кадри прискореного кіно.

Ти судорожно намагаєшся знайти вихід із ситуації, перебираєш у голові промови, які ти йому скажеш у відповідь на таку новину. Але крім емоцій, криків та сліз не виходить нічого.

Як поводитися відразу після визнання в почуттях до іншої

Чоловік сказав, що любить іншу жінку – поради психолога, що робити

Фото автора Karolina Grabowska: Pexels

Навіть уявити страшно таку картину: він приходить додому та повідомляє тобі, що покохав іншу. Що вже казати про жінку, яка насправді зіткнулася з подібним. Навряд чи вона на той момент здатна керувати собою та своїми почуттями.

Проте взяти себе в руки все ж таки варто. Взагалі необхідно вчитися будь-яку несподівану, неприємну інформацію сприймати із самовладанням. Варто давати собі час на обмірковування та аналіз. Тільки після цього діяти та говорити.

Саме тому в момент повідомлення подібної новини спробуй усунутись подумки, фізично та сказати, що тобі потрібен час для того, щоб розмова була більш продуктивною. Можливо, сказати, скільки конкретно піде на перетравлення інформації.

Якщо все ж таки не вдається взяти себе в руки, свої думки намагайся висловлювати не надто емоційно. Це так важливо тому, що на піку стресу можна наговорити багато гидоти і неприємних слів, про які пізніше можна пошкодувати.

Намагайся говорити більше не про те, який він поганий, а про те, що відбувається всередині тебе, що ти відчуваєш. Для чоловіка це зрозуміліші речі. Від істерик, криків та звинувачень чоловік захоче лише віддалитися, якнайшвидше.

Приведи думки до ладу

Для цього може знадобитися не один день. Звичайно, тобі буде дуже важко. Всередині горітиме вогонь ревнощів, відчаю та повного нерозуміння. Однак час все ж таки зіграє тобі на руку. Найсильніший і бурхливий потік думок трохи стихне, і ти будеш готова до більш-менш спокійної розмови.

Якщо тобі складно впоратися зі своїми емоціями, можливо, варто поділитися своїми переживаннями з дуже близькою людиною, яка вміє тебе підтримувати. Людям, у намірах яких ти не впевнена, подібні речі говорити не варто.

Спробуй запровадити у своє життя медитативну техніку. Вони дозволять тобі спочатку контролювати своє дихання. А потім ти навчишся контролювати й емоційні сплески. До того ж медитація має терапевтичний ефект: відновлює нервову систему та налагоджує роботу всього організму, якому так нелегко зараз.

Чоловік сказав, що любить іншу жінку – поради психолога, що робити

Якщо Ваша кохана людина любить іншу

Намагайся зрозуміти, чому з вами так сталося? Можливо, ви обидва робили щось не так, разом пішли неправильним шляхом. А можливо, ти просто не хотіла помічати якихось очевидних речей у своєму партнері. У будь-якому випадку, проведіть внутрішній аналіз ваших відносин.

На даному етапі не поспішай приймати жодних рішень. Тільки після очної розмови ти зможеш приступити до підбиття підсумків. Зосередься на собі та своїх думках. Але в той же час не муч себе почуттям провини або нерозуміння.

Ключова розмова

Рано чи пізно, але розмови не уникнути, навіть якщо ти вирішиш закінчити ваші стосунки. І провести його слід конструктивно.

 • Спочатку варто почути його версію того, що відбувається.

Дізнайся чому, на його думку, ви опинилися у такій ситуації. Ця інформація може бути болючою для тебе, проте тобі вона, можливо, розплющить очі на деякі моменти. Завдяки цьому ти зможеш провести роботу над помилками та зробити правильні висновки.

 • Дізнайся, чи впевнений він у своєму рішенні.

Часто трапляється так, що чоловік зачарований новою обраницею і хоче різко змінити своє життя. Але минає час, і його закохана пелена спадає з очей. І він відчайдушно шкодує про неправильність свого вчинку. Поцікався, чи впевнений він на 100%, адже шляху назад вже не буде.

 • Проговори всі свої почуття.

Насамперед це необхідно тобі, бо після висловленого стане трохи легше. По-друге, він також повинен розуміти масштаб завданого болю близькій людині і спробувати, як би там не було, виправдати себе.

 • Намагайся залишатися спокійною.

Розмова має відбуватися у спокійному ключі. Але говорити ти маєш упевнено. Жодних криків, образ, лише зважені фрази. Це важливо, адже твоя впевненість зіграє тобі на руку. Твоя позиція здаватиметься йому переконливою, незламною і сильною.

 • Дізнайся, яку роль у житті граєш ти.

Якщо ту жінку він любить, то хто тоді для нього ти? Нехай щиро відповість на твої запитання. Однак тиснути не варто, адже чоловік закривається і йде в себе, якщо відчуває наполегливість.

 • Нагадай про минуле.

Запропонуй йому згадати, що з тобою він також був колись щасливим. Запропонуй відтворити в пам'яті щасливі моменти. Можливо, це зародить сумніви у його голові.

 • Надай йому час на ухвалення остаточного рішення.

І тобі, і йому необхідно кілька днів для того, щоб вирішити, як виглядатиме ваше подальше життя, обміркувати всі моменти.

Займися собою

Період для ухвалення рішення буде складним, проте варто усвідомити, що тобі потрібна трансформація. Після подібних заяв тобі потрібне повне перезавантаження. Всі думки та відчуття варто направити виключно на себе.

Перестань ганяти в голові те, який він поганий, припини шукати винних. Думай про те, як іти далі. У разі розриву тобі доведеться кардинально змінювати своє життя. Плануй, продумуй, мрій. Уявляй новий світ лише у позитивному ключі.

Життя та будні наповнюй максимально приємними подіями. Можливо, ти давно мріяла про щось. Візьми та зроби. Нехай душевний біль нікуди не минає, але певний струс і емоції тобі потрібні. І багато, багато спілкуйся з людьми, які тебе підтримують.

Якщо є діти, спробуй поринути у спілкування з ними. Приготуйте спільну вечерю або влаштуйте захоплюючу прогулянку до парку. Відчуй, що ти не самотня, маєш сім'ю і без чоловіка. Головне не захоплюватись алкоголем. Він тобі не допоможе, а лише посилить твій стан.

Не варто дзвонити чоловікові, найважливіше показати йому, як ти автономна. Якщо транслювати залежність, на жаль, це ще більше віддалить обранця. Чоловіки так влаштовані: якщо за ними тікати, вони тікатимуть від тебе ще швидше. Зберігай зовнішній спокій та впевненість у своїх силах.

Остаточне рішення

До моменту вирішальної розмови варто визначитися зі своєю позицією. Якщо ти бажаєш залишитися разом, а він все ж таки хоче піти, утримувати його не варто. Краще буде, якщо ти гордо приймеш його рішення і втечеш.

І тут варто усвідомити такі моменти:

 • Насильно милий не будеш.

Заїжджена фраза, але вона правдива. Якщо його душа тягнеться до іншої, він так і туди прагнутиме. А якщо він залишиться, то це буде скоріше з почуття жалості. Думаю, тобі навряд чи хотілося б такого союзу. Кожен з вас бажає бути щасливим та коханим по-справжньому.

 • Не допускай гойдалки.

Дуже часто чоловік починає намагатися утриматись на двох стільцях. Постійно мучить обох обраниць своїми маніпуляціями. Не піддавайся і будь наполеглива. Якщо він іде – нехай іде: рішення такого масштабу приймається раз і назавжди.

 • Не показуй йому своїх мук.

Надалі доведеться трохи пограти роль самостійної та незалежної. Можливо, просити його про допомогу. Проте принижуватись, показувати, як ти страждаєш, не варто. Не кожен здатний зрозуміти душевні муки іншого і співчувати щиро.

 • Після страждань йди тільки вперед.

Давши собі трохи розкиснути, виплеснути весь біль образи та розчарування, варто розпочинати складний шлях до нового життя. І зрозумій, у тебе правда все вийде, але тільки тоді, коли ти сама віритимеш у своє щастя і рухатимешся тільки вперед, не оглядаючись на минуле.

Люди, навіть близькі здатні зраджувати, чинити неправильно. І є два варіанти. Перший – сидіти, шкодувати себе і триматися за минуле, а другий – незважаючи ні на що залишатися вірним самій собі, цінувати життя і рухатися тільки вперед. А яким шляхом іти, вирішувати лише тобі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua