Що робити, якщо хлопець не хоче жити разом – поради психолога

Що робити, якщо хлопець не хоче жити разом – поради психолога

Ви зустрічаєтеся вже тривалий час, але чоловік не пропонує жити разом. Хоча між вами і дуже довірчі стосунки, вони ну ніяк не переходять на новий щабель. Давай розберемося, чому так відбувається, і що робити у цій ситуації.

Чому чоловік відкладає спільне проживання

Що робити, якщо хлопець не хоче жити разом – поради психолога

Фото автора Ketut Subiyanto: Pexels

Начебто дорослі люди, які самостійно заробляють собі на життя, зустрічаються тривалий час, люблять один одного, живлять один до одного ніжність, але як тільки мова йде про спільне проживання, то чоловік не поспішає.

Чому так відбувається? Психологи стверджують, що на це є причини. Розглянемо їх.

  • Чоловік цінує статус холостяка

Це найбільш поширена і вагома причина, через яку чоловік не поспішає жити разом навіть із коханою дівчиною.

Він уже прожив якийсь час один, навчився цінувати свою свободу, особистий простір. У нього є можливість розпоряджатися собою будь-якої хвилини, поводитися так, як хочеться йому.

Чоловік має свої звички, що склалися, у нього своє уявлення про простір, домашній затишок. У нього особиста думка про комфорт, що рідко співпадає з жіночим. У нього немає бажання вносити зміни в розпорядок, що склався, змінювати звичний хід речей.

Найменше такому усталеному холостяку хочеться експериментів, які пов'язані з появою в житті жінки. Він побоюється змін. Чоловікові не просто підлаштуватися під іншу людину, до її способу життя, прийняти жінку зі своїми звичками та бажаннями.

  • Чоловік проживає з мамою і йому добре

Якщо твій обранець мешкає з мамою тривалий час, то йому комфортно за цих умов. Причому не важливо, скільки років чоловікові 25 або 35. Такого чоловіка в дитинстві балували. Він уже виріс, але, як і раніше, залишається «маминим синочком». Йому все також дістається вся мамина увага, турбота.

Звичайно, якщо у нього виникає потреба у розвагах, то він йде з дому. Але повертається додому до мами. І в цьому ні хлопець, ні мати не бачать нічого поганого. Їм добре, як вони живуть.

Такий чоловік може щиро любити тебе, але йому добре бути опікуваним. Йому зручна роль сина. Він готовий до ролі відповідального чоловіка. Його мама не дорікає, не бурчить, не вимагає допомоги по дому. Все дасть, принесе. Такий чоловік надто інфантилен для самостійного життя.

Що робити, якщо хлопець не хоче жити разом – поради психолога

Чому чоловік не хоче з'їжджатися?

  • Чоловік не хоче брати на себе відповідальність

Молода людина не звикла брати на себе відповідальність. Він у вільний час їздить на мотоциклах, смажить м'ясо. Якщо немає грошей – він теж не дуже замислюється про це. Позичить у друзів. На пиво і перекус вистачить, більше не потрібно.

На додатковий вихідний він не проводитиме часу з тобою, поїде на рибалку або не встає з ліжка. Не має значення, проведе час із собою коханим. Він не заморочуватиметься проблемами жінки або її бажаннями.

Він завжди “на розслабоні”. Йому немає потреби брати на себе відповідальність за дівчину. Поки ви живете не разом, то твої проблеми не турбота його. Він розуміє, що спільне проживання накладає на нього низку обов'язків. У нього настане інше життя. Тому він щосили намагається відтягнути процес проживання разом.

  • Спільне проживання для нього не має значення

Для чоловіка неважливе кохання. У вас стосунки застрягли на одній фазі, природного розвитку не відбувається. Йому достатньо, що є. Перспективи йому непотрібні. Він не те щоб не хотів разом проживати. Він не розуміє навіщо це йому.

Такий чоловік не має свого особистого бажання на зближення. Він не бачить у ньому сенсу. Сходили в ресторан, подарунки зробив, грошенят на манікюр підкинув. Навіщо разом жити, він не знає.

  • Чоловік хоче зробити якнайкраще

Чоловік надто відповідальний. Він цінує твою свободу, кохання. Якщо він не має своєї квартири, то до тебе він переїжджати не хоче. Його самооцінка впаде, друзі підколюватимуть. Жити на орендованій квартирі для нього теж не варіант.

Такий чоловік вважає, що він має забезпечити тебе всім найкращим. Він все планує не для себе, а для вас як для пари. Йому потрібна підготовка до спільного життя, де ти почуватимешся, як королева. Він щиро хоче якнайкраще. І тут розвиток подій залежить від твоєї делікатності. Донеси до обранця, що хочеш разом із ним брати участь у змінах.

  • У чоловіка був негативний досвід минулих стосунків

Можливо, молодик мав минулий гіркий досвід. Він прагнув створити щасливі стосунки, які розбилися про побут. Після того, як у нього ти з'явилася, він не хоче повторити минуле. У цьому випадку молода людина якомога довше відтягуватиме момент спільного проживання.

Чоловік побоюється, що ваші стосунки також не витримають побут, зіпсуються через дрібниці. У цьому випадку, якщо ти готова розділити життя з ним, тобі доведеться трохи почекати, поки для нього питання проживання не стане нормою. Йому для цього не потрібно переступати через себе.

  • Чоловік не впевнений, що хоче проживати разом

Цілком можливо, що причина полягає в тому, що чоловік заздалегідь не бачить сенсу у спільному проживанні. Він отримує задоволення від проведення часу з тобою, але не має бажання жити разом. Це не входить до його планів.

Що робити, якщо чоловік не хоче жити разом

Поговори з чоловіком, забувши про претензії та вимоги. Скажи йому прямо, що хотіла б жити разом, запитай, чому він зараз не готовий до переходу відносин на новий рівень. При розмові розкрий переваги спільного проживання. Дай зрозуміти, що тобі необхідно з'ясувати, чи він є тим чоловіком, з ким ти готова пов'язати своє життя.

Не переходь на підвищені тони. Не опускайся на закиди та звинувачення. Говори сама, виводь на діалог обранця. Не бійся почути правдиву відповідь. Уточни про серйозність його намірів, нехай не зараз, а за якийсь час. Уточни через яке, можливо це 20-30 років у його баченні. Чи готова ти чекати далі?

Якщо чоловік не прагне жити разом, то така розмова буде для нього приємнішою, ніж його уявлення про те, що ти намагаєшся затягнути в РАГС.

Якщо чоловік не прагне спільного проживання, то необхідно зрозуміти причину цього і діяти в залежності від неї. Коли приводом виступає бажання створити матеріальну базу, то можливо дійсно має сенс почекати рік-два. Коли йому зручно так проводити час, то варто замислитися над необхідністю продовження таких відносин.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua