Як зрозуміти, що колишній хлопець сумує за тобою, але приховує це

Як зрозуміти, що колишній хлопець сумує за тобою, але приховує це

Навіть якщо стосунки закінчилися, часом хочеться дізнатися, а як живе колишній? Що він відчуває? Чи знайшов іншу? А може, він все ще сумує за тобою? За якими ознаками це можна зрозуміти? І як розібратися в тому, чи є шанс повернути стосунки та чи потрібно це робити?

Як прочитати його думки

Як зрозуміти, що колишній хлопець сумує за тобою, але приховує це

Фото автора Victoria Strelka_ph: Pexels

Неможливо «залізти» в голову іншій людині і зрозуміти, що вона насправді про тебе думає. Але за поведінкою цілком можна розібратися в його справжніх бажаннях і тих переживаннях, які він відчуває.

Найвірніший показник того, що колишній за тобою сумує – незважаючи на ваше розставання, він продовжує бути присутнім у твоєму житті. Є кілька ознак, за якими ти можеш це зрозуміти:

 • ви часто стикаєтеся – він періодично виявляється там, де ти з'являєшся, причому без об'єктивної причини.

Якщо ви працюєте разом, то така причина, звичайно, є;

 • він стежить за тобою в соцмережах – часом на сторінку своїх колишніх заходять майже всі. Але якщо він це робить постійно, це може бути ознакою того, що він сумує. Проте буває й інша причина – невпевненість у собі. Йому хочеться отримати підтвердження того, що ти без нього нещасна;
 • він часто знаходить привід, щоб тобі подзвонити та поспілкуватися;
 • він ставить багато запитань про тебе і твоє особисте життя;
 • він пропонує тобі свою допомогу – допомогти з переїздом, погуляти з собакою, підвезти, полагодити машину і так далі. Це означає, що він хоче, щоб ти його потребувала;
 • опинившись в одній компанії, ти ловиш на собі його погляд, який він швидко відводить;
 • при випадкових зустрічах він підтримує тактильний контакт, входить у твій особистий простір;
 • ваші спільні друзі кажуть, що він за тобою нудьгує або часто згадує тебе у розмові;
 • його друзі почали активно цікавитись твоїм особистим життям, хоча раніше такого не було – швидше за все, це він їх попросив;
 • він надсилає тобі «випадкові» повідомлення, немов іншій дівчині, а потім пише «вибач, не тобі» – знай, це тобі;
 • він навмисне намагається продемонструвати, наскільки він щасливий, і ти відчуваєш, що робить це спеціально для тебе;
 • він не забирає речі, які в тебе залишив, хоча постійно каже, щоб ти їх не викидала, вони йому потрібні, і він залишає собі привід зустрітись з тобою, коли за ними заїде;
 • він зберігає твої речі та подарунки, особливо, дрібниці, з якими пов'язані приємні спогади, вони значимі для нього;
 • він часто в розмові згадує про те, як ви познайомилися, як гуляли в парку, як сміялися – загалом, думає про ті позитивні моменти, які були у ваших стосунках і тужить за ними;
 • спілкування з тобою у нього у пріоритеті – якщо вам потрібно зустрітися, він швидко відкладає свої справи та їде до тебе;
 • якщо ти йому написала – відповідає практично стразу;

Як зрозуміти, що колишній хлопець сумує за тобою, але приховує це

7 ознак, що колишній все ще думає про тебе

 • він продовжує обговорювати з тобою причину розлучення та з'ясовувати стосунки;
 • часом при спілкуванні з тобою він бентежиться і різко відходить, відволікається, починає поводитися підкреслено холодно.

Чому колишній залишається у твоєму житті

Важливо розуміти, що всі ці ознаки, особливо якщо їх дещо можуть говорити про те, що він сумує. А можуть говорити про те, що попри фактичну відстань психологічно ви не розійшлися.

Ви продовжуєте залишатися в емоційному контакті. Це може тривати роками. Навіть якщо під час зустрічі ви сваритеся, це теж показує, що ви все ще залежні один від одного і почуття не охолонули. Справжній кінець відносинам – це байдужість, спокійне приятельське спілкування, у якому мало яскравих емоцій, як позитивних, і негативних.

З іншого боку, якщо колишній продовжує підтримувати контакт, то, можливо, сприймає тебе як «запасний варіант». Таке буває, якщо він сам був ініціатором розлучення і знає, що ти все ще його любиш. Підживлюючи твої почуття, він відчуває спокій від того, що не залишиться один, а якщо нові стосунки не залагодяться – повернеться до старих.

Інша причина того, що він залишається у твоєму житті – звичка. Він звик бути поряд, йому комфортно від відчуття, що ти маєш. Це відбувається, якщо ваші стосунки тривали досить довго. Зміни, особливо раптові, лякають. Якщо розлучення було несподіваним, то спроба підтримати контакт – це спосіб упоратися зі страхом, що життя повністю змінилося.

А можливо, причина в тому, що він справді сумнівається, навіть якщо ініціатором розлучення був він. У відносинах його багато не влаштовувало і здавалося, що все це йому не підходить. Але, розлучившись, він почав тобі нудьгувати, хоче тебе бачити, спілкуватися. Почав часто думати про тебе.

Це цілком типова ситуація. Людям важко усвідомити значущість чогось, доки вони не втратили. Погане швидко забувається, а ось приємні спогади залишаються. Тоді його присутність у твоєму житті – це ознака того, що він кидається, не знає, яке ухвалити рішення.

До чого це може призвести

Насправді не так важливо, що думає він. Зверни увагу на себе та свої бажання. Якщо ти запитуєш себе, чи сумує за тобою колишній – швидше за все ти продовжуєш про нього думати. У тебе теж зберігся з ним психологічний зв'язок, він тобі не байдужий. Довго перебувати у такому «підвішеному» стані не йде тобі на користь.

По-перше, важко розпочати нові відносини, якщо психологічно не закінчила старих.

По-друге, ти ризикуєш прожити кілька років у порожньому очікуванні. Адже те, що колишній за тобою сумує – ще не означає, що він повернеться до тебе. Якщо чоловік хоче тебе повернути, він відкрито зізнається в цьому, скаже про свої почуття та про те, що він сумує. До того ж, він робитиме конкретні дії для цього.

По-третє, навіть якщо ви спробуєте розпочати стосунки знову, подумай, чи зникли проблеми, що їх зруйнували? Ви відпустили образи одного на одного? Переглянули свою поведінку? Чи навчилися продуктивно вирішувати конфлікти і слухати один одного? Якщо ні, то велика ймовірність, що ці відносини довго не продовжаться.

Постарайся чітко визначитись у своїх бажаннях. Ти хочеш їх повернути чи ні? Якщо ні – найкраще розірвати цей психологічний зв'язок:

 • перестати стежити за колишнім у соцмережах;
 • прибрати всі речі, що нагадують про нього;
 • не дзвонити йому та не писати;
 • не просити в нього допомоги.

Якщо ти вирішила, що справді хочеш дати стосункам другий шанс, тоді краще діяти, а не чекати. Що це означає? Змінити імідж, зайнятися саморозвитком, спортом, новими захопленнями, показати, що ти змінюєшся і тим самим викликати інтерес. Почати жити повноцінним яскравим життям, збагатити його, додати багато позитивних емоцій. Щасливі та легкі люди привертають увагу та викликають бажання з ними спілкуватися. Переглянь ваші стосунки, подумай, як уникнути минулих помилок.

Найголовніше – це твоє бажання. Не намагайся відновити стосунки лише зі страху самотності. Не намагайся виправдати недоліки колишнього. Постарайся об'єктивно оцінити, наскільки ти хочеш бути із цією людиною. І як він хоче бути з тобою. Дій, виходячи з цього.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua