Як перестати стежити за колишнім – його життям та стосунками

Як перестати стежити за колишнім – його життям та стосунками

Чи ти замислювалася над тим, чому так цікаво стежити за життям колишнього чоловіка? Що рухає жінкою, яка сама ініціювала розлучення чи пережила при розлученні травму? На жаль, ті, хто розбігся важко, найгірше переносять розлучення, і довгий час не можуть звільнитися від фантому старих стосунків. Розбираємося, як перестати стежити за колишнім чоловіком із соцмереж та заспокоїтися залежно від ситуації, в якій ти опинилася.

Кохання не пройшло

Як перестати стежити за колишнім – його життям та стосунками

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

Оформлено розлучення, можливо, ти сама захотіла розлучитися через зраду, обман, неможливість жити разом, подолати себе та своє ставлення до чоловіка. Але, незважаючи на це, ти продовжуєш любити цю людину. Вечорами боляче коле серце, іноді хочеться закопатися в подушку, ревти і не прокидатися.

Заспокоює лише можливість подивитися у соцмережах фото коханого. Як би не було гидко (через власну слабкість, а не відношення до людини), ти знову тягнешся до телефону, запускаєш пошуковик або соцмережу, відкриваєш його акуант.

Там може бути порожньо – колишній чоловік не фанат активного соціального життя або саме тобі профіль закрито. Або, можливо, він справді постить фотографії, ділиться враженнями. Що тоді ти робиш? Знову починаєш ревти чи писати йому гидоти від чужого імені?

Спробуй скористатися кількома рекомендаціями:

 • Почуття кохання – ніжне, гарне. Незважаючи на весь негатив, який з'являється при розлуці, можна його зберегти і радіти з того, що в твоєму серці немає місця для порожнечі та злості. Якщо дійсно любиш, просто насолоджуйся цим почуттям. Нехай іноді буде боляче та сумно, але внутрішня наповненість дасть тобі можливість знову полюбити всім серцем.
 • Стеження, хай навіть через соцмережі, може принести тобі багато прикрощів та розчарування. Замість того, щоб у сотий раз відкривати профіль колишнього, сходи на прогулянку, зустріч із подругами, займися чимось цікавим. Постарайся відкрити своє серце навколишньому світу, посміхнись йому, дозволь йому увійти до твоє серце і подарувати відчуття щастя.
 • Якщо відчуваєш, що тебе засмоктує депресія, звернися за допомогою до психолога. Завдання – не позбутися почуття, а змістити фокус уваги на нові цілі, побачити, заради чого ти можеш продовжувати жити.
 • Не створювай із дому музей стосунків із колишнім. Залиш тільки найдорожчі речі. Занадто велика кількість предметів, що нагадують минуле, не дасть жити повноцінно сьогоденню.

Приклад: дівчина розлучилася з чоловіком через його можливу зраду. Не змогла пробачити, але й забути не вдалося. Вони жили у її квартирі. Так сталося, що половину речей він не забрав. Дівчина розклала їх поруч зі своїми, щотижня гладила, прала одяг, що залишився. Поступово кохання перетворилося на манію.

Заздрість

Наступна причина, чому багато дівчат та жінок стежать за чоловіками в соцмережах – неможливість побудувати своє власне життя, заздрість до більш успішного колишнього партнера та його нової коханої, якщо вона є.

Як перестати стежити за колишнім – його життям та стосунками

Як перестати стежити за тим, хто був у соцмережах?

Іноді після розлучення виникає параноїдальне почуття – прагнення з'ясувати про життя колишнього чоловіка все до найдрібніших деталей, смакувати подробиці і в той же час плакати від власної нікчемності. Що робити у цьому випадку:

 • Спокійний – напевно і в нього не все так райдужно. Після розлучення виникає нормальне людське бажання довести, що все в тебе добре, і життя продовжується. У соцмережах, якщо чоловік ними користується, він, напевно, публікує лише те, що доводить, що зараз він по-справжньому щасливий.
 • Тобі казали, що заздрість роз'їдає душу? Вона, як сильний миючий засіб, розчиняє бруд і утворює неприємну жижу моторошного кольору. Краще тримати життя колишнього чоловіка та свій негатив окремо. Якщо відчуваєш заздрість, постарайся знайти в собі сили не дізнаватися про подробиці того, як живе той, за кого ти одного разу вийшла заміж.
 • Якщо соцмережі для тебе такі важливі, публікуй яскраві моменти зі свого життя. Нехай і колишній чоловік це бачить (якщо йому, звісно, це потрібно). Поки ти будеш наповнювати життя красивими подіями та щастям, щоб похвалитися ними, ти знайдеш у ньому справді світлі моменти. Нові можливості не залишать часу на заздрість та пережитий негатив.

Спроба самоствердитися

Спостереження за колишнім чоловіком часто пов'язане зі спробою заявити, що незважаючи на розставання, гіркоту та проблеми, ти залишаєшся сильною та щасливою. Щоправда, чомусь доводити все це насамперед хочеться партнеру, з яким розійшлася. Про те, що самостверджуватись і доводити щось потрібно насамперед собі, багато хто забуває. І для цього зовсім не обов'язково слідкувати за кимось.

 • Визнач мети, склади до них план дій і слідуй йому. Наприклад, твоя мета – схуднути на 5 кг. Щодня роби те, що допоможе тобі позбутися зайвої ваги та фіксуй це у щоденнику.
 • Полюби себе. Це дуже складно, але тільки коли ти приймеш себе, почнеш отримувати задоволення від того, що робиш, як виглядаєш, про що думаєш. Тобі вже не потрібні будуть зовнішні стимули та заздрість інших. Усередині буде гармонія та спокій.
 • Оточуй себе людьми, з якими тобі приємно, тими, хто приймає тебе такою, якою ти є. Це надихає, допомагає радіти життю та самій собі.
 • Після розлучення можна опинитися в різній ситуації, але намагайся робити те, що приносить задоволення. Спроби кидатися з однієї ненависної роботи до іншої, з ліжка одного зненавидженого чоловіка в іншу вбиває морально та емоційно. Навпаки, задоволення, задоволення допомагає впоратися із життєвими труднощами.

У нього все погано

Наступна причина, яка викликає бажання простежити за колишнім чоловіком у соцмережах чи звичайному житті, пов'язана із прагненням переконатися, що в нього все погано та порадіти цьому. Чи не так, приємно усвідомлювати, що він так собі нікого і не знайшов, а життя в нього тьмяне і нудне.

Однак це може бути зовсім не так – можливо, твій колишній цілеспрямовано нічого не публікує в соцмережах, і сама ти незрозуміло чому радієш.

Краще не думати і не сподіватися на те, що життя твого колишнього чоловіка проходить у горі та смутку. Злорадність, так само як заздрість, руйнує все найкраще, що є в людині.

Якщо тобі цікаво, як проходить його життя, чи є в ній щось цікаве, напиши чи подзвони йому. Існує велика ймовірність, що він відмовиться з тобою нормально спілкуватися, але, можливо, його грубість допоможе тобі позбутися ілюзій та бажання спостерігати за ним.

Цікавість

Кажуть, жінки, як лисички, цікаві та хитрі. У цьому немає нічого поганого, поки вони не порушують особистих кордонів.

Якщо тобі так цікаво знати, що відбувається в житті колишнього чоловіка, при цьому ти не відчуваєш заздрість, зловтіха чи прагнення самоствердитися, заходь час від часу в його профіль у соцмережах, читай, милуйся фотографіями. Уникайте при цьому давати злісні коментарі або розпускати плітки.

Знайди заняття до душі, спілкуйся з цікавими тобі людьми – поступово все це стане цікавішим, ніж стеження за колишнім, і на неї просто не залишиться часу.

Чому б ти не стежила за колишнім чоловіком у соцмережах, щоб перестати займатися цим і гаяти час, сили, роби те, що приносить тобі задоволення, тішить, дає енергію жити.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua