Як можна перевиховати чоловіка егоїста – що для цього робити

Як можна перевиховати чоловіка егоїста - що для цього робити

Чоловіки нерідко починають демонструвати всі тонкощі своєї натури вже після того, як ти встигла міцно вплутатися у стосунки. І найчастіше такі нюанси виявляються суто негативними. Причому деякі побутові дрібниці здатні буквально вивести з себе. Як результат – скандали та сварки практично на рівному місці. При цьому мало хто з чоловіків точно розуміє, що стало причиною розладу у відносинах.

Поради щодо виховання партнера можна знайти практично в кожному жіночому журналі. Це справді камінь спотикання для більшості дівчат, які не хочуть розлучатися з чоловіком, але й миритися зі зворотним боком медалі його характеру теж не можуть. Чи є взагалі адекватний та мудрий вихід із подібного замкнутого кола? Насправді так.

Коли варто починати впливати на партнера

Як можна перевиховати чоловіка егоїста - що для цього робити

Фото автора Katerina Holmes: Pexels

Не всі дівчата можуть вчасно побачити, що ситуація вже перейшла критичний рубіж та загрожує тотальним розривом стосунків.

Є певні сигнали-маркери, які чудово демонструють, що ти явно десь щось упустила, і партнер вже відчув слабкість, яку намагається використовувати для власної вигоди і комфорту.

Щоб стосунки не перетворилися на нескінченну спробу догодити своєму коханому, зверни увагу на такі тривожні дзвіночки:

 • У вашій парі на першому місці завжди саме його інтереси, бажання та пріоритети.

Так бути не повинно вже спочатку. Часто дівчата у спробі створити міцний шлюб забувають про власні потреби, звеличуючи бажання коханого. В результаті в сім'ї стає прийнято, що чоловік – цар і бог, а дружина перебуває на посаді «прийми-подай-не заважай». Якщо тобі така ситуація знайома, мабуть, настав момент перевиховання.

 • Чоловік поступово перетворився на «побутового інваліда».

Подібне також дуже поширене в наш час. Юнаків ще з дитинства вчать, що обов'язок жінки створювати затишок у будинку. Однак це зовсім не означає, що у самого чоловіка руки можуть перетворитися на лапки. Розумієш, що потребуєш допомоги, але твій чоловік категорично не хоче визнавати свою здатність теж щось робити по дому? Це дуже вагома підстава зайнятися його поступовим перевихованням.

 • Більшість ваших сварок трапляється через те, що чоловік буквально не чує або навмисно ігнорує твої прохання.

Така поведінка не завжди демонструє байдужість. Найчастіше партнер реально не бачить проблем у своїх вчинках, навіть якщо ти просиш так не робити щодня по кілька разів. І в цьому випадку хлопця справді треба починати перевиховувати, щоб подібне «а, ну й добре» не стало звичкою. Адже саме через дрібниці найчастіше і розпадаються навіть найміцніші родини.

 • Тобі доводиться весь побут звалювати на плечі, хоча ви з партнером перебуваєте в рівних соціально-економічних умовах.

Одна річ, коли дівчина свідомо обирає роль домогосподарки. Але в цьому випадку чоловікові необхідно бути повноцінним здобувачем, щоб сім'я нічого не потребувала. Коли подружжя працює (а нерідко жінці вдається мати ще й значно більший дохід), а побут, як і раніше, за умовчанням є виключно твоєю турботою, потрібно щось робити. Наприклад, спробувати делікатно вплинути характер свого обранця.

 • Поведінка чоловіка тебе гнітить морально і завдає сильного емоційного дискомфорту.

У цьому випадку є лише два адекватні шляхи. У першому випадку доведеться остаточно та безповоротно розлучитися. Терпіти подібне не варто за жодних обставин, оскільки є ризик обзавестися цілим комплексом психоемоційних проблем. Другий варіант має на увазі перевиховання партнера, щоб у відносинах було комфортно не лише йому.

Як можна перевиховати чоловіка егоїста - що для цього робити

Як правильно міняти чоловіка у стосунках?

Як вплинути на чоловічий характер

З погляду психології, це справді дуже непросто. Досить часто можна зустріти думку, що людину необхідно приймати виключно такою, якою вона є. Проте задумайся над тим, що характер кожної особи формується під впливом численних зовнішніх факторів.

Причому нерідко цей процес відбувається протягом усього життя. Тож шанс є завжди. Головне – правильно діяти та мати певну частку хитрощі. Ось кілька психологічних рекомендацій, які демонструють реальну ефективність у сфері чоловічого перевиховання:

 • Створи свій правильний особистісний портрет.

Нерідко жінки від початку відносин займають позицію слабкої та беззахисної дівчинки. Напрямок загалом правильний, а ось йти в абсолют тут точно не варто. В іншому випадку, чоловік завжди буде сприймати тебе недостатньо зрілою особистістю, з якою можна і не рахуватися зовсім.

Якщо ж від початку цього досягти не вдалося, дій більш наполегливо. Наприклад, бери активну участь у будь-якому значущому для сім'ї питанні. Не дозволяй дружині самостійно приймати рішення, не обговоривши їх заздалегідь із тобою. Демонструй йому свою значущість і свідомість, які притаманні кожній дорослій та самостійній людині.

 • Не забувай хвалити справді правильні та корисні вчинки партнера.

Порада досить поширена і навіть дещо банальна. Проте, він реально працює. Не варто виходити за рамки і відверто лестити. Використовуй адекватний варіант методу «батога та пряника». Забрав зі столу сам без нагадування? Великий молодець і дякую за допомогу, коханий.

Чи проігнорував прохання допомогти з важкими сумками при поході в магазин? Через це виникли проблеми зі здоров'ям, я до лікаря, а тобі доведеться цілий день побути наодинці з дітьми. Рано чи пізно у будь-якого чоловіка почне вироблятися рефлекс а-ля «собака Павлова». Банально, але дуже дієво. Особливо ефективно для тих партнерів, які не звикли дослухатися до чиїхось слів.

 • Правильно висловлюй свої бажання.

Пам'ятай, що чоловіки не вміють і ніколи не навчаться читати жіночі думки. Будь послідовним. Спершу чіткий виклад своїх побажань, і вже потім розбір польотів. Міняти місцями ці пункти не варто. Інакше твій чоловік не зробить правильних висновків.

 • Пам'ятай, що на першому місці має бути дружба і взаємоповага.

Шалена пристрасть, романтика та кохання – це чудово. Але для чоловіка дуже важливо, що з боку подружжя було розуміння. Можливість поговорити до душі, зацікавленість та формат «дружина – найкращий друг» завжди позитивно впливає на чоловіків.

 • Контроль не повинен бути надто явним.

Будь розумнішим. Чоловік починає активно чинити опір перевихованню тільки в тому випадку, коли воно помітне. Тому не кажи, що збираєшся змінювати його характер. Підходь до цього питання делікатніше.

 • Відмовся від порівнянь з іншими хлопцями.

Немає нічого гіршого за скривджений чоловік. Такі товариші часто починають все робити на зло. Тому не варто постійно наводити приклад більш успішних знайомих і чоловіків подруг. А ось мотивувати та підтримувати його у нових починаннях якраз рекомендується.

 • Не шантажуй його сексом.

Це одне з найважливіших правил. Перевиховання чоловіка не повинно торкатися інтимної сфери ваших стосунків. Інакше він може вирішити, що любові взагалі прийшов кінець. Більшість чоловіків прирівнюють секс до почуттів. Тож не карай його відлученням від тіла. Чи не провокуй на зраду.

Перевиховати чоловіка складно, але цілком реально. Достатньо лише діяти максимально делікатно, щоб не викликати хвилю відчайдушного опору. Чи потрібно намагатись скоригувати його характер. Так, якщо ти розумієш, що поточний стан справ не влаштовує.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua