Відносини між колишніми та їх плюси та мінуси – якими вони мають бути

Відносини між колишніми та їх плюси та мінуси – якими вони мають бути

Досить часто у парі виникають розбіжності, тож у результаті з партнером доводиться розлучитися. Не завжди подібне приємно, але потім через якийсь час почуття слабшають, і ти починаєш практично жити наново.

Але що, якщо з голови ніяк не йдуть думки, що розлучення було помилкою? Чи можна і чи потрібно в такому разі намагатися все повернути? А якщо чоловік сам каже, що хоче розпочати наново? Як на таке реагувати?

Якщо не ходити навколо до навколо

Відносини між колишніми та їх плюси та мінуси – якими вони мають бути

Фото автора Jonathan Borba: Pexels

Запитань досить багато і всі вони не найпростіші. Насправді нові відносини з колишнім чоловіком рідко закінчуються чимось добрим. Як показує практика, перше рішення найчастіше є найбільш вірним, а наступні сумніви далеко не завжди грають дівчині на руку.

Щоб зрозуміти, чи варто повертатися до колишнього партнера, потрібно з'ясувати, чому тебе взагалі до нього все ще тягне. Також потрібно подивитися на ситуацію з погляду психології, відкинувши убік всі ті, що заважають тверезо її оцінити емоції.

Чому виникає бажання відновити минулі стосунки

Насправді, причин може бути чимало. І не всі вони лежать на поверхні, щоб одразу можна було розібратися. Щоб зрозуміти, чи потрібно повертатися до колишнього чоловіка, доведеться перш за все визначити джерело подібного бажання. Ось кілька найпоширеніших причин, чому жінка може захотіти розпочати нові стосунки зі «старим» партнером:

 • Психологічна прихильність.

Мабуть, таке трапляється найчастіше. Особливо ця причина поширена серед пар, які тривалий час були разом або прожили багато років у шлюбі. Якщо тобі здається, що без цієї людини існування просто втрачає сенс, значить, за час стосунків кругозір звузився виключно до побуту та потреб партнера.

Якщо знайти цікаве хобі (наприклад, таке, про яке давно мріяла, але не могла собі дозволити, бо чоловік був проти) чи завести друзів з активною життєвою позицією, то пройти через розлучення буде набагато простіше. І старі стосунки здадуться звичайним досвідом.

Друга сторона такої медалі – явний аб'юз попереднього партнера. У цьому випадку досить часто виникає стокгольмський синдром», коли жертва починає болісно прив'язуватися до свого мученика. Даний момент необхідно вчасно усвідомити та почати опрацьовувати з фахівцем. В іншому випадку є ризик на все життя залишитися під гнітом людини, яка не відчуває нічого. крім садистського задоволення, принижуючи та гніючи інших.

 • Почуття самотності.

Відносини між колишніми та їх плюси та мінуси – якими вони мають бути

Відносини з колишніми. Чи варто давати другий шанс?

Якщо в процесі відносин ти непомітно для себе віддалилася від усіх подруг або не маєш близьких родичів, розставання з чоловіком може стати справжньою катастрофою. І тоді виникає сильне бажання почати все заново, тому що відчуття повної соціальної ізоляції неймовірно обтяжує.

І тут прагнення налагодити те, що вже минуло, рідко зав'язане самому людині. Швидше за все, як тільки у стосунках розпочнуться старі проблеми, тож чергового розставання не доведеться довго чекати.

 • Низька соціальна пристосованість.

Не всі люди однаково добре почуваються в суспільстві. Яскравим прикладом є інтроверти. Їм вкрай складно завести нові знайомства, а за старих друзів вони тримаються краще бультер'єра в сутичці, бо чудово розуміють, що дуже нескоро зможуть почати спілкуватися з кимось до душі, якщо з цією людиною з якоїсь причини дороги розійдуться.

Коли така дівчина розлучається з хлопцем, з яким провела у стосунках тривалий час, їй здається, що більше чоловіків у житті вже не буде. Саме так і виникає бажання розпочати все наново. Однак причиною є не прагнення знову бачити поруч тієї самої людини, а страх за власний комфорт.

 • Невдачі у нових відносинах.

Коли романи щоразу терплять фіаско, в голові поступово починає крутитися думка, а чи не спробувати повернутися до колишнього. Однак відсутність нових зв'язків зовсім не означає, що ти більше не можеш зійтися з будь-ким із представників протилежної статі. Швидше за все, потрібен час, щоб пережити розставання і відкрити щось новому. Тож не поспішай пропонувати повернути колишні стосунки.

 • Матеріальна залежність.

Корисливе підґрунтя теж є дуже вагомою причиною спробувати зійтися з колишнім хлопцем чи чоловіком. І зустрічається вона не так вже й рідко. Особливо якщо у дівчини є серйозні фінансові та житлові проблеми.

Але тут дуже важливою є причина розставання. Якщо відносини завершилися через грошові маніпуляції та матеріальний аб'юз з боку партнера, то повертатися до нього не найкраща ідея, навіть якщо в людини багато грошей і високе становище в суспільстві.

 • Наявність спільних дітей.

Цілком зрозуміло, чому ти можеш хотіти повернути чоловіка, від якого народила дитину. Однак краще кілька разів подумати, а чи варте воно того. Чи потрібна видимість сім'ї та батька, коли подібні стосунки не приносять тобі радості? Немає жодної необхідності будувати все заново лише через спільну дитину.

Чи варто починати стосунки з колишнім чоловіком

Для початку постав собі ряд питань, які допоможуть зрозуміти, чи готова ти до того, щоб повернутися назад і спробувати розіграти невдалу партію якось інакше. В особистісній психології є низка моментів, що дозволяють подивитися на своє бажання з іншого боку:

 • Ти любиш чи ревнуєш? Допустимо, у колишнього партнера з'явилася нова дівчина. Задумайся, чи не почуття власності говорить зараз усередині тебе? Якщо ні, можна сміливо намагатися вступити в одну річку вдруге.
 • Що зруйнувало стосунки? Згадай кожен момент, який призвів до розставання. Щоб розпочати все наново, необхідно перекреслити минуле. Але чи ти готова на такий крок? Якщо так, то забуваєш усі старі образи і дивишся на нього як на нову людину.
 • Чи є довіра? Це дуже важливе питання, якщо союз зруйнувався через зраду чоловіка. Коли відповідь негативна, починати стосунки не варто. Інакше все закінчиться взаємними претензіями істериками та постійною тратою нервів у підозрах. Коли з довірою все гаразд, починати нові стосунки можна.

Відносини між колишніми та їх плюси та мінуси – якими вони мають бути

Giphy

 • Що ти очікуєш у результаті? Це буде просто легкий флірт, щоб відновити самооцінку, пристрасний секс, за яким вже встигла скучити чи шлюб до кінця ваших днів? Якщо метою є саме останній пункт, то, мабуть, можна почати потихеньку відновлювати теплі стосунки з колишнім.
 • Чи потрібний він тобі чи це просто звичка? До людини досить легко прив'язатися емоційно, а ось розірвати цю нитку вже набагато складніше. Якщо особливих почуттів немає, давати союзу другий шанс не варто.

Як побудувати нові відносини з колишнім чоловіком

У цьому питанні тобі допоможуть кілька ефективних, але досить простих психологічних порад:

 • Не нагадуй партнеру про скоєні раніше помилки. Те, що було в минулому, має там залишитися. Все починається із чистого листа.
 • Не слухай порад із боку. Не факт, що родичі, друзі та знайомі будуть раді такій новині. Не варто виправдовуватись перед кимось. Їхні рекомендації можна послухати і взяти до уваги, але покладатися все-таки варто, перш за все, на свої почуття та потреби (якщо тільки ця не людина не чинила над тобою фізичного чи психологічного насильства).
 • Вчися спілкуватися. Іноді саме це стає каменем спотикання та веде до розставання. Чесно говори про свої почуття та емоції. Чоловіки рідко розуміють натяки і не схильні до читання думок.
 • Вчися слухати. Це особливо важливо, коли партнери намагаються збудувати відносини заново.
 • Повтори медовий місяць чи цукерково-букетний період. Мабуть, ви просто забули, чому колись покохали одне одного. Саме час згадати про це.

Почати нові стосунки з колишнім чоловіком, звісно ж, можна. Але необхідно чітко розуміти, чи взагалі це потрібно робити. Іноді за бажанням повернути колишнього хлопця чи чоловіка криється психологічна прихильність, звичка чи ревнощі. У такому разі варто все-таки почати жити заново та відпустити людину.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua