Якщо лаятись, то тільки за правилами: 12 фішок ідеальної сварки

Якщо лаятись, то тільки за правилами: 12 фішок ідеальної сварки

Усім знайома фраза «живуть, як кішка з собакою», яка має на увазі, що пара ніяк не може дійти балансу. Коли ти її чуєш, мимоволі замислюєшся, а що якщо ваші сусіди по бетонній коробці теж думають так про вас, коли періодично чують розмови на підвищених тонах або дзвін розбитого посуду?

Чи нормально, що ти шалено любиш свого бойфренда і так само сильно хочеш запустити в нього чимось важким у запалі сварки? Чи шкідливо багато лаятись і чи існує інструкція, як це робити правильно?

12 способів екологічно посваритися

Головне, що тобі потрібно запам'ятати: якщо ти лаєшся зі своїм бойфрендом частіше, ніж твоя подруга свариться з чоловіком, це не означає, що твої стосунки під загрозою.

Якщо лаятись, то тільки за правилами: 12 фішок ідеальної сварки

Фото автора Luis Fernandes: Pexels

Сварки і розбіжності — це частина взаємодії, і, якщо ви чіпаєтеся з, як тобі здається, дрібниць, нічого поганого в цьому немає.

Дрібні сутички та висловлювання невдоволення пережити легше, ніж, наприклад, великий скандал щорічно, після якого ти на тиждень з'їжджаєш до батьків.

Як вважає Маріса Франко, латиноамериканська правозахисниця та експерт у сфері відносин, пара виходить на зовсім новий рівень близькості, коли кожен із партнерів розуміє, що може відкрито говорити про те, що йому не подобається.

Залишилося з'ясувати, як треба правильно лаятись, щоб не сварки не довели вас до розлучення, а пішли на користь.

 • Дихай повільно та глибоко.

Коли тебе захльостують емоції і перед очима стоїть червона пелена, здається ще секунда, і ти висловиш йому все, що про нього думаєш, зроби глибокий вдих і затримай подих. Нагадай собі про те, що ти береш участь у діалозі, щоб вирішити проблему, а не посилити.

Тобі допоможе заспокоїтись дихання діафрагмою. Поклади одну руку на груди, а іншу на живіт. Потім повільно вдихни та видихни через ніс. Це дасть тобі можливість узяти паузу та подивитися на ситуацію збоку. Доктор Франко радить сприймати конфлікт як переговори і не драматизувати.

 • Не починай атаки без попередження.

Найкращий спосіб уникнути грандіозного скандалу – заздалегідь попередити про нього свого партнера. Чим довше ти збираєш невдоволення, тим вищий ризик несподівано і негарно зірватися. Уяви, твій благовірний заходить додому після напруженого робітника, не підозрюючи про те, що ти чекаєш його в не найблагодушнішому настрої. Чи зможе він спокійно вислухати твої претензії? Навряд чи.

На думку Емілі Джемеа, сімейного терапевта і сексолога, якщо ви плануватимете з'ясування стосунків, то обидва встигнете підготуватися до непростої розмови і зможете швидше врегулювати розбіжності.

 • Пам'ятай, що сварка – це пошук компромісу, а не бій.

Справа не в тому, що має рацію, а хто винен. Твій партнер не твій ворог. Він перебуває з тобою в одній команді і теж зацікавлений у тому, щоби вирішити все мирним шляхом. Припустимо, ти озвучиш свої претензії, грубо тицьнеш його у всі моменти, які тобі не подобаються, а що далі? Чи зможе він терпіти образи? Чи зможеш ти дивитися йому у вічі, коли прокинеться совість? Завжди думай про другий бік. Тяжко не тільки тобі.

 • Одна проблема – одна сварка.

Якщо лаятись, то тільки за правилами: 12 фішок ідеальної сварки

Сварки у парі: найчастіша причина конфліктів у благополучних парах

Не звалюй все до купи. Адреналін підганяє тебе: «Досить це терпіти! Давай, скажи йому все! А пам'ятаєш, як він не хотів їхати на дачу до твоєї мами?» І це здається тобі гарною ідеєю. Чому за один раз не вирішити все, що накопичилося? Ні, ні, і ще раз, ні. Продуктивності нуль, а миритися ви довго. Тому що невідомо, в які нетрі пам'яті це вас приведе. Доктор Джемеа наполягає, що потрібно зосередитись лише на одній проблемі.

 • Більше слухай, менше кажи.

Незалежно від причин конфлікту, буває важко зберігати спокій. Ти хочеш обсмикнути його і запитати: Що ти несеш? Що за маячня?” Але коли ти ігноруєш слова свого партнера, йому доводиться повторювати те саме, і з кожним разом його голос стає голоснішим, а обстановка розжарюється. Важливо, щоб ви почули одне одного, а не просто висловились. А справжньою перемогою буде баланс, якого ви досягнете разом.

 • Повторюй його фрази.

Доктор Франко стверджує, що один із найпростіших способів показати своєму коханому чоловікові, що ти його слухаєш, — це вставити на початок відповіді частину його висловлювання. Наприклад, він каже, що йому не подобається харчуватися фастфутом, і ти, як порядна жінка, могла б використовувати плиту для чогось, крім варіння кави. Відповідай йому: «Я розумію, що ти засмучуєшся, коли я не встигаю приготувати тобі гарячу вечерю» і далі озвучи причину, через яку ти цього не робиш.

 • Говори від першої особи.

Замість “у тебе ніколи немає на мене часу” – “я хочу, щоб ми проводили більше часу разом”. Сенс один, але звучить менш агресивно. У першому варіанті, крім інформації, міститься звинувачення: ти поганий, ти не знаєш, чого я хочу, тобі начхати на мої потреби. Такий спосіб, зрозуміло, не завжди може повністю зняти напругу, але хоч трохи його знизить. Твій партнер побачить, що ти можеш обговорювати проблеми без критики та засудження.

 • Шукай точки дотику.

Як ми вже з'ясували, увага та терпіння один до одного допомагають зберегти цілісність діалогу. Настав час переходити на новий рівень — пошук спільних точок дотику. У вас можуть бути різні думки з приводу одного питання, але ви відчуваєте одні й самі почуття та емоції, коли вам боляче і важко. І якщо ви визнаєте те, що ви схожі, вам буде легше піти на компроміс.

 • Жодного сарказму, уїдливих жартів та неповажного тону.

Здається очевидним, але в запалі сварки можна легко забути про елементарну ввічливість та людське ставлення. Крім того, тобі може бути навіть приємно випустити гнів назовні. Але не варто заплющувати очі на здоровий глузд. Щоразу, коли з твоїх губ так і рветься образа, згадуй стоп-фразу «а що далі?»

 • Візьми паузу.

Увага, це важливо: коли ти перериваєшся на півслові, виходиш із квартири і грюкаєш дверима, тоді як він благає тебе залишитися, це не перерва, а акт агресії. Доктор Франко рекомендує повідомити другий бік, що тобі важко впоратися зі своїми емоціями, що ти почуваєшся погано, неспокійно, некомфортно і хочеш повернутися до розмови пізніше. І одразу озвучи дату. Таким чином, ти виявиш турботу про свого коханого, убезпечивши його від випадкового поранення необережним словом.

 • Встанови межі.

Що можна, а що не можна робити під час сварки. Наприклад, жодного мату, фехтування тарілками та криків. Якщо тобі здається, що це занадто, ви ж дорослі адекватні люди, зрештою, не забувай, що цей захід якраз і допоможе зберегти повагу, необхідну для конструктивного діалогу. “Кордони створені не для нападу, а для створення загального безпечного простору”, – нагадує доктор Джемеа.

 • Придумай ритуал закінчення сварки.

Ви маєте підсумувати, що конфлікт вичерпано. Можна обійняти один одного і трохи посидіти мовчки. Або написати записки з вибаченнями та подяками. Сенс цього ритуалу – відновити близькість.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua