Чому чоловік не хоче брати на себе відповідальність за стосунки

Чому чоловік не хоче брати на себе відповідальність за стосунки

Що найголовніше у стосунках? Спілкування, довіра, сумісність у ліжку? На атмосферу в будинку та на те, як довго проіснує ваша родина, впливає багато неочевидних факторів. І звертати на них увагу є сенс лише в одному випадку, коли ви готові взяти відповідальність не лише за себе, а й один за одного. Взяти відповідальність за відносини – це виявити серйозність намірів.

Але як бути, якщо у твоїй системі координат все не так просто? Ти знаєш, що твій чоловік тебе кохає, то чому він нічого не робить?

Чому важливо брати відповідальність

Чому чоловік не хоче брати на себе відповідальність за стосунки

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Люди вступають у романтичні стосунки для того, щоб разом їм було краще, ніж поодинці. І незважаючи на домовленість «ми з тобою тепер одне ціле», ми, як і раніше, залишаємося окремими особами зі своїми бажаннями.

Кожен партнер по-своєму справляється із різними ситуаціями. І абсолютно нормально, якщо насамперед він думає про себе. Здоровий егоїзм закладений у нас природою. Зрештою, на роль дівчини мрії він вибрав тебе теж із егоїстичних намірів – ти даєш йому те, чого не можуть дати інші. Проблеми починаються, якщо партнер взагалі не думає про твої потреби.

Навіщо і як можна взяти відповідальність за іншу дорослу людину? Це не маленька дитина, не собака, взята з притулку, і не немічні батьки! Логічне питання. Але треба враховувати, що поведінка одного впливає поведінка іншого, а міцну сім'ю можна побудувати лише спільно. Обидва партнери однаково відповідають за гармонію у відносинах. Якщо хтось із них ухиляється від своїх обов'язків, баланс порушується. Тому ти відчуваєш, що вкладаєш більше, ніж отримуєш, і сердишся через це.

Відповідальність – це і є кохання. А взяти на себе відповідальність за іншого, означає дати партнеру чітке розуміння, що вам комфортно разом незважаючи на проблеми та негаразди, і навіть у найтемніші часи турбота про спільне майбутнє стоїть на першому місці.

Увага, яку одна людина виявляє до іншої, коли їй погано, сумно і важко, — це і є прийняття відповідальності. Сигнал “я бачу, що тобі важко, але я поряд, я допоможу тобі з усім впоратися”. За роки сімейного життя може статися все, що завгодно. Якщо ти не можеш покластися на того, хто поруч, навіщо такі відносини потрібні?

Особливо тяжко стає в той момент, коли пройшла закоханість, метелики в животі перестали подавати ознаки життя, і цукерково-букетний період змінився на диванну рутину. Побут приносить нові проблеми. Проживши разом кілька місяців, ти для нього вже не прекрасна незнайомка, з якою весело пити каву на ковзанці о 5-й ранку, а дівчина, у якої буває поганий настрій, істерики та ПМС.

Пізніше до цих характеристик додається невід'ємна частина дорослого життя – проблеми на роботі, розбіжності з друзями та батьками. До кого ми йдемо за порадою та співчуттям? Звичайно ж до коханої людини. Здавалося б, простіше нікуди. Але є кілька типів чоловіків, із якими неможливо домовитися.

Чому чоловік не хоче брати на себе відповідальність за стосунки

Що робити, якщо чоловік не хоче відповідати?

3 типи чоловіків, які бояться відповідальності

  • Пітер Пен.

Цей тип чоловіків, на жаль, трапляється не так рідко, як здається. Хлопчик, який не хоче рости, і тому у свої 40, як і раніше, живе під крилом коханої матусі. Не тому, що не дозволяє фінансового становища. Йому так зручно: не треба думати, що приготувати на вечерю, де взяти змінну постільну білизну, і купити новий гель для душу.

Він вважає, що всі повинні прагнути йому догодити, і зіткнувшись із реаліями дорослого життя, впадає у ступор. Зіткнувшись із необхідністю брати він відповідальність, його ніжна і вразлива натура хоче назад у батьківське гніздечко. І зовсім не хоче вставати о 6-й ранку і йти на завод.

  • Нарцис.

Він вважає, що весь світ крутиться навколо нього, а значить, навіщо будувати довготривалі плани? Його хвилюють найважливіші питання, зосереджені у собі коханому. Не «що ви будете їсти і де жити», перед ним не стоїть таке завдання — він може замовити собі суші та переночувати в друга. А те, що в улюбленій крамниці не знайшлося сорочки потрібного кольору, і на корпоративі він буде не найкрасивішим, може серйозно зіпсувати йому настрій.

Нарцис за своїм темпераментом не здатний брати на себе відповідальність. Він думає тільки про себе та свої потреби, навіть якщо вони абсурдні. Серйозні стосунки його дестабілізують, бо змушують компромісів.

  • Незріла особистість.

Такого чоловіка можна зустріти в офісі поряд із кава-машиною. Він веде неактивний спосіб життя і виявляє інтерес лише до тих речей, які вимагають від нього великої витрати енергії.

Полежати на дивані та подивитися футбол? Відмінний план, як на вихідні, так і на все життя. Він вважає за краще залишатися в тіні, спостерігати за тим, що роблять інші, і, по можливості, загребати жар чужими руками. Тому він навряд чи стане героєм твого роману лише тоді, коли ти не вирішиш взяти ініціативу на себе.

Що робити, якщо він не хоче брати відповідальність

Якщо твій благовірний не ставиться до жодного типу з класифікатора вище, то маєш шанс донести до нього, що брати на себе відповідальність – це неминучість.

  • Розподіл ролей у ній.

Нагадай йому, хто господар. Все, що відбувається у вашій оселі, має до нього пряме відношення. Не тільки приємне (відпустка, новий ігровий комп'ютер, смачна вечеря), а й ті заняття, які мають мало шанувальників (оплата комунальних платежів, прибирання, вигул собаки в зливу о 7 ранку).

  • Залучення до спільної діяльності.

Не бери на себе чоловічу роботу, навіть якщо тобі простіше зробити це самою, ніж тижнем просити його про допомогу. Не дозволяй йому продавлювати диван, поки ти, як шестирука богиня, витираєш пил, готуєш вечерю і укладаєш дитину. Твій великий хлопчик може справитися з пилососом. Відповідальність починається з малого.

  • Критика вбиває ініціативу.

Не бери він роль судді. Якщо він не звик щось вирішувати, без одвірків не обійтися. Якщо він любить готувати, додай до його обов'язків відповідальність за чистоту на кухні. Нехай іноді на тебе накочуватиме бажання все переробити на свій смак, не заважай йому.

  • У всіх є сильні сторони та слабкі.

Нехай він робить те, що в нього виходить найкраще. Допустимо, твій чоловік — творча особистість і все матеріальне йому чуже. Якщо ти відправиш його в магазин одного, велика ймовірність, що він витратити гроші на нісенітницю і в найближчий місяць вам доведеться харчуватися макаронами. Спрямуй його енергію в мирне русло. Наприклад, нехай він займеться дизайн-проектом ремонту у новій квартирі.

Багато чоловіків бояться відповідальності. Тому що це обмежує їхню свободу. Певною мірою вони більше не зможуть робити все, що хочуть. До того ж, досить втомливо думати одразу за твоїх та планувати кожен свій крок. Але коли ви берете відповідальність за пару, а не за себе самих, це оточує вас комфортом і безпекою. У цьому є сенс спільного існування — один страхує іншого. Замість “я” з'являються “ми”.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua