Вважається зрадою флірт чи ні – чи може він призвести до неї

Вважається зрадою флірт чи ні – чи може він призвести до неї

Чи можна вважати флірт зрадою? Щоб відповісти на це запитання, треба усвідомити, що таке флірт? Чому люди фліртують один з одним? І які потреби людина реалізує за допомогою флірту?

Що таке флірт з погляду психології

Вважається зрадою флірт чи ні – чи може він призвести до неї

Фото автора Arina Krasnikova: Pexels

Флірт – це спосіб взаємодії між людьми, що будується на демонстрації свого інтересу до партнера. Він виражається як вербально – компліменти, жарти, двозначні фрази, дотепні зауваження, і невербально – дотики, жести, посмішки, підморгування, поза.

Ознаки флірту:

 • це завжди гра, у якій всі учасники чітко усвідомлюють відсутність на даний момент серйозних намірів. Це означає, що обидві людини відчувають безпеку того, що відбувається, інакше це вже не флірт, а харассмент;
 • це спосіб отримати задоволення – коли люди фліртують, у них підвищується рівень таких гормонів як дофамін, ендорфін і навіть адреналін, що приносить почуття радості, захоплення, хвилювання;
 • це екологічне порушення психологічних кордонів – будь-яке загравання, це вторгнення на територію. Реакція іншої сторони може бути або відстоюванням території, або вторгненням у відповідь.

Якщо людина має постійний партнер, то, здавалося б, навіщо їй фліртувати з іншими людьми? Щоб зрозуміти, чи є флірт зрадою, для початку потрібно розглянути 4 цілі, заради яких люди фліртують:

 • розпочати романтичні відносини;
 • набути певного соціального статусу;
 • підвищити самооцінку;
 • досягти певної мети.

Флірт, як спосіб розпочати романтичні відносини

Це класичне розуміння флірту. Не кожен флірт орієнтований на інтимну близькість. У той же час у людей, які подобаються один одному, флірт – це лише один із інструментів, які допомагають продемонструвати свої наміри.

Коли люди ще погано знають один одного, флірт стає соціально прийнятним, а головне, безпечним способом натякнути іншій людині на бажання близькості з нею. Флірт дозволяє це зробити ненав'язливо, навіть жартома, що дає можливість або відхилитися від цієї пропозиції, або підтримати гру. Тим самим не страждає ні чиє самолюбство, навіть якщо людина отримує відмову.

Флірт, як спосіб набути соціального статусу

Опинившись у групі, будь-яка людина хоче зайняти у ній певне місце. Флірт – один із способів це зробити. Фліртуюча людина часто привертає увагу, з нею більше хочуть спілкуватися. У цьому плані флірт – це спосіб домінування над людьми своєї статі. Чоловік, який фліртує, викликає посмішки, кокетливий сміх, психологічно стає лідером у цій групі, набуває статуту «альфи».

Вважається зрадою флірт чи ні – чи може він призвести до неї

Спілкування та флірт з іншими жінками. Що робити із таким чоловіком?

Те саме стосується і жінок. Та, хто вміє спритно і ненав'язливо фліртувати, навколо якої багато чоловічої уваги, явно домінуватиме над іншими жінками у цьому колективі, принаймні у плані свого статусу в групі.

Сам флірт допомагає легко увійти до нової групи, де тебе ще ніхто не знає, встановити соціальні зв'язки та стати «душею компанії», якщо, звичайно, у цій групі така поведінка доречна.

Якщо групі прийнята така манера поведінки, то флірт буде способом показати свою причетність цій групі. Без цього способу спілкування тобі важко стане частиною такого колективу, тебе не приймуть за свою.

Флірт як спосіб підвищити самооцінку

Коли з нами фліртують, у нас підвищується самооцінка. Справа в тому, що флірт, хай і є грою, але це увага, яку надають людині. Як би послання: “я тебе помітив, і ти мені подобаєшся”. Якщо жінка багато років у шлюбі, втомилася від побуту, а чоловік давно не те що не носить її на руках, а й компліментів не каже, флірт для неї – це спосіб довести собі: «я ще приваблива жінка». При цьому вона знає, що не зраджуватиме чоловікові, але може задовольнити свою потребу у увазі та позитивному ставленні до себе.

Те саме відбувається у чоловіків. Якщо у шлюбі він тільки й чує від дружини закиди, критику та нотації, що він «все робить не так», «чому тебе по десять разів треба просити?», «Знову ти забув винести сміття». Все це перетворює чоловіка на функцію, або на дитину, яка «не дотягує» до хорошої оцінки. Тоді флірт з іншою жінкою піднімає його на уявний п'єдестал, дозволяє відчути себе привабливим чоловіком, який ще «ого-го».

Флірт, як спосіб досягти певної мети

Люди користуються фліртом, щоб одержати бажане. Якщо нам потрібно про щось домовитися з людиною, привернути її до себе, вивести на потрібну розмову, флірт перетворюється на безневинну маніпулятивну техніку, яка допомагає досягати мети. Наприклад, чоловік фліртує із секретаркою свого начальника, щоб вона пропускала його без черги.

Якщо дивитися на це більш глобально, у багатьох професіях мистецтво ненав'язливого флірту призводить до кар'єрного зростання чи професійного успіху. І це не розмова про те, що людина «шахраює» заради підвищення чи чогось іншого. Наприклад, якщо професія будується на ораторській майстерності, то флірт, тобто загравання з публікою, уміння привернути її увагу, привернути до себе – це невід'ємна частина роботи. Тренінги, продаж, акторство – все це професії, де флірт відіграє важливу роль.

Флірт та зради. Чи є зв'язок?

Важливо визначитися, з якою метою відбувається флірт. Якщо це спосіб досягти певної мети – навряд чи його можна прирівняти до зради. Якщо це спосіб зайняти певний статус групи, то схильність до флірту – це частина характеру людини. Напевно, за цю межу партнер його цінує. Було б дивно закохатися в чарівного і дотепного чоловіка і зажадати, щоб після шлюбу він «виключив» це в собі.

У плані підняття самооцінки, флірт – це спосіб «доотримати» на боці ту увагу та визнання, яке людина не отримує у стосунках. Але в цьому випадку краще:

 • налагодити вже існуючі відносини;
 • повернути емоційний контакт та інтимну близькість із партерном;
 • донести до нього свої потреби, сказати, що тобі не вистачає уваги, турботи і таке інше.

Тоді ці потреби не доведеться реалізовувати у спілкуванні з іншими людьми.

Флірт є зрадою, якщо це спосіб розпочати нові відносини. Коли людина фліртує з конкретним наміром, із натяком на щось більше. Як розпізнати такий флірт та відрізнити його від інших? Є кілька очевидних ознак, які будуть розглянуті на прикладі чоловіка:

 • фліртує не з усіма, а з конкретною жінкою;
 • у цьому флірті постійно є тактильний контакт;
 • чоловік віддає перевагу спілкуванню з цією жінкою, а не зі своєю дружиною;
 • у тому листуванні є інтимні подробиці.

Насамперед, флірт – це потреба у грі. Ця потреба є у кожної людини. Але кожен сам визначає для себе межі цієї гри та вибирає, що для нього прийнятно, а що ні. У відносинах потрібно усвідомлено доносити до партнера свої думки. Не забувай, що навіть якщо ви багато років одружені, важливо вміти фліртувати один з одним.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua