Поради психолога коханкам одружених як вийти з трикутника

Поради психолога коханкам одружених як вийти з трикутника

Усі жінки хочуть бути єдиною, а не ділити з кимось чоловіка. Але що робити, якщо ти любиш того, хто вже одружений? Як діяти? І чого це може призвести? Чи є можливість здобути щастя? Чому чоловік любить тебе, а живе із дружиною?

Роль «коханки» з погляду психології

Поради психолога коханкам одружених як вийти з трикутника

Фото автора August de Richelieu: Pexels

Для чоловіків коханка сприймається зовсім в іншій категорії – вона жінка свято, спалах, до якого він відчуває потяг. Але головне вона зручна. Хочеш свято – просто зателефонуй. Хочеш тихого сімейного щастя – відпишись, що не приїдеш.

Чоловікам подобається жінка у ролі коханки, бо з нею не потрібно вибудовувати стосунки у повному розумінні цього слова. Не потрібно вирішувати проблеми, з нею можна відпочивати та отримувати задоволення. Але вона завжди на других ролях, завжди відсунута, як приємне хобі, яким людина займається у вільний час. Так, йому це подобається, так, він це любить. Але воно не в пріоритеті.

Але воно не в пріоритеті. І не варто звинувачувати у цьому чоловіка. Пам'ятай, на яку роль ти погоджуєшся – таку й отримаєш. Якщо ти погоджуєшся на другу роль, то це шлях до саморуйнування своєї психологічної цілісності.

Чоловік скільки завгодно може виставляти свою дружину в поганому світлі і звинувачувати її у всіх проблемах, розповідати про неї неприємні історії. Тобі ці історії можуть бути приємними, адже ти почуваєшся краще на тлі його дружини.

Подивися на ситуацію збоку, критичним поглядом. У тому, що у відносинах проблеми завжди винні обидва. Але чоловік, якого ти любиш, вправно перекладає всю відповідальність.

Подумай, чи це добре для тебе? Що дають тобі ці стосунки насправді, окрім обіцянок та кількох зустрічей на тиждень?

З погляду психології:

 • ви отримуєте адреналін, почуття новизни, таємниці – це як нескінченний “цукерково-букетний період”;
 • ти, можливо, отримуєш подарунки чи гроші – але це лише сублімація уваги та почуттів;
 • ти уникаєш реальних стосунків – часто одружених чоловіків вибирають жінки, у яких травма прихильності і вони бояться будувати міцний союз, одружуватися, а зв'язок із такими чоловіками чудова можливість для цього;
 • коханка вірить в ілюзію, що вона особлива, і це дуже небезпечно для її благополуччя – як будь-яка дружина вірить, що їй не змінять, так і коханка вірить, що чоловік вибере її;
 • з'являється почуття самотності, особливо у період свят, до того ж, доводиться віддалятися від друзів та родичів, від яких ти приховуєш свої стосунки.

Чому чоловіки зраджують, але не йдуть із сім'ї

Чоловік може знайти багато приводів, чому він зараз не може розлучитися: діти, іпотека, дружина не може знайти роботу, мама хворіє і таке інше. І ти певною мірою його розумієш, бо любиш.

Але замість думати про нього, подумай про себе. Що більше ти віриш його обіцянкам, то більше витрачаєш свій час.

Поради психолога коханкам одружених як вийти з трикутника

Про що має знати кожна коханка?

Твоє життя перетворюється на вічне очікування щастя, яке може так і не настати. Адже своїм розумінням ти підкріплюєш його поведінку. Він розуміє, що ти від нього нікуди не дінешся. А якщо ти поряд – то навіщо щось міняти?

Люди, навіть коли дуже нещасні, не можуть знайти в собі сили вийти із зони комфорту, застряють у звичному укладі.

Але той спосіб життя, в якому “застряг” твій чоловік – йому дуже зручний і цілком його влаштовує. Ти поряд, любиш його, дружина теж поряд, діти щасливі, він щасливий. А якщо каже, що нещасливий, але нічого не робить, значить обманює не лише тебе, а й себе.

Чоловік не йде до коханки, бо:

 • любить дружину і справді хоче бути з нею;
 • за допомогою коханки він просто вирішує свої проблеми: підвищує самооцінку, задовольняє потреби у визнанні, обожнюванні, фізичній близькості;
 • зв'язок на боці допомагає йому отримати те, чого йому не вистачає в сімейних відносинах, але це не означає, що його не влаштовують ці відносини в цілому.

Він покинув дружину. Що далі?

Пам'ятай, коли чоловіки подають на розлучення, вони приходять не туди, де їм добре, а звідти де погано. І не факт, що до тебе. І навіть не факт, що у вас будуть щасливі стосунки. Тому що ви ще не знаєте, чи добре вам разом.

Ваші стосунки залишалися на першій стадії, коли є увага, подарунки, побачення, незабутні вечори. А ось спільне життя у нього було з дружиною. І якщо він від неї пішов – там було багато проблем. І цей чоловік не має навички їх вирішення.

Подумай, а чи не повториться така ситуація. Не виключено, що у вас також виникнуть побутові конфлікти, непорозуміння. І довгостроковість ваших стосунків залежатиме, чи вмієте ви з цим справлятися.

Чоловіки, йдучи до коханок, часто повертаються до дружин. І не тому, що коханка виявилася якоюсь «не такою». Просто спрацьовує ефект «очікування-реальність». Поки ти була коханкою, ваші стосунки були легкими, сповненими пристрасті, викликали інтерес.

Починаючи нові стосунки, чоловік очікує, що опиниться у чарівній казці, яка тривала весь час, поки у вас були лише разові зустрічі, причому підкріплені почуттям адреналіну, таємниці.

І тут виявляється, що цього більше немає. Є звичайні стосунки, звичайні побутові питання, розмови про те, хто купить хліб, хто винесе сміття. Оскільки завищені очікування стикаються з реальністю, виникає відчуття розчарування.

Але навіть якщо відносини продовжуються, ти можеш зіткнутися з декількома проблемами:

 • у тебе може з'явитися почуття провини від того, що ти зруйнувала чужу сім'ю;
 • почнуться проблеми з колишньою дружиною – чоловік відчуває перед нею цю провину, тому продовжує «брати участь» у її житті та вихованні дітей;
 • якщо у чоловіка є діти – тобі доведеться налагоджувати з ними контакт, а вони явно погано відноситимуться до «тітки, яка забрала у них тата»;
 • з'явиться засудження з боку оточуючих – особливо друзів та родичів чоловіка;
 • тебе буде переслідувати почуття тривоги, що тебе покинуть – і не обов'язково, що чоловік знову знайде коханку, хоча ймовірність цього велика. Він може просто повернутись до дружини.

Так часто буває. Чоловік відпочив з тобою, видихнув, відійшов від старих конфліктів, набрався ресурсів, точніше забрав їх у тебе, а потім почав нудьгувати за рідною та звичною дружиною. До того ж вина перед нею змусить пом'якшитися, перестати звинувачувати її у всіх проблемах.

Його їсть совість. Зрештою, він відчує, що робить правильно, навіть благородно, повертаючись до неї. Він отримає задоволення від думки, що повернувся «на істинний шлях», це потішить його его.

Таким чином, якщо ти запитуєш себе, як поводитися з одруженим чоловіком, найправильніша відповідь – ніяк. Шанс, що ти здобудеш справжнє щастя, не такий великий. Так тільки здається, бо всі твої думки у майбутньому, а там усе гаразд.

Зосередь свою увагу на сьогоднішньому дні. А тут все також добре? Ти щаслива “тут і зараз”? Ти не відчуваєш самоту чи образу? Якщо так, то, можливо, саме час замислитися над вашими стосунками та щось змінити у своєму житті.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua