Як поводитися, якщо чоловік завів коханку – як це зрозуміти і що робити

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

Одна річ, коли ти дізналася, що чоловік тобі зрадив. Він сказав, що це жахлива помилка, що вимовляє твоє прощення. Ти намагаєшся розібратися з тим, як тобі це прийняти, пробачити і як наново відновити стосунки після зради.

Але зовсім інша справа, коли ти дізналася, що чоловік має коханку, тобто іншу жінку, з якою має постійний зв'язок. Як бути у такому разі і що робити?

Щастя у незнанні? Чи ні

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Коли жінка відчуває, що чоловік має іншу, вона перетворюється на розвідника і слідчого, який намагається вивести його на чисту воду, знайти докази, ознаки зради.

По суті вона витрачає свої нерви, сили і час на те, щоб отримати якийсь козир, який зможе пред'явити чоловікові. У цей момент потрібно зупинитись і поставити собі питання – а навіщо? Що ти робитимеш з цим?

Коли сам факт наявності коханки буде озвучено, це стане переломним моментом у ваших стосунках, що призведе до одного з таких результатів:

 • чоловік покине коханку – або тільки скаже, що покинув, або просто пообіцяє покинути;
 • чоловік піде від дружини – і навіть не тому, що дійсно хоче, він просто втече від сорому і нездатності вирішити проблему, адже ультиматум вже поставлений, а стосунки здаються зруйнованими;
 • він скаже, що заплутався і не може прийняти рішення – у такому разі нічого не зміниться, дружина терпітиме і чекатиме, коли ж він розбереться в собі.

Як правило, жоден із цих результатів не приведе тебе до щастя. Можливо, натомість варто зосередити свою увагу на зміцненні шлюбу, пошуку причин, чому з стосунків пішли пристрасть та турбота, а залишилися постійні сварки, претензії та невдоволення.

Задайся питанням – вам ще є що зберігати? Чи варто виборювати цей шлюб? Чи важливий він для тебе, чи це просто звичка?

Ти вже впізнала правду

Цілком інша ситуація розгортається, коли інформація вже спливла, тобто ти опинилася перед фактом – чоловік має іншу жінку. У таку мить ігнорувати це вже не можна.

Але перш ніж приймати будь-яке рішення, наприклад, виставляти на поріг валізу з речами чоловіка, дай собі час пережити емоції, з якими ти зіткнулася. У стані афекту людина не здатна приймати свідомі рішення.

Дозволь почуттям вийти назовні, поговори з близькою людиною. Але краще звернутися до психолога. Тому що близькі люди почнуть давати тобі поради, які можуть бути суб'єктивними, заснованими на їхньому досвіді.

Будь-яке рішення потрібно приймати у ресурсному стані. А це неможливо, коли ти дізналася про зраду і зазнала удару по самооцінці. Тому коли перша емоційна реакція пройде, потрібно:

 • проаналізувати себе та зробити оцінку своїх сильних якостей – зовнішності, розуму, впевненості, жіночності, ступеня своєї професійної самореалізації;

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

У чоловіка постала інша жінка. Що робити?

 • згадай про те, що приносило задоволення поза життям у шлюбі – захоплення, хобі, спілкування, творчість, мрії, від яких ти відмовилася – повертай це у своє життя;
 • подбай про фізичну активність – дізнавшись про коханку чоловіка і про можливість розлучення, ти зазнаєш серйозного стресу, а спорт і фізичні вправи найкращий спосіб впоратися з ним і зберегти здорову нервову систему.

Тверезо оціни ситуацію

Для початку проаналізуй, як саме ти дізналася про коханку. Хто сказав тобі про це? Чи вірна ця інформація? Чи ти «випадково» їх застукала? Зберігай здоров'я розуму.

Коханка хоче зайняти місце єдиною, тому всіляко намагатиметься відвести чоловіка з сім'ї. Подумай, дізнавшись про її існування, ти випадково отримала козир чи тобі дали його спеціально?

Коханка виходить на світ, коли вже підготувала ґрунт. Можливо, вона втомилася від постійних обіцянок чоловіка уникнути дружини, тому вирішила взяти ситуацію в свої руки. Точніше, вирішити її твоїми руками. Вона розраховує, що ти виженеш чоловіка.

Але насправді не так важливо, чого вона хоче. Тобі необхідно взагалі забути про її існування та зосередити увагу на собі та своїй сім'ї. Чого хочеш ти? Зберегти шлюб і все пробачити чоловікові? Чи ти не готова до цього?

Якщо ти вирішила, що не зможеш його пробачити, то керівництво до дії досить просте. Проаналізуй свої фінансові та житлові можливості, проконсультуйся з юристом, підготуй ґрунт для розлучення.

Якщо ти домогосподарка, подумай, як ти зароблятимеш. На яку роботу можна влаштуватися, які курси пройти, у кого попросити допомоги спочатку.

Чи можна зберегти шлюб

Бажання всіма силами утримати чоловіка рідко призводить до щастя. Адже важливо не так залишитися разом, як якість ваших стосунків.

Пам'ятай, щойно ти поставиш чоловікові ультиматум, тобто ймовірність, що він захоче розлучитися. Жінки, які до цього не готові, вступають у гру «як не віддати чоловіка коханці». Вони починають діяти:

 • працюють над своєю зовнішністю;
 • перестають скандалити та критикувати чоловіка;
 • намагаються викликати в чоловіка ревнощі;
 • «прокачують» свою сексуальність та жіночність;
 • стають добрими господинями, створюють у будинку затишок тощо.

Чи може це врятуй шлюб? Цілком. Але не дає жодних гарантій. Більше того, іноді чим більше дружина намагається бути «ідеальною», тим швидше чоловік від неї йде. Така стратегія є згубною для стосунків, якщо чоловік знає, що ти знаєш про його коханку.

Якщо всі всі знають, а жінки починають «боротися» за чоловіка, це тільки лестить його самолюбство. І така ситуація його цілком влаштовує. Вона для нього ідеальна зона комфорту.

Якщо дружина знає про коханку та продовжує залишатися з чоловіком, це означає для нього лише одне – можна нічого не міняти. Адже дружина, начебто, дала німу згоду.

На неї можна перекласти всю відповідальність: “ну ти ж знала, що в мене є коханка”, “ти ж прийняла цей факт”, “не тисни на мене, дай мені розібратися у своїх почуттях”. А розбиратися він у них може довгі роки.

Щоб не допускати цього, коли факт наявності коханки став відомим вам обом, спокійно поговори з чоловіком. Дай йому зрозуміти, що подібна ситуація для тебе неприйнятна за жодних обставин.

Дізнайся, чого хоче чоловік. Якщо він не виявив бажання розлучитися з коханкою і не намагається відновити ваші стосунки, виводь його із зони комфорту. Важливо дистанціюватися – припинити з ним жити, спілкуватися, мати фізичний контакт.

Чоловік має ухвалити рішення, що для нього важливо і з ким він хоче залишитися. Але тобі потрібно бути готовою, що це рішення може бути прийняте не на твою користь. Можливо, це і на краще. Адже навіщо тобі людина, котра любить іншу, а тебе навіть не поважає?

Де знайти ще інформацію

Щоб краще зрозуміти те, що відбувається, можна:

 • переглянути відео Марка Бартона «У чоловіка є коханка… Що робити?»;

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

У чоловіка є коханка. Що робити?

 • переглянути відео Юрія Прокопенка «У чоловіка з'явилася коханка! Що робити дружині?»;

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

У чоловіка з'явилася коханка! Що робити дружині?

 • прочитати книгу Е. Перель «Право на ліво». Чому люди зраджують і чи можна уникнути зрад»;

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

Фото взято з відкритих джерел

 • прочитати книгу Трубецьковій, Сперанській, Вос «Уламки щастя. Як пережити зраду та знову стати щасливою за 3 місяці».

Як поводитися, якщо чоловік завів коханку - як це зрозуміти і що робити

Фото взято з відкритих джерел

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua