Як змиритися з розлученням з коханим і відпустити людину

Як змиритися з розлученням з коханим і відпустити людину

На жаль, кохання далеко не завжди буває нескінченне. Почуття здатні остигати, перегоряти, а буває і так, що розлучення просто неминуче. Ви знаєте, що далі спільно йти просто не виходить, не можна.

Вам погано і некомфортно поряд, вас поглинають негативні переживання, замість щастя та насолоди. У цей момент приходять думки, що як би ти не любила людину, тобі варто розірвати цю нитку, що тягне тебе вниз, у прірву.

Основні причини для розлучення з коханим чоловіком

Як змиритися з розлученням з коханим і відпустити людину

Фото автора Thegiansepillo: Pexels

Якщо ваші стосунки зайшли в глухий кут, ви перестали один одного чути, розуміти, зовсім не говорить про те, що такі стосунки варто закінчувати. Такий стан справ може бути лише кризою у відносинах. Для розлучення все ж таки мають бути більш вагомі причини.

Розглянемо кілька основних причин розриву з коханою людиною:

 • Він тебе не шанує.

Повага – основа стосунків, така сама як любов і довіра. Без поваги ви не зможете осягнути глибину душевної спорідненості.

Якщо партнер дозволяє собі ображати тебе, нехтувати твоїми бажаннями, проханнями і буває у спілкуванні з тобою зарозумілим і зарозумілим, не варто терпіти подібне ставлення.

У здоровому союзі повага присутня з обох боків, інакше утворюється перекіс. Один стає ніби вище за інший, розумніший, кращий. Позиція партнера ущемлена, від чого виникають конфлікти та суперництво. Союз, у якому поваги немає, якщо й існуватиме тривалий час, то принесе лише біль та образи.

 • Чоловік холодний і байдужий.

Твої почуття до обранця сильні, ти бажаєш прожити з ним довге і щасливе життя. А ось він зовсім перестав цікавитися тобою, холодний і байдужий. Йому все одно, де ти проводиш своє дозвілля, з ким, що тебе цікавить, що тішить.

Такі односторонні стосунки не здатні зробити тебе щасливою. Фраза «моєї любові вистачить на нас двох» – абсолютно чітко описує хвору прихильність, але ніяк не здорову та щасливу пару.

 • Чоловік говорить про те, що хоче розлучитися.

Так, навіть коли відкрито говорять про відсутність почуттів, деякі жінки все ще намагаються утримати коханого. Адже вона любить його. А ще вона дуже сподівається, що почуття можна відновити та розпалити.

Насправді чоловіча природа так влаштована, що чим міцніше тримати самця, то далі й швидше йому хочеться втекти. Будь-які спроби зупинити, здатні утримати лише на якийсь час. Але навіщо цей час, якщо ти лише ще сильніше звикатимеш до чоловіка?

Як змиритися з розлученням з коханим і відпустити людину

Як забути людину, яку любиш?

 • У партнера є стосунки на стороні.

Зрада – це завжди біль та розчарування. Якщо чоловік не просто змінив, а має стосунки на стороні, можливо навіть другу сім'ю, немає сенсу тішити себе ілюзіями, що він все ще тебе дуже любить. Кохання та відданість йде лише з твого боку.

А перебування у любовному трикутнику здатне витягнути з тебе всі сили, позбавити гармонії, розхитати здоров'я. Чи готова ти своє життя покласти на вівтар людині, яка не зуміла оцінити та прийняти тебе повністю.

 • Ваша криза триває надто довго.

Ви вже багато років живете як співмешканці, вас, крім дітей, побуту нічого не пов'язує. Ти перестала почуватися повноцінною жінкою і ніби «гинеш» поряд зі своїм обранцем. А будь-які спроби поговорити закінчуються скандалом та образами.

Це свідчить, що ви стали чужими. Вам варто або наново намагатися впізнавати один одного, але в цьому процесі мають бути зацікавлені обидва. Або варто припиняти стосунки та відпустити партнера. А найголовніше самій почати жити тим життям, яке ти бажаєш знайти.

Кожну перелічену причину не варто брати за основу для рішучих і радикальних дій. Все можна вирішити за допомогою звернення до сімейного психотерапевта. Однак якщо немає сил більше страждати, чекати, терпіти, а партнер відмовляється йти до фахівця; варто замислитись над подальшим планом дій.

Як зважитися на розлучення з тим, кого любиш

Ви обидва звикли до того життя, в якому живете роками. І намагаєтеся не звертати уваги на багато неприємних моментів. Проте варто усвідомити, що ваше небажання змінювати дискомфортну ситуацію пов'язане з такими причинами:

 • Ви боїтеся змін.
 • Звикли до побутового (матеріального) комфорту.
 • Боїтеся громадського засудження.
 • Невірно вважаєте прихильність – любов'ю.
 • Вторинний зиск (страх залишитися на самоті, небажання нести відповідальність, відчуття героїзму – «такий важкий шлюб і я все виношу з гідністю, все це помічають і шкодують мене»).

Для того, щоб все-таки зважитися на розставання у відносинах, які приречені, варто замислитися про такі речі:

 • Життя не таке вже й довге. Чи варто її витрачати на те, щоб доводити своє кохання, нав'язувати ці почуття і не отримувати нічого у відповідь?
 • Відповідай собі на запитання: “Коли ти втратила свою цінність і перестала усвідомлювати, що ти унікальна та неповторна?”
 • Запитай себе: “Коли ти була востаннє щаслива по-справжньому поряд зі своїм партнером?”
 • Згадай усі свої позитивні якості, досягнення. Можеш їх написати на аркуші паперу. Згадуй будь-які дрібниці, адже все в тобі важливо і винятково.
 • Відповідай на запитання: «Яких стосунків ти бажаєш? Чи спроможний тобі їх дати твій обранець зараз?»
 • Зрозумій, скільки часу свого життя ти витратила на те, щоб любити того, хто не здатний ощасливити тебе.

Як прийняти і пережити розлучення з коханою людиною

Коли ти вже вирішила розлучитись і розумієш, що кожному варто йти своєю дорогою, твоє серце все ще тягне назад і не бажає відпускати всі спогади. Настав час приступати до дій, які здатні полегшити твій біль.

 • Проживіть біль втрати.

Після розставання не варто відкладати емоції в дальній кут. Виплесні гнів, розчарування, спонукайте в страху, болю, розпачі. Не відкидай переживання, прийми їх і проживи. Проте не варто надовго залишатися у болю. Через місяць варто брати себе в руки та починати шлях у нове щасливе життя.

 • Зроби роботу над помилками.

Проаналізуй відносини і зроби висновки про те, де ти припускалася помилок, де була не права. Можливо, ти надто контролювала, а можливо, нав'язувала свої почуття від самого початку, не помічаючи справжнього ставлення. Звинувачувати себе за це не варто, важливі лише твої висновки та чітке розуміння проблемних моментів.

 • Оточуй себе люблячими людьми.

У період відновлення важлива підтримка та теплота, яку здатні надати рідні люди. Вони точно знають, як «зігріти» і чим допомогти саме тобі.

 • Частіше виходь у світ.

Намагайся якнайбільше часу перебувати поза домом. Добре, якщо активність ще буде наповнена приємними емоціями. Нехай це буде похід у кафе, кіно, театр. Поїздки та подорожі допомагають остаточно переключити увагу і зрозуміти, що мир і життя так багатогранне і неймовірне.

 • Сам настрій.

Думки будуть відвідувати різні, проте вчись перемикатися з смутку та розпачу на позитив і налаштовуйся тільки на хороше. Від твого настрою зараз залежить, як швидко ти зумієш прийти до тями і відкритися назустріч новому світу.

 • Вибач себе та свого колишнього обранця.

Прощення – один з найдієвіших способів позбавитися вантажу провини і допомагає взяти відповідальність за своє життя виключно на себе. Тобі варто перестати копатися та шукати тих, хто все зруйнував. Ви зробили все, що зуміли.

 • Живи з вдячністю у серці.

Кожну ситуацію вчись приймати з подякою. Шукай не винних, а уроки, які ти здатна винести із невдалого досвіду. Коли ти отримуєш благодать у душі, тобі обов'язково відкриваються нові горизонти, а також в оточенні з'являються люди, здатні відповісти на твою щирість і відкритість.

 • Люби себе.

Зробивши висновки, попрацювавши над собою, визнач, чого насправді бажаєш, йди тільки вперед і не оглядайся. З цього моменту вирощуй любов до самої себе. Ти – всесвіт, весь світ. Тільки ти здатна подарувати собі щастя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua