Чому кохання зійшло нанівець – ТОП-10 причин

Чому кохання зійшло нанівець - ТОП-10 причин

На жаль, нерідко трапляється так, що кохання сходить нанівець, і пара продовжує жити за інерцією. Зовнішня ідилія сприймається за щирі почуття. З погляду психології тут нічого немає надприродного. Це – нормальний процес. Давай подивимося, чому так відбувається і як жити далі.

Чи проходить кохання

Чому кохання зійшло нанівець - ТОП-10 причин

Фото автора Timur Weber: Pexels

Любов вимагає постійної роботи, одних почуттів на початку розвитку відносин недостатньо, щоб пронести їх протягом усього життя. У молодості любов проявляється бурхливою пристрастю з ревнощами, переживаннями. У старшому віці любов спокійна, але набуває глибини.

Якщо в сім'ї нормальні, здорові стосунки, де люди дбають один про одного, поважають, намагаються проводити більше часу разом, то кохання не минає. Вона видозмінюється. Якщо пара прийде до розуміння цього моменту, вона зможе пронести це почуття протягом життя. Нерідко у відносинах люди перевіряються на міцність та не всі проходять цю перевірку.

Хтось зрадив, хтось не виявив потрібну турботу та увагу. Хтось перестала розвиватися та доглядати за собою. В результаті інтерес один до одного падає.

Щоб насолодитися кожною гранню видозміненого кохання, потрібно постійно підживлюватися інформаційно та емоційно. Тоді можна прожити довге та щасливе спільне життя.

Чому кохання зійшло нанівець – ТОП-10 причин

На початку відносин партнерам здається, що їхні почуття будуть вічні. Але нерідко очікування не відповідають дійсності. Кохання зникає без сліду. Основна причина цього ховається у самообмані. Небезпека остигання почуттів криється в наступних моментах:

 • Ідеалізація обранця. На тлі закоханості ми даємо волю фантазії. Всі слова та дії партнера пропускаємо через рожеві окуляри закоханості. Об'єкт кохання стає якимось ідеальним чином, який відповідає реальності. З часом пелена закоханості поступово сходить.
 • Відсутність критичного мислення на початку розвитку стосунків. Поступово недоліки партнера стають явними, його поведінка починає дратувати, шлюб стоїть на межі розлучення.
 • Пошук ідеальної людини. Кожен з нас має на думці якийсь образ ідеалу, який формується за образом героїв кіно, літературних творів. Цей образ із реальністю рідко сумісний, він розходиться з очікуванням.
 • Прагнення зберегти союз будь-яким шляхом. Необхідність зазнавати поневіряння, дискомфорт. Пара перестає працювати над відносинами, повага пропадає, почуття згасають.

Чому кохання зійшло нанівець - ТОП-10 причин

Чому з часом кохання йде? Як її повернути?

Куди йде любов у шлюбі

Начебто все було добре, люди зустрічалися, одружилися. Потім настають рутинні справи рік у рік, які набридають. Партнерам хочеться іншого, яскравішого відчуття. Сім'я в їхньому баченні чекає баластом. Отже, куди ж іде кохання? Все досить просто: її з'їдає побут.

 • Як тільки на пальці виявилося заповітне кільце, люди починають усвідомлювати, що їм усі повинні. Вони перестають працювати над собою, своїми почуттями. Розслабляються, забувають про зовнішній вигляд. Перестають розвиватись.
 • Життя жінки нерідко обмежується невеликим світом: кухня, серіали, будинок, прання, прасування, збирання, діти. Чоловік проводить цілі дні на роботі. Приходить додому, дружина виглядає не в кращому для нього кольорі, вона перестає подобатись йому як особистість.
 • Побутові плутанини як поділу обов'язків на «чоловічі» і «жіночі». Найчастіше і дружина, та чоловік однаковий час проводять на роботі. Але, прийшовши додому, на неї ще чекають «жіночі» обов'язки: уроки з дітьми, готування, прибирання. Чоловік у своїй свої «чоловічі» обов'язки виконав на роботі. Виникає цілком природне непорозуміння.
 • Подружжя перестає хвалити одне одного, робити компліменти, захоплюватися, пишатися, дякувати. Маленькі дрібниці сприймаються природними, вони набридають і не помічаються.
 • Відсутність особистого часу. Партнери не розуміють, що кожен з них може мати особистий простір, де вони можуть займатися улюбленою справою. Будь-яке бажання усамітнитися сприймається зрадою.
 • Ревнощі та недовіра. Заснована на недовірі ревнощі вбивають почуття.

Тобі, напевно, знайома фраза, що кохання живе 3 роки. Хоч би як це звучало дивно, але вона відповідає істині. Через 3 роки у парі відбувається перелом на рівні хімії. Настає зміна одних гормонів іншими.

Чому кохання зійшло нанівець - ТОП-10 причин

Фото автора Ron Lach: Pexels

Якщо партнерів між собою пов'язувала лише пристрасть, не провадиться робота над своїми почуттями, немає взаємного розуміння та поваги, то шлюб розпадеться.

Що робити, якщо кохання пройшло

Якщо в парі пропало кохання, почуття згасли, то необхідно постаратися зберегти стосунки. Причому важливо не просто почати жити за принципом «стерпиться-злюбиться», а й відновити емоції. Для цього слід розпочати діяти від зворотного.

 • Почни стежити за собою. Зроби зачіску, онови гардероб, наноси косметику, роби процедури, що доглядають за тілом і обличчям. Вдома ходить у гарному та зручному одязі. Почни любити себе. Тоді зрозумієш, що ти цікава жінка. Це почуття підігріває пристрасть.
 • Займися саморозвитком, читай книги, проводь час із подружками, знайди собі захоплення, цікавися тим, що відбувається у світі. Вияви інтерес до свого партнера, до його занять, хобі.
 • Виключіть поділ обов'язків на «жіночі» та «чоловічі». Не звалюй на себе все. Ти не кінь, а жінка, але ми часто про це забуваємо. Нічого соромного не буде, якщо ти приготуєш вечерю, а чоловік вимиє посуд і наведе лад на кухні. Ти звільниш час на спільний перегляд фільму.
 • Дякуйте один одному за будь-які дрібниці: винесене сміття, приготовлену їжу, заправлену постіль. Пара, в якій звикли дякувати один одному, менше свариться і частіше знаходить компроміс.
 • Почніть проводити час окремо. Бажання сходити в лазню з друзями у чоловіка так само нормально, як і твоє прагнення посидіти з подружками у кафе після походу магазинами. Не обмежуй ні себе, ні партнера.
 • Згадайте, як ви поводилися до весілля. Ходіть у кафе, кіно, на ковзанку, в театр, просто поблукайте вулицею. Робіть сюрпризи один одному, кажіть компліменти.

Кохання – це велике почуття. За нього треба виборювати. Не дозволяй, щоб побут з'їв ваші стосунки. Неможливо мати одну схему збереження кохання. Для кожної пари вона є індивідуальною. Головне – зрозуміти, чому зникає кохання, і зробити все, щоб не допустити цього.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua