Як реагувати, якщо чоловік освідчився жінці

Як реагувати, якщо чоловік зізнався у коханні жінці

Змалку багато дівчат мріють про те, щоб почути від хлопця головну фразу: «Я тебе люблю». Здається, що це початок казки, що в цей момент ти зазнаєш справжнього щастя. Але насправді так буває не завжди.

Часом визнання чоловіка застає зненацька, ти не знаєш, як реагувати, відчуваєш розгубленість. Яких помилок слід уникати? Як діяти в такій ситуації та як розібратися у собі?

Яких помилок слід уникати

Як реагувати, якщо чоловік зізнався у коханні жінці

Фото автора Anna Pou: Pexels

Іноді через розгубленість і збентеження дівчата реагують зовсім не так, як хлопець розраховував. Він може зазнати образи, приниження, розчарування, сором. Щоб “не наламати дров”, важливо знати про кілька помилок, яких варто уникати в момент, коли хлопець робить визнання:

 • вдавати, що нічого не сталося – освідчення в коханні не можна просто проігнорувати, адже це може образити хлопця, якому явно знадобилася сміливість, щоб зробити цей крок;
 • переводити розмову жартома – це зручна, але теж неприємна для нього реакція, адже він говорив на повному серйозі;
 • міняти тему – це все одно, що проігнорувати те, що сталося, і залишати хлопця в розгубленості та невіданні;
 • різко припиняти спілкування з хлопцем – навіть якщо ти не маєш наміру з ним зустрічатися і точно не відповиш взаємністю на його почуття, потрібно знайти в собі сили, щоб порозумітися і все розставити по своїх місцях;
 • робити визнання у відповідь, якщо насправді ти цього не відчуваєш – часто, щоб не образити іншу людину, дівчина освідчується в любові, хоча насправді не впевнена у своїх почуттях, цей обман може потім завдати багато болю вам обом;
 • думати, що ти зобов'язана одразу дати відповідь – якщо відчуваєш, що не готова, просто скажи, що не чекала такого визнання, що розгублена і тобі потрібен час, щоб зібратися з думками і все обміркувати.

Як реагувати, якщо чоловік зізнався у коханні жінці

Багато в чому твоя реакція залежатиме від того, що ти сама відчуваєш до хлопця. Приємно отримувати визнання, але це не означає, що ти маєш відповідати взаємністю. Деколи дівчина точно знає, що не готова почати стосунки з чоловіком, а часом просто не впевнена у своїх почуттях.

Є кілька порад, які допоможуть тобі правильно відповісти на визнання хлопця, залежно від твоїх почуттів.

Що робити, якщо почуття взаємні

Зазвичай, у разі, всі питання відпадають самі собою. Ти кажеш, що почуття взаємні, а це означає, що ваші стосунки переходять на новий рівень. Можна поговорити про те, коли виникли почуття, згадати вашу першу зустріч, моменти щастя.

Також можна поговорити про те, які риси характеру та вчинки вплинули на появу ваших почуттів.

Як реагувати, якщо чоловік зізнався у коханні жінці

Що відповідати на фразу “я тебе кохаю”?

Найкраще влаштувати після визнання романтичний вечір, зробити щось незабутнє, адже ви пишете історію вашого кохання.

Що робити, якщо почуття не взаємні

Це не найпростіша ситуація, особливо якщо ти боїшся образити хлопця, не хочеш завдавати йому болю. Як діяти в такому разі:

 • сказати про те, що ти рада і вдячна, що думка про те, що в тебе хтось закоханий робить тебе щасливою;
 • сказати, що ти не відчуваєш тих самих почуттів і пояснити причину, наприклад, що ти зараз не готова до відносин, або що ти «Не бачиш його як супутник свого життя, тому що…»;
 • сказати, що він тобі подобається, як особистість, відзначити його сильні сторони, якими ти захоплюєшся і що ти була б рада продовжити дружнє спілкування;
 • подивитися на реакцію хлопця – він хоче побути на самоті або отримати від тебе підтримку.

Після того як ти йому відмовила, постарайся продовжити спілкування. Періодично писати, цікавитись його справами, покажи, що ти справді за нього переживаєш і готова продовжити дружнє спілкування, якщо він цього хоче.

Що робити, якщо ти не впевнена у своїх почуттях

Часто буває, що дівчина в такі моменти не може з відповіддю. Вона ще не розуміє, що саме відчуває. Це явно симпатія, але чи переросте вона у кохання? Можливо, щось тебе в ньому приваблює, а щось відштовхує, ти не розібралася, що він за людина.

І тоді відповісти стає важко, оскільки, з одного боку, не хочеться вводити хлопця в оману, а з іншого, є страх його втратити.

Як реагувати, якщо чоловік зізнався у коханні жінці

Giphy

Як діяти у такій ситуації:

 • сказати, що він тобі подобається і ти хочеш зблизитися з ним, дізнатися краще, дати можливість вашим почуттям зміцніти;
 • підкреслити, що ти поки що не впевнена, що саме відчуваєш до нього, що тобі потрібен час, щоб розібратися в собі;
 • розповісти, які якості його особи тебе приваблюють, роблять щасливою, як сильно ти цінуєш ваше спілкування;
 • спокійно поговорити про ті сумніви, які тебе турбують – вони можуть бути пов'язані з тобою, наприклад, тобі важко довіряти людям, або з ним, наприклад, якісь його вчинки тобі не зрозумілі;
 • донести, що ти хочеш продовжувати спілкування і обов'язково розповіси про свої почуття, коли будеш готова.

Його визнання може стати гарною можливістю поговорити про ваші стосунки і разом вирішити, як їх можна покращити, розібратися в протиріччях і сумнівах.

Подивися на реакцію хлопця, адже це чудова нагода зрозуміти, що вона за людина і краще пізнати її характер. Про що може сказати його реакція:

 • розгубленість, сум, збентеження – це нормально, «підключись» до його емоцій і скажи, «Я розумію, ти зараз розгублений, розчарований, але я рада, що ти зізнався, мені було важливо почути, що ти до мене відчуваєш»;
 • образа – це ознака те, що хлопець схильний до інфантилізму і вважає, що ти мала відповісти взаємністю;
 • гнів і зневага – це ознака нарцисічної особистості, яка обурена тим, що ти відмовляєш у взаємності.

Не бійся говорити відверто. Якщо він йде, грюкнувши дверима, ображається, починає тебе звинувачувати в чомусь, виявляє агресію, то швидше за все він любить не тебе, а себе, своє почуття закоханості для нього важливіше за твої почуття.

Також слід насторожитися, якщо хлопець освідчується у коханні об'єктивно рано – через тиждень чи місяць знайомства. За цей час ви ще не встигли впізнати одне одного по-справжньому, можливо, він закоханий в образ, який собі намалював або переслідує свої цілі.

Але якщо чоловік дійсно тебе любить, і ти чітко дала зрозуміти, що теж відчуваєш симпатію і готова продовжувати спілкування, він зрозуміє тебе і підтримуватиме стосунки. Він дасть тобі час розібратися та зрозуміти себе та свої почуття.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua