Як сказати чоловікові про розлучення правильно – поради психолога

Як сказати чоловікові про розлучення правильно - поради психолога

Відмовляти людям досить складно. Ми боїмося їх образити, заподіяти їм незручності, не хочемо виглядати в їхніх очах поганими. Відмовити чоловікові буває ще складніше, адже виявляючи свою симпатію, він ніби зобов'язує нас дати йому щось у відповідь.

Насправді, це лише наші думки і переконання, невірні установки. Кожен бажає бути щасливим, тому перебувати поруч із людиною тільки тому, що нам здається, що ми їй повинні, неправильно. Прагнути варто до набуття гармонії у відносинах з «твоїм» супутником.

Які причини відмови бувають

Як сказати чоловікові про розлучення правильно - поради психолога

Фото автора cottonbro: Pexels

Перед тим, як дізнатися, що сказати чоловікові, щоб він відійшов убік; варто розібратися в факторах, що призводять до розриву чи небажання з ним будувати стосунки.

 • Чоловік нудний.

Ось ви почали зустрічатися, начебто все спокійно і плавно. Він тактовний і ввічливий. Однак тобі з ним нудно, хочеться більше емоцій та драйву. Насправді поспішати із розставанням не варто. Можливо, у серйозних відносинах потрібна стабільність і гармонія.

 • Чоловік надто наполегливий.

Наполегливих чоловіків жінки люблять, проте у разі, якщо його наполегливість межує з нав'язливістю, жінку це здатне відштовхнути.

 • Чоловік не цікавий тобі.

До тебе доглядає чоловік, який абсолютно не викликає інтересу в тебе. Ти не бажаєш з ним проводити час. Ваші захоплення різні і вам з ним нема про що поговорити.

 • Чоловік грубий.

Поведінка чоловіка, яка відштовхує тебе, навряд чи зміниться. Якщо на початку відносин він виявляє грубість, то далі можливо буде лише гірше. Якщо тобі некомфортно в його компанії, це може стати приводом для розриву.

 • Чоловік погано вчинив.

Коли вчинок чоловіка приніс тобі образу і біль, а розмови ні до чого не призводять, ти, можливо, захочеш розлучитися, навіть якщо ваші стосунки тривають довгий час.

Незважаючи на причини, що призвели до віддалення, тобі варто добре замислитися про правильність рішення. Ти маєш чітко розуміти, що не бажаєш більше його бачити поряд із собою. У разі сумнівів, можливо, варто дати ще шанс.

Вибираємо обстановку для розлучення

Якщо ти все ж таки вирішила сказати чоловікові, про те, що більше не потребуєш його суспільства, краще вибрати місце, де ти йому про це повідомиш. Якщо сказати про розлучення набігу, він може не поставитися до слів серйозно. Твоє завдання, дохідливо пояснити опоненту свою позицію.

Для такої розмови краще вибрати людне місце: не знаєш реакцію людини. У громадському місці чоловік навряд чи виявлятиме агресію або почне голосно кричати на тебе. Так само навряд чи він благатиме тебе залишитися.

При цьому, ситуація в обраному місці повинна бути спокійною, схильною до стабільної розмови. Нічний клуб або кафе, де голосно грає музика, не найкращі місця для таких розмов.

Як варто вести розмову

 • Говори упевнено, чітко. Тремтячий, невпевнений голос не дозволить чоловікові повірити у твердість твого рішення.

Як сказати чоловікові про розлучення правильно - поради психолога

5 правил, як закінчити стосунки з чоловіком і не стати ворогами

 • Не звинувачуй і не маніпулюй. Емоційність може лише завадити вести адекватну розмову.
 • Не використовуй жалість. Для чоловіка жалість нестерпна та здатна викликати агресію.
 • Не піддавайся його маніпуляції. Він намагатиметься утримати ними тебе, але якщо ти прийняла рішення, будь тверда в ньому.
 • НЕ виправдовуйся. Не варто виглядати в його очах винною.
 • У разі агресивної поведінки чоловіка, не вступай з ним у суперечку, не звертайся до чоловічої гідності. Ігноруй його і покинь місце зустрічі.

Як сказати чоловікові, що він не потрібен (конкретні фрази)

Щоб повідомити чоловіка про розлучення, варто продумати не лише місце зустрічі та інтонацію, а й інші деталі зустрічі. Не варто одягати найкраще вбрання. Звичайно, якщо ти не хочеш показати чоловікові, щоб він глянув, кого втратив.

Давай подумаємо, як краще повідомити чоловіка про розлучення. Розберемо фрази, що часто використовуються:

 • Ти занадто хороший. Я вирішила, що ти гідний найкращого».

Дуже часта фраза, що використовується у тих випадках, коли чоловік тобі не цікавий, але ти боїшся сказати прямо про свої відчуття. Причому чоловіки розуміють, що вона зовсім не означає, що він правда «гідний». Для них ця фраза навіть образливіша, ніж щира.

 • “Причина не в тобі”.

Досить розмита фраза, яка не несе в собі жодного смислового навантаження. Сприймається скоріше як спроба уникнути конкретики. Краще тактовно пояснити причину, адже тоді чоловік бачитиме щирість та відкритість.

 • Ти обов'язково знайдеш ту саму і будеш щасливий.

Звичайно, цю фразу можна використовувати. Але за фактом у ту хвилину, коли ти повідомляєш про розлучення, йому зовсім не віриться у подібні слова. Йому боляче та неприємно. Краще буде сказати: «Ми обов'язково зустрінемо людей, які зроблять нас щасливими».

 • Ти такий чудовий, але мені не підходиш.

Трохи абсурдна фраза, адже якщо він такий чудовий, чому ти не бажаєш з ним бути. Фразу краще буде збудувати так: «Мені імпонують такі твої якості, як…, проте мені не вистачає…».

 • «Ти мене не гідний», «Я гідна найкращого».

Не варто взагалі мірятися перевагами. Розлучення має бути максимально екологічним: слова не повинні поранити та принижувати. Не варто оцінювати і ставити себе вище за опонента, це просто некрасиво.

 • «Я вирішила розлучитися з тобою, тому, що зустріла краще за тебе».

Незважаючи на те, що розмову варто будувати на щирості та відкритості, проте повідомляти правду можна і більш тактовним способом. «Так сталося, що я зустріла людину, яку полюбила. Нічого не можу вдіяти зі своїми почуттями» — краще так збудувати фразу.

 • “Ми різні люди”.

Саме різниця у поглядах на життя, у захопленнях не дає людям перебувати разом. Просто через частоту вживання цієї фрази люди стали її сприймати, як привід виправдатися.

Щоб опонент не подумав, що ти виправдовуєшся, варто сказати: Ми по-різному дивимося на життя, наші погляди на майбутнє різні, Нам складно знайти спільні точки дотику, спільні інтереси.

Приклади фраз, які можна використовувати для розлучення з чоловіком:

«Час, проведений із тобою, є цінним для мене. Я вдячна за все, що ти мені дав. Однак, довго розмірковуючи, я вирішила розлучитися. Причина в тому, що мені не подобається твоя поведінка (ставлення, вчинок). Я не готова будувати стосунки у такому ключі».

«Я поважаю тебе та твої бажання, проте я вирішила, що нам варто розлучитися. Я ціную всі твої старання, але мені раптом стало нецікаво з тобою. Це зовсім не означає, що ти поганий, чи я погана. Це свідчить лише про те, що ми не підходимо один одному, і нам варто спробувати щастя окремо. Я вірю, що ми обов'язково знайдемо свої другі половинки».

Мова варто будувати на повазі та вдячності, незважаючи на все негативне, що було між вами. Людина намагалася, як уміла, бути тобі найкращою. Та й яким би не був досвід, він у будь-якому разі корисний та цінний.

Коли співрозмовник відчує гідне ставлення, незважаючи на рішення розлучитися, через деякий час він змириться з розставанням, а про тебе залишаться приємні спогади, адже найважливіше у розлуці залишатиметься гідними людьми.

Якщо чоловік не хоче розлучатися, тисне, загрожує і виявляє агресію, мирне розлучення навряд чи вдасться. Таким чином, він намагається будь-якими способами тебе повернути і йому здається, що такий спосіб є прийнятним.

В цьому випадку, тобі варто убезпечити себе від спілкування з ним. Не намагайся залишитись друзями з такою людиною, ігноруй, не відповідай на дзвінки, уникай розмов. У конкретний момент він втратить інтерес і не шукатиме з тобою зустрічей.

Прийнявши рішення про розлучення, будь рішучою, впевненою, при цьому поважай людину, з якою тебе пов'язало твоє життя. Кожна людина, яка приходить до нас – цінність та джерело досвіду та уроків. Тому тільки вдячність і шанування має залишатися у спогадах одне про одного.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua