Чи можна вагітним ходити на цвинтарі: що кажуть прикмети

Жінка в становищі сприйнятливіша, тому наші предки придумали низку обмежень, щоб убезпечити майбутніх породіль від неприємних емоцій. Розкажемо про заборонні забобони, пов'язані з вагітними та ритуалом поховання.

Чи можна вагітним ходити на цвинтарі: що кажуть прикмети

Вагітність – особливий стан жінки. Сприйнятливість та вразливість майбутньої мами стає більшою. Тому ситуації, які б раніше її не збентежили, можуть сильно засмутити. Такі зміни в психіці породили про вагітні низку прикмет і забобонів.

Зокрема, тривожні забобони пов'язані з відвідуванням жінки у положенні цвинтаря. З нашої статті ти дізнаєшся, чи є якісь реальні підстави для хвилювань із цього приводу, а також з чим пов'язані подібні забобони.

Чому вагітним не можна їздити на цвинтар

Слабка енергетика

Чи можна вагітним ходити на цвинтарі: що кажуть прикмети Джерело: Unsplash (@freestocks)

Окультисти вважають, що під час вагітності енергетика жінка найвразливіша перед злими духами, адже їй доводиться витрачати сили на двох. З цієї ж причини, будучи в положенні, жінка не в змозі захистити дитину від зла. Ці переконання лягли в основу прикмети про слабку енергетику вагітних. Тому, відповідаючи на запитання, чи можна вагітним на цвинтарі чи похороні, почнемо саме з неї.

Перше трактування такої прикмети раціональне. Згідно з нею, у такий період майбутні мами особливо хвилюючі, адже вони готуються дати нове життя та переживають за плід. Через тривожні думки підвищується їх недовірливість. Тому відвідування місця, де багато поховань, може справити обтяжливий ефект і пошкодити малюку. Наприклад, якщо вагітна знепритомніє.

Друга – містична. На цвинтарях багато душ, які з різних причин не набули спокою. Відповідно до забобонів, слабка енергетика майбутньої матері дозволяє таким духам вселитися в тіло малюка в утробі і забрати його долю.

Чаклуни та відьми

Чи можна вагітним ходити на цвинтарі: що кажуть прикмети Джерело: Unsplash (@florianrieder)

Наші пращури вірили, що у дитини в утробі матері ще немає ангела-охоронця, тому його нікому захищати від нечистої сили, пристріту та інших темних впливів, які можуть наслати чаклуни та відьми. Їх, згідно з повір'ями, на місцях поховань водиться чимало, адже на могилах поплічники зла часто проводять чорні ритуали.

Зустріч із такими людьми не несе жінці нічого доброго. Один із інструментів, який може захистити вагітну від поганого впливу, це заговорена червона нитка на зап'ясті. Вважається, що такий амулет може захистити від псування і дихання смерті.

Священики християнської церкви, навпаки, впевнені, що жінці у становищі немає сенсу боятися приходити на поховання чи поминки. Вони впевнені, що завдати духовної шкоди плоду неможливо. Щоб це сталося, мати має дати особисту згоду служити темним силам. Якщо вона не виконувала таких умов, то й переживати нема за що.

У випадку, коли згадати родичів спочивати хочеться, а думки про прокльони щільно засіли в голові, вагітній краще заручитися підтримкою когось із близьких або друзів. Супроводжуючий виступить як щит від «злих очей».

Тяжка атмосфера

Це пояснення меншою мірою пов'язане з езотерикою. Воно більше про логічні наслідки, адже цвинтар — місце просочене відчаєм, болем та сльозами, особливо у день похорону. Така гнітюча атмосфера погано впливає на емоційне тло вагітної. У пригніченому стані жінка, яка чекає на дитину, може передати свій нестабільний настрій плоду, адже, якщо хвилюється мама, хвилюється і дитина.

Особливо варто уникати місць поховань вразливим та емоційним особам, щоб не заробити собі підвищення тиску, тонус матки та банальну депресію. Ще один раціональний висновок полягає в тому, що майбутнім породіллям не варто відвідувати місця великого скупчення людей, щоб не підчепити вірус чи інше захворювання. Вагітним жінкам потрібні виключно позитивні емоції та радість для нормального виношування.

Також старі люди часто виступають проти присутності вагітних під час відспівування у храмі та при організації похорону. Хтось наділяє цю заборону містикою, але насправді таке обмеження нічого спільного із надприродним не має. Жінці на зносах може стати погано від запаху ладану та задухи. Тому під час служби їй краще зачекати біля входу до церкви.

Потворність

Чи можна вагітним ходити на цвинтарі: що кажуть прикмети Джерело: Unsplash (@omurden)

Ще одна прикмета каже, що майбутній породіллі не можна дивитися на померлих людей, щоб дитина не з'явилася на світ з потворністю. Також езотерики стверджують, що мертва дитина може забрати душу малюка в утробі або спровокувати вагітність, що завмерла. Природа обох забобонів незрозуміла. Але, ймовірно, такі обмеження вигадали, щоб тяжкий тягар від побаченого не переріс у вагітної у стрес. Адже такі психологічно складні ситуації важко пережити будь-якій людині.

Хоча застереження у такій формі теж звучать лякаюче.

Загалом остаточне рішення про відвідування кладовища повинна приймати сама жінка. Для цього їй потрібно прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів і не ігнорувати свої емоції та страхи, навіть якщо вони суперечать здоровому глузду. Також, якщо тривоги немає, не варто накручувати себе.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua