До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами

Люди збереглося особливе ставлення до птахів як до символів важливих подій. Розкажемо, як у різний час трактували різні шляхи попадання пернатих до будинку.

До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами

Здавна поява птахів пов'язували з вісточками від родичів, які залишили земний світ. Також наші пращури вважали, що пернаті – провісники біди. Це було з тим, що найчастіше скупчення птахів пов'язували з війною, адже зграї завжди кружляли над полем лайки. Однак не всі тлумачення про птахів мають негативний сенс.

Ставали пернаті і свідченням особливих подій, наприклад, як голуб із оливковою гілочкою, що приніс звістку Ною під час потопу. Вважається, що в його образі віруючим була сама Богородиця. У казках багато героїв перетворюються на лебедів чи соколів. Причому, зазвичай, це позитивні персонажі.

Також наші пращури вважали, що розглянути справжню сутність птахів можуть немовлята, адже у них чиста душа. Тому вони уважно спостерігали за реакцією дитини, коли до хати залітали птахи. Якщо малюк зберігав спокій, сприймали появу пташки як символ гарної новини, а якщо починав плакати — виганяли пернатого гостя геть.

З нашої статті ти дізнаєшся, як минулого і донині, згідно з прикметами, трактується поява птаха в будинку і від чого залежать ці значення.

Як залетів птах

Через балконні двері

Якщо птах проник у будинок через балконні двері, значить скоро власники розбагатіють. Причому йдеться не лише про матеріальні цінності, а й про інше «багатство» — поповнення сімейства. Згідно з іншим трактуванням, це до швидкого приїзду рідні. Можливо, приїде одразу кілька людей.

Через вікно

Якщо птах залетів у вікно квартири верхнього поверху, не варто шукати в її появі таємного змісту. Вона могла залетіти випадково, в азарті полювання на здобич. Коли таке відбувається на нижньому поверсі, прикмети кажуть, що це може бути звістка від покійного родича. Також у таких забобонах бачать ознаку великої втрати — фінансової чи психологічної. Нерідко воно означає погіршення конкретної ситуації.

До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@ale_ranica)

Через димар

Одна з найнеприємніших прикмет. Птах, що потрапив до будинку через димар, передрікає хвороби чи швидку смерть. Особливо погано, якщо птах помер усередині. Якщо вона ще дихає, власники будинку повинні відразу ж допомогти бідній птиці вибратися з ув'язнення. У такому разі результат справ може виявитися не таким сумним.

Через вхідні двері

Птах, що залетів у будинок через вхідні двері, означає далеку подорож чи несподіваних гостей. Є ще одне трактування, неприємне. Вона каже, що така подія передбачає господареві хворобу. Натомість, якщо пернатий залетить через основний вхід до будинку молодят, значить скоро вони стануть батьками.

Коли птах б'ється у вікно

До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@tabithabrooke)

Народне повір'я каже, що якщо птах б'ється у вікно, на власника будинку чекають неприємні ситуації: від хвороб до смерті. Вважається, що птиця в цьому випадку — посланник світу мертвих, який намагається попередити господаря про біду, що насувається. Прикмета пов'язана з тим, що раніше померлих виносили через вікно.

Якщо таке сталося, господареві будинку треба нагодувати пташину зі словами: «Прилітай за їжею, а не душею». Якщо птах, що вдарив об скло, вже відлетів, потрібно нагодувати інших пташок, примовляючи те ж саме. Хороше трактування такої забобони теж є. Наприклад, якщо пернатий наполегливо стукає дзьобом у віконце незаміжньої дівчини, швидше за все, скоро вона піде під вінець. Для неодружених юнаків прикмета не працює.

Якщо птах ударився об вікно один раз і полетів

Такий знак свідчить про те, що хтось із близьких згадує про тебе, причому у позитивному ключі. Також зверни увагу, який птах постукав у вікно. Якщо це синичка, голуб чи ластівка, нічого поганого не станеться. Ластівка – до успіху в любовних справах, а синочка і голуб – до успіху у важливій ситуації. Плюсом буде, якщо у птиці в дзьобі чи лапках буде гілочка — це до багатого столу, грошей та гостей.

Якщо птах розбився об вікно

Одна з найсумніших прикмет. Означає смерть когось із тих, хто живе в будинку. Іноді вона говорить про природний катаклізм, що насувається. Власнику будинку можна відвести погану прикмету, запросивши друзів до себе у гості.

Якщо на вікні залишилося пір'я або тріщина

Прикмета каже власнику будинку, що незабаром станеться щось, що принесе до його будинку сум'яття та тривогу. Оскільки самого птаха немає, а залишився тільки його слід, то передбачити, звідки саме прийде біда, неможливо.

Куди залетів птах

Важливо розглядати прикмету з усіх боків, у тому числі з огляду на місце, куди залетіла пташка.

В кімнату

Власнику потрібно бути готовим до збитків та неприємних подій. Виняток, коли у будинку є дівчина на виданні. Тоді птах – символ швидкого весілля.

На кухню

Прикмета не несе нічого поганого. Навпаки, означає галасливу домашню вечірку з розмовами на кухні до ранку.

До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@copernicowork)

В офіс чи робоче приміщення

Якщо пташка потрапила до тебе на роботу, чекай на конфлікти. Можливо, незабаром люди, які перебувають у цій кімнаті, отримають догану від керівництва або опиняться у центрі неприємної ситуації. Ще ця прикмета означає фінансові втрати, появу недоброзичливців та затримки у справах.

Якщо птах нагадував

Випробувати на собі таку прикмету не дуже приємно, проте вигідно. Вважається, що це до успіху, особливо якщо птиця «ощасливила» конкретну людину. Він може отримати несподіване багатство у вигляді спадщини, виграшу в лотерею чи іншого сюрпризу.

Які птахи – вісники гарних і поганих звісток

До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@sneha_snaps)

Коротко ми вже сказали про пташок, які несуть добру енергетику, і про вісників смутку. Зараз сфокусуємось на кожній із них докладніше.

Голуби

Ці птахи — провісники гарних новин, а якщо вони нагадували на тебе — чекай багатства. Також голубки означають поповнення родини.

Синиці

Синички символізують радість та щастя, особливо якщо виглядають здоровими. Нерідко вони «передають привіт» від близьких, які далеко. Тож можеш у день, коли синичка залетить до тебе в будинок чи постукає у вікно, зателефонувати рідним. Швидше за все виявиться, що вони тебе згадували нещодавно.

Ворони

Ворони у православ'ї уособлювали неприємні та похмурі події. Індіанці та вікінги, навпаки, наділяли цього птаха містичними силами. Але якщо ми наголошуємо на прикметах слов'ян, то тут ворони — гінці поганих подій.

До чого залітає птах у будинок чи б'ється у вікно, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@ca_creative)

Сороки

Поява сороки означає зустріч із порожніми та дурними людьми. Якщо вона б'ється у вікно і наполегливо цокоче, значить про господаря розпускають плітки. Якщо в будинку перебуває хвора людина, сорока говорить про швидке одужання.

Горобець

Горобець у будинку не несе проблем. Це знак, що означає приємну подію. Наприклад, гостей із радісними новинами.

Трясогузка

Тут все залежить від того, як виглядає птах. Різнокольорове оперення означає хороші звістки, біле чи жовте — сварки та сльози. Важливо оцінити, як поводиться птах. Якщо хвилюється або ритмічно постукує по склу, значить на власника квартири чекають тривожні часи. Якщо необразливо скаче карнизом і заглядає всередину, значить проблеми пройдуть стороною.

Побачивши пташок у своїй хаті, не панікуй, а спробуй задобрити їх їжею і після вкажи шлях на волю. Не приймай близько до серця погані призначення, адже це лише припущення наших предків. Необов'язково, що все станеться саме так.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua