Чому не можна дарувати годинник згідно з прикметами та забобонами

Розповідаємо, чому в різних культурах вважається поганим тоном дарувати годинник на дні народження та інші свята.

Чому не можна дарувати годинник згідно з прикметами та забобонами

Віра в прикмети та забобони все ще сильна. Навіть скептично налаштовані люди іноді, про всяк випадок, не переходять дорогу після чорного кота або стукають по дереву, боячись наврочити щось. У більшості випадків ми робимо це машинально, бо страх перед забобонами зростав разом із нами.

Вперше про незрозумілу і неминучу розплату за дії чи слова багато хто з нас чув у дитинстві, коли психіка найбільш рухлива, а фантазія безмежна. Тому всі ці побутові ужастики успішно в'їдаються в підкірку і даються взнаки, коли виростаємо. Що цікаво, але в багатьох із них є цілком логічні пояснення.

З цієї статті ти дізнаєшся, чому не можна дарувати годинник у подарунок. Про це нам розповіла ясновидецька Кажетта Ахметжанова.

Які прикмети пов'язані з годинником

Чому не можна дарувати годинник згідно з прикметами та забобонами Джерело: Unsplash (@andriklangfield)

До сварки

Серед прикмет про подарунки одна з найпопулярніших — забобони про годинник. Вважається, що це небажаний сюрприз, тому що годинник приноситиме нещастя тому, кому його вручать, і обов'язково посварять дарувальника та отримувача один з одним.

До швидкої смерті

Ще одна моторошна причина, чому не можна дарувати годинник на день народження — швидка смерть. Причому такий аксесуар привабить її і до того, хто прийняв годинник, і до того, хто подарував. Результат залежить від того, енергетика якої людини виявиться сильнішою. Пояснюється це тим, що нібито годинник забирає роки життя енергетично слабкої людини і передає його тому, хто сильніший у цій парі.

У китайській мові фраза «дарувати годинник» звучить як фраза «похоронний ритуал». Також ставлення до цього подарунку в багатьох країнах Азії. Тому особливо цей жест уваги буде недоречним на святкуванні дня народження літньої людини.

До розлучення

Чому не можна дарувати годинник своєму чоловікові чи будь-якій жінці? Згідно з прикметою, після такого подарунка порозуміння в парі незабаром зникне і стосунки зійдуть нанівець. Ця дія ніби каже, що той, хто підніс годинник, відраховує час, який у нього залишився разом з партнером, і ставить хрест на їхньому коханні.

На розчарування

Старовіри-слов'яни вірять, що людина, яка подарувала наручний годинник, разом з ними передає болі, спустошення, негоду і розчарування, що приймає боці.

Як правильно дарувати годинник

Чому не можна дарувати годинник згідно з прикметами та забобонами Джерело: Unsplash (@pixelbee)

Незважаючи на забобони, годинник — це один із найлогічніших і найкрасивіших подарунків. Особливо, якщо йдеться про преміальні бренди. Тому, якщо дуже хочеться зробити такий сюрприз і при цьому немає бажання наражати на ризик себе і людину, якій даруєш (ну, чи мало), є спосіб правильного піднесення подарункового годинника.

Для цього одержувач має натомість дати гроші. Це може бути, наприклад, 100 рублів. Така прикмета у відповідь, можна сказати, анулює негативний вплив забобонів, пов'язаних з даруванням. Людина в цьому випадку нібито відкуповується від злих сил. Тому, якщо тобі теж протягнуть коробку з годинником, обов'язково заплати за неї символічну суму. Так твоє здоров'я та ваші стосунки з цією людиною не постраждають.

Цікава легенда

У середньовічній Великій Британії зупиняли годинник після смерті людини. Люди вірили, що після смерті у покійного починається етап «життя поза часом». Щоб дати йому скористатися цим шансом, потрібно зупинити його годинник у реальності. Якщо ж дозволити їм продовжувати йти, це запросить дух померлого залишитися в домі і переслідувати тих, хто живе в ньому.

Які ще подарунки вважаються поганою прикметою

Ножі та інші гострі предмети

У знаменитому фільмі «На межі» 1997 року з Ентоні Хопкінсом та Алеком Болдуїном у головних ролях герой Хопкінса отримує в подарунок ніж, а дарувальник натомість дає монету. Чому? Тому що, за словами його персонажа, якщо за подарованим ножем не буде платня, це може призвести до розриву дружби.

Ці забобони походять з Азії, де вважається, що дарувати ніж або навіть ножиці можуть призвести до розриву стосунків. Наприклад, один популярний японський виробник ножів вкладає монету в 5 ієн в кожен ніж, що продається, щоб запобігти таким негативним наслідкам.

Порожні гаманці

Всі знайомі забобони свідчать, що якщо подарувати гаманець або гаманець, то в нього слід покласти трохи грошей, щоб забезпечити удачу одержувачу. Деякі продавці навіть вкладають доларову купюру у всі гаманці та гаманці, які вони продають.

Взуття

Це забобон виник з суміші стародавньої африканської релігії, традицій корінних американців та європейського фольклору. Вважається, що взуття в подарунок – це запрошення людини піти зі свого кола спілкування, зі свого життя.

Парасолька

За здоровим глуздом, якщо йде дощ, доречно та ввічливо запропонувати другу парасольку. Але якщо його подарувати, з'являється негативний контекст. Особливо у країнах Азії. Слово «парасолька» мандаринською та кантонською звучить схоже на слово «окремий». Таким чином, подарувавши другу парасольку, людина нібито каже, що хоче розірвати з нею стосунки.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua