Дитина-Стрілець: докладна характеристика знака та секрети виховання

Як мотивувати дітей цього знака, чому їх краще не критикувати та які види спорту їм найбільше підходять.

Дитина-Стрілець: докладна характеристика знака та секрети виховання

Загальна характеристика дитини-Стрільця

Ключові риси характеру:

  • цілеспрямованість;
  • допитливість;
  • безтурботність;
  • недбалість;
  • оптимізм;
  • марнославство;
  • самостійність.

З раннього віку Стрільці прагнуть пригод та руху. У дітях цього знака стільки енергії та імпульсивності, що батьки, а потім і вчителі будуть розгублені від їхньої невгамовної поведінки. Ніякі вмовляння та хитрощі на юних Стрільців не вплинуть — така дитина не переносить нудьги та одноманітності, тому вже змалку намагається урізноманітнити своє життя.

Тяга до швидкості — ще одна пристрасть цього вогняного знаку, тому діти, що народилися під сузір'ям Стрільця, можуть показати високі результати у картингу, верховій їзді та будь-якому іншому спорті, де суперникам потрібно обганяти один одного.

Стрільці мають багату фантазію, яка надихає їх на різні експерименти. Рішучість, властива цьому знаку, з одного боку, допомагає їм робити цікаві відкриття, а з іншого — наражає на небезпеку, адже Стрільці не вміють вчасно зупинятися. Тому перед сном з дітьми-Стрільцями краще не грати в рухливі ігри – потім буде складно заспокоїти.

Найкраще спрямувати його енергію в інтелектуальне русло. Наприклад, грати в розвиваючі настільні ігри — він із азартом візьметься за нове заняття і з ентузіазмом виконуватиме завдання. Обов'язково після кожного успішно виконаного завдання якось позитивно підбадьорювати маленького Стрільця. Якщо дитина не отримуватиме такий зворотний зв'язок, швидко втратить інтерес до того, що відбувається. У процесі гри або в реальному житті дитини-Стрільця потрібно акуратно спрямовувати, вона не приймає прямих вказівок та рамок. Коли Стрільцеві говорять про правила, йому одразу хочеться їх порушити.

Дівчатка-Стрільці: поведінка та особливості виховання

Дитина-Стрілець: докладна характеристика знака та секрети виховання Джерело: Unsplash (@designwilde)

Поведінка

Дівчатка енергійні та життєрадісні. Вони більше “пацанки”, ніж “принцеси”, тому в дитинстві воліють грати в машинки. Ляльки їм здаються нудними. Неусидливий і бешкетний характер віддаляє дівчаток-Стрільців від спокійних однолітків – вони почуваються комфортніше, спілкуючись з хлопчиками. За всієї імпульсивності дівчинки-Стрільці не поводяться інфантильно, вони рано виявляють самостійність і завжди самі захищають свої інтереси.

З ранніх років маленькі леді-Стрільці беруть активну участь у житті своєї сім'ї, вони добре знають інтереси та звички рідних і тонко відчувають, коли треба когось із близьких підтримати та розвеселити. Дівчата-Стрільці люблять тварин, особливо їм подобаються коні.

У підлітковому віці дівчинка-Стрілець рано замислюється над самостійним життям. Їй хочеться якнайшвидше переїхати від батьків, щоб по-своєму вибудовувати побут. Але вона не мріє про заміжжя, навпаки, чим старшою стає представниця знака, тим більше їй подобається свобода. Дівчата-Стрільці не хочуть зустріти «принца на білому коні», вони мріють самі осідлати коня і мчати на ньому, куди їм заманеться.

Через непростий характер дівчинки-Стрільця батьки постійно переживають за її майбутнє. І їхні переживання не є безпідставними, адже за різкістю та волелюбністю Стрільця криється дитяча наївність, якою інші можуть легко скористатися. Але, на щастя, у дівчат цього знака гарна інтуїція, проте цей вроджений талант легко підірвати сумнівами. Особливо, якщо ці сумніви висловлюють найближчі люди.

Нерідко дівчатка-Стрільці стають спортсменками, лікарями чи чудовими журналістами. До речі, творчі професії — це те, що їм подобається найбільше!

Особливості виховання

Найголовніше у процесі виховання будь-якої дитини – це довіра та взаєморозуміння. Що стосується дівчинки-Стрільця, то їй ще важлива свобода дій, тому з дитинства вона сприйматиме в багнети будь-який батьківський контроль та заборони. У ранньому віці невдоволення може виявлятися в істериках і сльозах, у старшому віці — демонстративному ігнор.

Щоб не підігрівати таку реакцію, батькам потрібно спочатку дати висловитись дочці, а потім плавно підвести її до іншої думки — своєї. При цьому необхідно не просто дати їй виговоритися, а дійсно постаратися вникнути в правду дівчинки, скільки їй років не було — 3 роки або 15 років. Від прямих заборон та відмашок жодного спрямування не буде. Азарт у представниць знака виникає лише у роботі чи грі. У всьому, що стосується почуттів, вони охочіше реагують на щирість і любов — їх не надихає суворість і жорстке виховання на подвиги. Такий підхід, навпаки, підриває впевненість у собі.

Волелюбне дівчисько ніколи не зазнає покарання в кутку або домашнього арешту. Такі дії можуть сильно зашкодити вашим взаєминам. В ідеалі мама та тато повинні стати для малюка-Стрільця другом, який у всьому її підтримуватиме, але при цьому зберегти відношення «батько – дитина». Завдання не з найпростіших, як у принципі все, що пов'язане з батьківством.

Хлопчики-Стрільці: особливості поведінки та особливості виховання

Дитина-Стрілець: докладна характеристика знака та секрети виховання Джерело: Unsplash (@blue_jean)

Поведінка

Хлопчаки, народжені під цим знаком, прямолінійні та привабливі. Вони не замовчуватимуть свою думку. Вже дитиною вони сміливо робитимуть зауваження, хвалитимуть чи даватимуть поради, якщо вважають за потрібне. І неважливо, якщо опонент набагато старший за них. Хлопчики-Стрільці впевнені у собі. Незважаючи на таку залученість, юний Стрілець – не зазнайка. Так, він упертий і розважливий не по роках, але це не заважає йому дуріти від щирого серця. З цими хлопчиками завжди цікаво побалакати та послухати їх міркування.

Розвинені з дитинства фантазія та чуйність у майбутньому допоможу хлопчику-Стрільцю знаходити спільну мову з різними людьми. У таких хлопців багато знайомих, які не уявляють веселощів без них. У підлітковому віці яскраво проявляється гарне почуття гумору, побудоване на допитливості та креативності. З боку Стрільці здаються безтурботними балагурами, але вони завжди чудово контролюють ситуацію і себе.

Хлопчики-Стрільці не допустять, щоби при них ображали слабкого і сам ніколи такого не зробить. Вони загострене почуття справедливості, тому часто за всіх заступаються. Навіть за малознайомих людей. Причому їм ближча саме аргументована розмова, ніж розмахування кулаками. Тому з хлопчиків-Стрільців виростають визначні дипломати, кореспонденти, військовослужбовці чи керівники.

Особливості виховання

Дитина-Стрілець: докладна характеристика знака та секрети виховання Джерело: Unsplash (@libs)

Щоб виростити з хлопчика-Стрільця гідного чоловіка, важливо підтримувати його активність та допитливість. Починати можна прямо з моменту, коли він тільки навчиться повзати і вивчати квартиру — батькам не потрібно смикати дитину криками «туди не можна» і залякуваннями «впадеш» або «це небезпечно». У таких випадках краще брати його на руки і спокійним голосом промовляти, чому довелося перервати подорож по підлозі. Дитина може навіть не розуміти слова батьків, зате відчуватиме турботу, а не страх.

У дитячому садку малюки цього знака із задоволенням грають у всіх спектаклях, святах та концертах. Таку дитину вихователі любитимуть за інтерес до знань, дружелюбність та поступливість. У школі Стрільцям легко дається вивчення гуманітарних наук, тоді як математика і фізика будуть його дратувати. На успішності ці складності не позначаться, адже Стрільці, якщо чогось не розуміють, не кидають це, а з подвійним зусиллям вивчають.

Починаючи з 7 років, хлопчики-Стрільці хочуть спробувати себе чи не у всіх видах спорту та різних хобі. Також хлопці виявляють інтерес до інтелектуальних ігор. Важливо давати їм можливість міняти захоплення — вивчати те, що сподобалося, — а не дорікати, що він ніяк не може визначитися і «стрибає» від одного до іншого. Буде здорово, якщо батьки виділять час, щоб поговорити по душах із сином та обговорити його актуальні інтереси. Такий прояв турботи з боку мами та тата на хлопчиків-Стрільців діє надихаюче.

Також до них легко знайти підхід у процесі гри, тому що Стрільці практично все сприймають через гру. Тому досить просто ставляться до життя. Збоку здається, що багато їм дається простіше, ніж іншим. Почасти це так, але не тому що вони щасливчики. Причина — вміння не зациклюватися на поганому. «Ну, було й було, настав час рухатися далі», — цілком звичайна для хлопчика-Стрільця думка.

Загальні правила спілкування з дитиною-Стрільцем

Повага – найголовніше правило, щоб стати другом для дитини-Стрільця. Не треба намагатися придушити його самостійність та сковувати непотрібними правилами. Якщо знехтувати цим, то, як тільки це стане можливим, Стрілець, що підріс, з'їде від батьків. Направляти таку волелюбну дитину краще особистим прикладом. Якщо дорослий йому авторитет, він у всьому рівнятися нею. Тому мамі та татові не можна дозволяти собі того, що вони забороняють синові чи дочці. Різночитання підірве повагу.

Дитину-Стрільця неможливо силою змусити щось робити, зате її легко зацікавити. Тому батькам краще робити ставку на привернення уваги. Будь-яка нова інформація – це справжній скарб для цікавого Стрільця! Чим більше з дитинства юний представник знаку подорожуватиме, тим краще це позначиться на його емоційному та інтелектуальному розвитку. Для Стрільців різного віку поїздка – це привід знайти нові інтереси.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua