Чому не можна спати навпроти дзеркала, згідно з прикметами

Прикмети часто з'являються через помилки, але іноді забобони не такі вже й безглузді. Розповідаємо про «дзеркальну магію» з містичної та раціональної позицій.

Чому не можна спати навпроти дзеркала, згідно з прикметами

– Втрата душі
– Раптова смерть
– Самотність
– Невроз

Як зробити дзеркало своїм другом

З давніх-давен люди ставилися до дзеркал з великим трепетом. Вважалося, що вони зберігають у собі містичні таємниці і можуть впливати на життя своїх власників найзловіснішим чином. Це переконання лягло в основу багатьох фільмів жахів, сюжети яких пов'язані з надприродними сутностями, які проникають у світ через дзеркальні поверхні.

Чому не можна спати навпроти дзеркала, згідно з прикметами Джерело: кадр з фільму «Костянтин»

Також, згідно з забобонами, дзеркало може «забрати» в себе красу і удачу людини, якщо виглядати в неї занадто часто. У нашій статті розповімо, чим, згідно з прикметами, загрожує рішення поставити дзеркало навпроти ліжка.

Чому не можна ставити ліжко навпроти дзеркала

Втрата душі

В езотериці існує переконання, що під час сну людська душа подорожує астральними світами. Тому, якщо навпроти сплячого стоятиме або висітиме дзеркало, душа може потрапити в пастку — виявиться «замкненою» в дзеркалі. Втративши душу, людина може померти, так і не виринувши з обіймів Морфея. Саме так прихильники містичних наук пояснюють дивні смерті багатьох людей уві сні. Зрозуміло, вони не уточнюють, чи стояло ліжко нещасних навпроти дзеркала, але комусь вистачає і цих аргументів.

Також із душею пов'язаний інший ритуал. У деяких релігіях прийнято завішувати дзеркала в будинку нещодавно померлих людей. Забобони кажуть, що це потрібно, щоб душа покійного не злякалася себе або не налякала рідних, показавшись у дзеркалі.

Раптова смерть

Чому не можна спати навпроти дзеркала, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@@autoestimacidada)

Швейцарський алхімік Парацельс, який жив у 15 столітті, заявляв, що дзеркальна гладь — це тунель, що поєднує фізичний і потойбічний світи. Виходячи з цих переконань лікарі тих часів навіть намагалися отримати шизофренію з їх допомогою відображень. Вони вважали, що людина, яка страждає на хвороби психіки, здатна побачити своє інше «я» і вилікуватися від жаху, що відчувається.

Також у середньовіччі люди думали, що дзеркала вбирають інформацію про попередніх власників і навіть ауру минулого місця знаходження. Якщо дзеркало знаходилося в місці, де відбувалися страшні події або було німим свідком тяжкої хвороби та підступів, воно могло перенести накопичену негативну енергетику на свого справжнього господаря. Тому тоді з побоюванням купували старі дзеркала, адже вони могли наділити страшними недугами чи божевіллям.

Однак у цієї страшної прикмети є логічне пояснення. У 15-16 століттях склодуви винайшли сплав амальгама. Він затемняв виворот скляного листа і робив його дзеркальним. Амальгама була отруйною, тому майстри, які робили його, швидко вмирали. Пари сплаву негативно діяли протягом тривалого часу, тому всі власники таких дзеркал, надихаючись ними, набували смертельних хвороб.

Сам предмет інтер'єру служив недовго — чорнів і йшов тріщинами. Незнаючі подробиць люди приписували всьому цьому містичні значення. Тому з тих часів вважається неприпустимим ставити дзеркала навпроти ліжок, якщо це місце відпочинку дитини.

Розлучення чи самотність

Чому не можна спати навпроти дзеркала, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@dainisgraveris)

Одружені люди іноді люблять ставити ліжко навпроти дзеркала або дзеркальну стелю над ложем любові, тому що під час сексу їм подобається бачити своє відображення. І начебто все класно. Але приклади свідчать протилежне. Бажання урізноманітнити інтимне життя таким чином обернеться для пари несподіваним сюрпризом — наприклад, сварками, зрадами та зрадою.

Звідки виникло повір'я про зраду, невідомо. Єдина теорія, яка може наблизити до причини такої заборони, — це самолюбування. Якщо в парі люди не можуть відірватися від себе навіть під час любові і намагаються робити це так, щоб картинка була красивою, то це — тривожний дзвінок. Надивившись на себе, один із подружжя може запишатися і захотіти вразити когось ще своїм шикарним тілом та вміннями в ліжку.

Самотнім людям теж не рекомендують ставити дзеркало біля ліжка. Воно може зафіксувати сценарій, коли людина постійно знаходиться одна і перешкодити в майбутньому влаштувати особисте життя.

Невроз та розлад психіки

Вчені заявили, що люди, які сплять перед дзеркалами більше схильні до розладу психіки, нервових зривів і депресій. Пояснюють вони це тим, що за ніч люди можуть прокидатися кілька разів буквально на мить. Мозок навіть може не запам'ятати таке пробудження. Одні, якщо в цей момент людина бачить своє відображення у дзеркалі, не повністю приходячи до тями, вона може злякатися. Стрес позначиться на емоційному здоров'ї, коли він прокинеться.

Також сучасні лікарі підтримують думку, що дзеркала можуть спровокувати галюцинації. Щоб це довести, проводили експерименти — просили добровольців дивитись у відображення при поганому освітленні протягом 10 хвилин. Поступово люди починали бачити неясні образи і казали, що їхнє обличчя перетворюється на дивну маску. У це зізнавалися психічно здорові респонденти. У учасників з мінімальними розладами психіки результати були тривожнішими.

Як зробити дзеркало своїм другом

Тепер, коли ми розібрали містичні та логічні причини, чому не варто ставити дзеркало навпроти ліжка, розповімо, як зробити його своїм другом.

  • Стежити за чистотою свого «містичного помічника». Прикмети кажуть, що недоглянуті та запорошені дзеркала частіше залучають у життя неприємні моменти.
  • Позбавлятися дзеркал з будь-якими дефектами: сколами, тріщинами, гострими краями. Це не тільки небезпечно для життя, адже можна поранитися, а й загрожує ризиком опинитися в полоні злих сил, які можуть прийти із дзеркалля через пошкодження.
  • Намагатися не відбиватися у ньому під час сварки, скандалу чи плачу. Інакше можна застрягти в такому сумному стані надовго, адже, як кажуть забобони, дзеркала зчитують, зберігають та відтворюють побачену інформацію.
  • Найчастіше посміхатися своєму відображенню.

Вірити чи не вірити в подібні теорії — твоя особиста справа. Це нормально, коли люди керуються своїми внутрішніми відчуттями в якихось ситуаціях, навіть якщо ці відчуття суперечать здоровому глузду. Іноді віра у прикмети допомагає заспокоїтись.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua