Як закохати в себе друга, якщо він не хоче зі мною стосунків

Як закохати в себе друга, якщо він не хоче зі мною стосунків

Не завжди стосунки із чоловіками складаються так, як тобі цього хочеться. Іноді ви розлучаєтеся через дрібниці. А іноді чоловік хоче бути другом, але подобається тобі – поради психолога, що робити, допоможуть розібратися із цим питанням.

Дещо важливе

Як закохати в себе друга, якщо він не хоче зі мною стосунків

Фото автора Victoria Strelka_ph: Pexels

Будь-яка людина, чи то чоловік чи жінка, знайомлячись чи спілкуючись з людьми протилежної статі, хоч на секунду, але оцінює їх як партнерів чи коханців.

І ти, напевно, це робиш. І той чоловік, який подобається тобі, але вирішив, що вам найкраще бути друзями, подивився на тебе хоч на секунду з цього погляду. Але в той момент щось зупинило його, і він зробив висновок, що хоче бути тільки другом.

Чому це сталось? Можливі кілька причин:

 • Ти не на його смак. Це не означає, що ти негарна, страшна, худа чи товста. Просто кожній людині подобається певний типаж.
 • Йому з тобою цікаво дружньо спілкуватися, і він не хоче ламати чарівність розмов любовними стосунками та пристрастями.
 • З висоти свого досвіду чоловік знає, що з ваших стосунків нічого не вийде. Ти малюєш його благородним лицарем, а насправді він дрібний шахрай. Або просто страждає на захворювання, якого соромиться.

Або ось така ситуація. Чоловік на 15 років старший за дівчину. Між ними промайнула іскра, але він сказав їй, що, незважаючи на почуття, він може бути лише другом. Причина в тому, що у своєму житті він зустрічався з великою кількістю жінок, і ти лише одна ланка його стосунків.

Таке визнання прозвучало трохи по-хамськи, але досить правдиво.

 • Він має іншу жінку, і він її щиро любить. Ти, мабуть, йому подобаєшся. Можливо, виглядаєш набагато краще за ту жінку, але серцю не накажеш, і все, що він може тобі запропонувати, це дружба.

Але є й хороша новина. Якщо чоловік запропонував тобі бути друзями, це не означає, що ти ніколи не сподобаєшся. Статися може всяке, навіть якщо ти довгонога блондинка, а він любить невисоких брюнеток.

Як закохати в себе друга, якщо він не хоче зі мною стосунків

Дружба між чоловіком та жінкою: чи можлива?

Поради психолога

Після того, як вирішено головну проблему, пов'язану з розумінням, чому тобі подобається той, хто може запропонувати лише дружбу, варто обговорити подальші твої дії.

 • Не принижуйся

Яких би стосунків із чоловіком ти не була, пам'ятай про особисті межі. Ти – унікальна особистість зі своїми інтересами, потребами. Ти маєш свій характер, свій сенс життя. Не варто втрачати це заради стосунків із чоловіком.

Особливо це важливо в ситуаціях, коли ти намагаєшся сподобатися молодій людині, яка не замислюється ні про що, крім дружби. Зазвичай, саме в цих випадках ти починаєш себе переробляти, перекроювати. Купуєш новий одяг, худнеш, закохуєшся в рок.

Все це може бути тобі чужим. Ти ламаєш себе, відчуваєш незатишно, не знаєш, як жити далі у новому амплуа. А результат залишається колишнім – молода людина і не замислюється про кохання.

Не проси взаємності. Якщо її немає, то нема. Насильно будь не будеш. Навпаки, постійно пропонуючи себе, можна зіпсувати стосунки та втратити ту довіру, якою вже сформувалося між вами.

Дружба має певні переваги. Іноді вона глибша за любовні стосунки і дарує більше задоволення та задоволення.

Не варто принижуватися ще й тому, що можливо чоловік хоче дружби з тобою з тієї простої причини, що цінує тебе і боїться втратити. Своєю надмірною наполегливістю, пропозиціями та натяками на щось більше, ти зруйнуєш чарівність, яку він відчуває.

 • Розповідай про свої почуття

Ділитись почуттями потрібно не з людиною, від якої ти даремно чекаєш взаємності, а з щоденником. Чоловік може розтоптати кохання, посміявшись над нею, іронізуючи, або жартуючи. Щоденнику можна довірити набагато більше.

Пиши про свої зустрічі, думки. Звертайся через щоденник до парубка, розповідай йому про почуття. Ти не триматимеш їх у собі, зможеш виплеснути з себе, дати їм волю. В результаті матимеш змогу розглянути їх, прийняти чи відмовитись від них.

Спілкування з щоденником може створити відчуття платонічного нерозділеного кохання. Мабуть, це так і є з твого боку. Мине час, поки ти це усвідомлюєш. А далі варто чи прийняти, чи зруйнувати магію таких стосунків.

Є ризик, що зловживаючи щоденником, ти накрутиш собі почуттів і вигадаєш, що чоловік любить тебе. Тому рекомендується бути акуратним і пам'ятати про те, що ви тільки друзі.

 • Знайди важливе

Улюблене, важливе заняття допомагає знайти внутрішню рівновагу в хвилини душевних негараздів. Постарайся знайти його для себе. Це може бути вирощування квітів, турбота про кішок, дітей або заняття йогою.

Через улюблене заняття ти зможеш реалізувати себе, стати успішною. Це, у свою чергу, підвищить самооцінку, запалить внутрішній вогонь, який так приваблює людей.

Непоказна дівчина ніяк не могла знайти місце у житті. Відкрила студію йоги та кафе з корисною їжею. Все це настільки захопило її, що ніхто вже не міг згадати в ній сіру мишку, якою вона була колись. Поступово людина, яка їй подобалася, стала її чоловіком.

Чоловіки зазвичай звертають увагу на сильних самодостатніх жінок, адже їх потрібно домагатися. З ними можна бути певними, що вони допоможуть. Можливо, і людина, яка тобі подобається, зверне на тебе увагу, як на жінку.

У той же час і тобі цікаво буде займатися хобі або улюбленою роботою. Менше часу йтиме на смуток.

 • Проводь час із чоловіком

Зазвичай бути другом означає, що ти можеш спілкуватися з людиною, проводити з нею час, без зазріння сумління і збентеження кликати його на прогулянку і кидатися до нього на шию, якщо вона йде тобі на зустріч із іншою жінкою.

Користуйся цим. Так ти зможеш познайомитись з ним ближче та зацікавити його.

Підтримувати дружбу важливо ще й тому, що в наш час швидкості, інтернету, величезної кількості реальних та віртуальних зустрічей людина швидко відвикає від друзів та їх забуває. Можливо, поки ти чекаєш чергової зустрічі з чоловіком, він уже призначить побачення інший.

 • Чим погана дружба

І, насамкінець, дещо, про що варто подумати – чим погана дружба? Насправді, це можливість дізнатися людину краще без емоційних гойдалок, пристрастей, образ, поспіху.

Тебе не обмежують почуття, ти прислухаєшся до чоловіка, дізнаєшся про його думки, мрії. Іноді допомагаєш йому. Іноді отримуєш допомогу у відповідь. Відносини розвиваються поступово. Ніхто їх не форсує.

Все це неважливо, коли всередині тебе киплять пристрасті, ти мрієш про романтику, поцілунки, сімейне щастя. Але якщо відпустити бажання і залишити тільки усвідомлення поточного моменту, то ти зможеш зрозуміти, чи дійсно тобі ця людина важлива, чи ти придумала собі кохання.

Якщо важливий, то ти й далі насолоджуватимешся дружбою з ним. Якщо ні, то продовжуй підтримувати дружні стосунки, а кохання шукай з іншим.

 • А якщо ризикнути

Якщо сил немає терпіти, і ти хочеш досягти чоловіка, спробуй діяти обхідними шляхами. Наприклад:

 • Без попередження перерви із ним відносини. Не відповідай на телефон, повідомлення. Вдай, що ти просто зникла.
 • Можеш раптово виїхати у відпустку та забути про це попередити.
 • Або з'явись перед ним із симпатичним хлопцем, нехай помилується, як ви щасливі разом.

Все це створить ефект несподіванки, втрати, подиву. Якщо він вважає себе твоїм другом, обов'язково почне діяти. І хтозна, можливо, відчує, що любить тебе.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua