Чому чоловік виганяє дружину з дому і як поводитися

Чому чоловік виганяє дружину з дому і як поводитися

У відносинах дуже важливе почуття безпеки та довіри один до одного. Почувши, що чоловік готовий вигнати тебе з дому – здається, що твій світ обрушується і перекреслено все, що було між вами.

Чому чоловіки так кажуть, чого вони намагаються досягти і як діяти у такій ситуації?

Причини, через які чоловік виганяє з дому

Чому чоловік виганяє дружину з дому і як поводитися

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Така ситуація не зовсім типова для відносин, особливо, якщо ви вже одружені. Зазвичай один із подружжя або намагається зберегти шлюб, або заявляє, що хоче розлучитися. Але часом чоловік виганяє з дому. Зазвичай це відбувається, коли ситуація загострилася.

Його позиція може бути продиктована різними мотивами та потребами.

 • Зірвалося в запалі суперечки

Іноді, піддавшись негативним емоціям, люди кривдять своїх близьких і кажуть речі, які їх дуже ранять.

У момент гострого конфлікту не завжди є можливість взяти себе в руки та подумати про наслідки своїх дій. Якщо чоловік виганяє дружину з дому в момент сварки, можливо:

 • це бажання продиктоване почуттям безвиході, що він усвідомлює, що нічого іншого йому залишається;
 • жінка глибоко поранила чоловіка або образила його, наприклад, зробивши зраду тощо;
 • з язика зірвалося те, про що він думав уже давно, але тільки в момент, коли його переповнили емоції та адреналін, він знайшов у собі сили це озвучити.

Часом така фраза говориться не всерйоз, і чоловік потім сам шкодує про сказане, намагається загладити свою провину. А часом він відчуває полегшення, тому що, нехай і не дуже коректною формою, висловив своє бажання.

 • Він хоче припинити стосунки

Виганяючи з дому, чоловік показує, що більше не зацікавлений у продовженні спілкування. Так відбувається, якщо він вважає себе повноправним власником квартири або самостійно оплачує іпотеку, кредит, оренду.

Він більше не хоче перебувати у шлюбі і каже дружині, щоб вона виїжджала до себе додому, до батьків або на орендоване житло.

Зазвичай у такому разі це рішення обдумане, висловлене спокійно та безапеляційно.

У чоловіка більше немає бажання зберігати шлюб, і він це демонструє у такий спосіб, оскільки не вміє правильно завершувати стосунки, не відчуває поваги до жінки і ніколи не брав на себе обвітреність за неї.

Можливо, він спочатку не був налаштований на серйозні стосунки і вже не готовий за них боротися.

Чому чоловік виганяє дружину з дому і як поводитися

Чоловік виганяє з дому з трьома дітьми. Я не знаю, що робити?

 • Маніпулятивна техніка

Часом для чоловіків виганяти жінку з дому – це лише спосіб спілкування, який має певну мету, наприклад:

 • залякати дружину, показати її залежність від чоловіка, викликати почуття тривоги та знизити її самооцінку;
 • змусити її погодитися з його правотою у тому чи іншому питанні та відповідати його вимогам;
 • змусити виправдовуватися та загладжувати свою «вину»;
 • спроба самоствердитися за рахунок іншої людини, яку чоловік вважає слабшим за себе і від якого не чекає загрози.

У такому разі загрози вигнати з дому з'являються з певною періодичністю, завжди озвучуються, коли чоловік незадоволений поведінкою дружини, але рідко мають реальний підґрунтя. Насправді він хоче залишитись з дружиною, але тільки якщо все буде так, як він вирішив.

 • Які у вас стосунки

Якщо ти вперше почула таку фразу, і тобі вона була справжнім шоком, то слід видихнути та усвідомити, що між вами відбувається. Рідко буває, що взаємодія між подружжям була ідеальною, а потім він раптом захотів вигнати дружину з дому.

Подумай, які проблеми між вами вже є, як багато в сімейному житті конфліктів, наскільки якісно ви їх вирішуєте і чи взагалі вирішуєте. Можливо, бажання чоловіка – це запекла спроба достукатися до дружини.

Можливо, він завжди був вимогливим і не зважав на її думку, для нього на першому місці стоїть не сімейне щастя, а лише його власна правота. А можливо, він просто шукав привід, щоб припинити стосунки в яких не залишилося кохання.

У будь-якому випадку, тобі варто подумати – що саме дає тобі цей шлюб, чи є сенс за нього боротися і чи є шанс, що ви зможете набути розуміння та довіри.

Як діяти в такому разі

Якщо чоловік виганяє тебе з дому або просто говорить про це, у будь-якому випадку це показує, що, можливо, ваші стосунки вже перестали бути для нього цінними. Перш ніж приймати якесь рішення, тобі треба подумати про себе:

 • змоделюй ситуацію у своїй уяві – у ній ви дійсно розлучаєтеся, і ти їдеш із вашого будинку;
 • продумай свої дії – хто надасть тобі підтримку, де ти житимеш, як ти можеш забезпечувати себе і, якщо у вас є дитина, її теж;
 • розроби план – якщо ти усвідомлюєш, що тобі важко зараз стати на ноги, подумай, як це виправити, куди ти можеш піти працювати, на що жити, хто може підтримати тебе фінансово, яку додаткову освіту тобі треба здобувати вже зараз, щоб почати заробляти;
 • подумай, що найгірше трапиться, якщо ви дійсно роз'їдетеся, і знайди спосіб, щоб упоратися навіть із найнесприятливішими наслідками – це тобі допоможе позбутися тривоги;
 • якщо в тебе є негативні установки, наприклад «Я нікому не потрібна», «Я не заслуговую на краще» та ін., випиши їх і сформуй якомога більше антитез;
 • працюй над своєю самооцінкою – більше хвали себе, відзначай свої сильні сторони та перспективи, які у тебе реально є;
 • проаналізуй ваші стосунки – що доброго ти отримуєш від чоловіка, а що поганого, задумайся над значимістю цих стосунків і чи справді вони тобі потрібні, чи роблять вони тебе щасливою;
 • коли буде готовий «план до відступу», відверто поговори з чоловіком – без критики, закидів, без розмови на підвищених тонах, поговоріть про те, що ви відчуваєте одне до одного, чи готові залишитися разом;
 • чесно запитай, його висловлювання були всерйоз або він просто сердився і не знайшов іншого способу, щоб виплеснути свої негативні емоції;
 • якщо чоловік хоче зберегти стосунки і каже, що просто «розлютився», спокійно донеси до нього, що для тебе подібне ставлення неприйнятне, що ти теж хочеш бути з ним, але це неможливо, якщо він щоразу виганятиме тебе з дому;
 • послухай, що він на це відповість – оціни, наскільки він готовий змінюватись, і наскільки до цього готова ти;
 • подумайте над причинами конфлікту – поговоріть про свої почуття за допомогою «Я-повідомлень» або, що набагато ефективніше, зверніться за консультацією до сімейного психолога;
 • якщо чоловік говорив на повному серйозі і не збирається продовжувати стосунки, тобі необхідно прийняти це як даність, і почати діяти згідно із заздалегідь продуманим планом, зверніться до юриста, щоб розуміти свої права на випадок розлучення.

Тобі потрібно бути готовою, що вам справді доведеться розлучитися. Це хороша можливість для тебе здобути незалежність і самодостатність, стати на ноги.

Важливо розуміти, що люди, що люблять, які поважають один одного, не виганяють нікого з дому, не кидають, не підводять.

Якщо у ваших стосунках немає довіри та почуття безпеки, якщо ви постійно сваритеся і не готові йти на компроміс, не можете поставити себе на місце іншого, можливо, вам просто не по дорозі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua