Чому чоловік заводить коханку і не йде – що робити жінці

Чому чоловік заводить коханку і не йде - що робити жінці

Трапляється так, що чоловік, маючи сім'ю, заводить стосунки на стороні. І начебто він так закоханий у нову обраницю, розлучайся і живи новим життям. Але чомусь він нікуди не йде, щовечора повертається до своєї дружини, до дітей. Чому так відбувається?

Чому у чоловіка з'являється коханка

Чому чоловік заводить коханку і не йде - що робити жінці

Фото автора cottonbro: Pexels

Коли партнери живуть довгий час, мають дітей, побут, проблеми, їхні стосунки з романтичних та пристрасних здатні перетворюватися на будні. Це сприяє появі криз, розбіжностей. Не всі можуть правильно проживати несприятливі періоди.

Які моменти сімейного життя здатні підштовхнути чоловіка до стосунків на стороні?

 • Одноманітність.

Сімейне життя в якийсь момент здатне перетворитися на одноманітну нудну картину, де кожен уже точно знає, що скаже чи зробить партнер у конкретну хвилину.

Все настільки передбачувано і монотонно, що чоловік ловить себе на думці про те, що бажає свіжості, новизни, загадковості.

 • Відсутність пристрасті.

Поява дітей, побутова завантаженість дружини, її втома здатні призводити до того, що надвечір їй зовсім не хочеться пристрасті. Чоловік відчуває це. У нього формується образа та нерозуміння: як так сталося, що колись палкі почуття стали такими неживими та млявими.

Насправді проблема криється в небажанні чоловіка розуміти жіночий організм, його особливості, усвідомлювати та приймати, що життя справді тепер буде іншим і в нездатності підлаштовуватися під нову реальність нового сімейного розпорядку.

 • Холодність жінки.

Трапляється і так, що жінка взагалі мало емоційна та закрита. Вона холодна до партнера, десь навіть зарозуміла. Це, можливо, через особливості характеру чи як захисна реакція. Але в будь-якому випадку тривале перебування з таким партнером здатне стати справжнім випробуванням для чоловіка.

Йому рано чи пізно починає здаватися, що дружині все одно: де він, з ким, чим захоплюється, чим живе, що подобається. Йому хочеться тепла, кохання та елементарної уваги. Ось за ним він і йде у стосунки з коханкою. І вибирає як правило протилежність: емоційну та чуттєву жінку.

 • Дружина завжди не задоволена.

У жінки вічні претензії та невдоволення, які вона поспішає висловити чоловікові. При цьому вона позитивні сторони чоловіка сприймає як належне. У відносинах давно немає місця подяки, захоплення, трепету.

Чому чоловік заводить коханку і не йде - що робити жінці

Чому чоловік не уникає дружини до коханки?

 • Відсутність спільних інтересів.

Сім'я давно не прагне проводити час разом, їхні інтереси настільки різні, що останнім часом навіть обговорити нічого. Спілкування зводиться до вирішення побутових питань та до питань, що стосуються дітей.

 • Чоловік зациклений на собі.

Створюючи сім'ю, він планував, що весь світ крутитиметься навколо нього. Однак з появою дітей, фокус уваги жінки змістився і для чоловіка це стало проблемою. Щоб задовольнити своє самолюбство чоловік шукає жінку на стороні. Тепер вона обдаровуватиме його увагою і почитатиме.

 • Розбещеність.

Є чоловіки, які вважають, що кожен має мати коханку. Це можуть бути відлуння особливостей його виховання, а можливо, він не відрізняється дисциплінованістю та порядністю, розпещений жіночою увагою.

 • Низький рівень інтелекту.

Так, і така теорія також існує. Науковці інституту економіки в Лондоні провели дослідження, за результатами якого, виявилося, що чоловіки з високим IQ змінюють своїм дружинам набагато рідше, ніж носії середнього та низького рівня інтелекту.

Пояснюється це тим, що розумніші чоловіки не готові ризикувати і ставити під загрозу свій сімейний комфорт і благополуччя всієї родини. Люди ж із нижчими показниками, часто не замислюються про наслідки, перетворюючи своє життя на низку переворотів та ризиків.

Чому чоловік не готовий йти з сім'ї до нової обраниці?

То чому тоді при незадоволеності сімейним щастям, чоловік все-таки не готовий до різких змін. Він так і продовжує жити під одним дахом зі своєю сім'єю, ділить з ними побут, бере участь у вихованні дітей, їздить із ними відпочивати, а також проводить свята та вихідні?

На те є кілька причин:

 • Він ділить любов та пристрасть.

Є категорія чоловіків, з деякими установками, суть яких у тому, що ролі дружини і коханки неспроможні існувати разом. Завдання дружини – народжувати та виховувати дітей, стежити за будинком, облаштовувати затишок та підтримувати теплу атмосферу у сім'ї.

Коханка ж відповідає за задоволення, пристрасть та розвагу. У такому разі він шанобливо і з шануванням ставиться до своєї дружини. Але їх пов'язують швидше платонічні почуття та прихильність.

 • Чоловік боїться громадського засудження.

Іноді чоловіки бояться, що оточення його не зрозуміє та не підтримає. Звичайно, це нав'язані страхи та переконання, проте частка правди в цьому є. Наше суспільство, особливо жінки схильні до засудження та упередженого ставлення до таких представників сильної статі.

Буває навіть рідна мама не готова прийняти зміну невістки та стосунки з батьками псуються. Що вже говорити про засуджуючі погляди на роботі, у компанії друзів.

 • Його все влаштовує.

Дружина – прекрасна господиня, завжди за найвищим розрядом прийме гостей, завжди уважна до дітей. Коханка – красива, приваблива, з нею не нудно, пристрасть між ними кипить. Навіщо чоловікові чогось втрачати, якщо всіх усе влаштовує.

Ніхто не ставить питання руба, жодних ультиматумів. Дружина вдає, що нічого не помічає, всім зручно і комфортно. Особливо чоловікові йому не доводиться вибирати і приймати важливі відповідальні рішення.

 • Боїться образити близьких.

Чоловік не бажає завдати болю дружині або травмувати своїх дітей. Його охоплює почуття провини та страх, що діти не зможуть прийняти та пробачити його догляду. Для такого чоловіка рішення про розлучення стає практично неможливим.

 • Не бажає повторення сценарію.

Чоловік буває боїться, що коханка після вступу в роль дружини; також перетвориться з легкої, повітряної та чуттєвої на нудну, пилячу і вічно незадоволену жінку. Колись його надії на шлюб не справдилися, повторення не хоче.

 • Наявність безвідповідальності.

Коли чоловік інфантилен і звик, що основні рішення, що приймають оточуючі (мама, дружина, начальник), зважитися на розлучення він точно не зможе. Він чекає, коли один із учасників трикутника, що залишилися, зробить це за нього.

Як чинити тобі, якщо чоловік не готовий приймати рішення сам

По-перше, тобі варто зрозуміти, чи готова ти миритися з таким станом справ. Чи влаштовує тебе той формат, в якому ви зараз існуєте. Причому не важливо дружина ти, чи коханка. Розберись у собі та почни діяти.

У випадку, якщо тобі комфортно, зручно чи вигідно в любовному трикутнику, дій робити ніяких не треба. Однак якщо тобі потрібна конкретика, варто поговорити з чоловіком.

 • Поділися почуттями з чоловіком.

Розкажи чому тобі важливо розставити всі крапки над «і». Намагайся не пред'являти претензій, не кричати. Не соромся говорити про все, що відчуваєш, чого боїшся. Розмова має бути щирою.

 • Попроси поділитися тим, що має всередині.

Можливо, така відверта розмова допоможе тобі хоч якось зрозуміти партнера і як вийшло, що ви зараз у такій ситуації. Намагайся не тиснути, чоловікам важко відкриватися. Будь-яка спроба проникнути подалі в його душу, обернеться віддаленням та уникненням розмови.

 • Попроси ухвалити рішення.

Поясни, що ти не готова далі жити в такому ж режимі і доведеться приймати рішення. Говорити варто не у формі ультиматуму, придумай м'яке формулювання, яке він не сприйме у багнети. Однак, ти маєш бути готовою до будь-якого результату.

Зважитися на розлучення чоловікові складно, однак рано чи пізно доведеться взяти відповідальність на себе. Адже саме він зробив так, що ви всі зараз у такому становищі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua