Як відпустити людину, до якої прив'язана – поради психолога

Як відпустити людину, до якої прив'язана – поради психолога

Протягом усього життя нам зустрічається багато людей. По-різному вони відіграють певну роль для нас. Хтось несе нам щастя, радість, кохання та дружбу. А хтось нагороджує нас уроками, нехай гіркими, складними та важкими.

Вони вчать нас бути слабкими та сильними, сміливими та скромними. Ми беремо у них найважливіше для кожного з нас. Вони підживлюють нас, наповнюють та надихають. Але трапляється так, що людина, яка йде поруч, має піти, віддалитися. Простіше кажучи, ваші життєві шляхи повинні розійтися.

Чому люди розходяться?

Як відпустити людину, до якої прив'язана – поради психолога

Фото автора Heitor Verdi: Pexels

У цій статті ми говоритимемо не лише про стосунки чоловіка та жінки. Йтиметься про всіх людей, які зустрічаються в нашому житті. Чому шляхи в якийсь час розходяться?

 • Зміна інтересів.

На самому початку дві людини сходяться на тлі спільних інтересів. Вам добре разом обговорювати, прагнути, мріяти. Проте трапляється так, що згодом інтереси одного чи обох змінюються. Тоді-то і настає час, коли стає нема про що спілкуватися. Але думки про те, що вас так багато пов'язує не дозволяють спокійно та легко припинити стосунки.

Починає мучити совість. “Нести важко і кинути шкода” – це точно про вас.

 • Змінюється коло спілкування.

Якщо інтереси здатні змінитися, оточуючі люди також змінюють свій склад. І якщо з самою людиною, ти ще спілкуєшся із задоволенням, то з його новою компанією, тобі важко шукати спільну мову. У зв'язку з цим, ви все менше проводите час разом.

 • Різний темп розвитку.

Трапляється й так, що інтереси одні, а ось «швидкість» розвитку є різною. Один партнер прагне вперед, постійно перетворюється, досягає, змінюється. А просування та еволюція другого перебувають у статичному стані.

 • Розчарування та засмучення.

Партнер міг не виправдати очікувань другого. А можливо, конкретні вчинки чи слова спричинили розрив. Взагалі, стосунки спочатку вибудовані були не вірно, адже скрізь, де є очікування, розчарувань не уникнути.

 • Зрада, брехня.

Кожні стосунки збудовані на довірі. Без довіри неможливе ні кохання, ні дружба, ні просто партнерство. Тому, якщо у відносини додається брехня, зрада розрив рано чи пізно настане.

 • Неповагу.

Хороші теплі стосунки наповнені насамперед повагою до партнера. Якщо ж є грубість, зневага і зарозумілість, відносини поступово втрачають ту близькість і щирість, як на самому початку і союз приречений на розрив.

 • Односторонні почуття.

Коли один партнер любить, схиляється, а другий лише дозволяє до себе шанобливо ставитися, у подібному союзі немає жодного сенсу. Кожні здорові стосунки, взаємні та походять від обох партнерів. Все інше – хвороблива прив'язаність та злив енергії та почуттів у порожнечу.

Як відпустити людину, до якої прив'язана – поради психолога

Як відпустити людину?

Для того, щоб зрозуміти, що стосунки варто закінчувати, важливо відповісти на запитання: «Мені добре, комфортно поруч із людиною?», «Що я йому даю, що дарує вона мені? Наші почуття взаємні?», «Я щаслива поряд із близькою людиною?».

Якщо ваші стосунки завдають біль, вселяють комплекси, страхи, відсутня підтримка та прийняття; значить ваші узи прийняли помилкове, непривабливе забарвлення.

Тільки здається, що розлучитися та відпустити людину це легко. Не важливо, скільки людей була з тобою поруч, скільки вас пов'язує подій та планів, припинення спілкування завжди дуже болісний процес.

Як відпустити подругу назавжди?

Будучи в дружньому союзі, ви ділили всі прикрощі та радості, обмінювалися таємницями та секретами. Але ваші шляхи розійшлися і доводиться приймати нову реальність. Як відпустити людину, яка знає про тебе не менше, ніж ти сама про себе?

 • Розставте всі крапки над “i”.

Просто кажучи вам варто з'ясувати стосунки. Коли кожна з вас висловить претензії, стане зрозумілішим причини віддалення та охолодження у вашій дружбі. Та й надалі це здатне вас обох уберегти від помилок, які ви зробили, перебуваючи один з одним.

 • Прощення.

Для того щоб відпустити, важливо пробачити колишню подругу за все, що вона зробила не так. Важливо пробачити себе, за свої помилки і неможливість зберегти відносини. Є варіант, попросити вибачення очно чи подумки. Таким чином позбавишся почуття провини, налагодиш внутрішні суперечності.

 • Подяка.

Сказати «дякую» за найцінніший досвід та неймовірні спогади. Погані моменти перетворюй на уроки та випробування. Усвідомлюючи це, тобі легко прийти в точку подяки. Саме ці почуття сприяють мудрості та допомагають з легким серцем відпустити минулий досвід.

 • Не бійся йти далі.

У разі зради та розчарування, намагайся не зациклюватися на невдачах. Зрозумій, що люди, які приходять у наше життя, різноманітні. Вони не всі здатні завдавати болю. Тому відкривати серце назустріч новим друзям однозначно варто.

Тому в нових стосунках з подругами, намагайся бути щирою та відкритою, будь собою! Цінуй себе, життя. Зроби висновки, що ти пройшла і рухайся тільки вперед!

Як відпустити своє кохання

З любов'ю справи трохи інакше. Бажання жінки стати щасливою у стосунках із чоловіком часом досягає нав'язливості. Пов'язано це як із суспільними установками, так і з відчуттям внутрішньої порожнечі, яку вона так бажає заповнити.

Тому, коли союз із чоловіком перебуває на межі, жінка всіма силами намагається вхопитися за тонку соломинку надії. Їй здається, що зараз все вдасться повернути та відновити. Щоб відпустити чоловіка зі свого життя, жінці варто:

 • Усвідомити та прийняти.

Коли стосунки приречені на провал, важливо це зрозуміти та прийняти. Так, складно усвідомити, що ви не впоралися. Але це не кінець життя і всі сили зараз варто направити виключно на себе.

 • Проаналізувати.

Знову ж таки, як і в дружбі, варто зробити висновки про те, що вас розвело, яких помилок було допущено обома. Без звинувачень і докорів совісті, без натяків, визначитися як варто поводитися у відносинах далі.

 • Зрозуміти навіщо тобі досвід.

Аналіз життєвого шляху однозначно здатний допомогти зробити вірні висновки. А розуміння, що тобі були дані конкретні уроки і для чого вони тобі, допоможе відпустити людину, не копаючись у її негативних вчинках та діях.

 • Прийняття своєї самобутності.

Усвідомлення, що ти не є частиною одного цілого, що партнер не був твоєю власністю, допомагає пережити розлучення легше. На такому етапі варто зайнятися розвитком, зміцненням своєї цілісності, почути себе, зрозуміти чого бажаєш саме ти. Одним словом, розберись у собі.

 • Оціни свій стан.

Якщо прихильність занадто сильна, і ти при кожній думці про те, що ви розлучилися, починаєш занурюватися в депресію та істерику, навіть якщо минуло вже тривалий час, варто звернутися до фахівця.

Співзалежність – «хвороба», психологічна прихильність, здатна руйнувати особисті якості людини, і що заважає жити нормальним життям. У такому стані складно «тверезо» бачити те, що відбувається навколо і всередині себе.

У будь-яких відносинах, настає момент, коли люди більше не здатні дати одне одному щось корисне та цінне. Проте є варіант подолання кризових моментів. Другим варіантом вважається розрив і рух уперед назустріч новим знайомствам та подіям.

У розриві найважливіше – не втратити себе, не розлютитися на весь світ, перестати копатися і починати потихеньку дертися нагору. Рух здатний відбуватися семимильними кроками, поступово і повільно, але він має бути безперервним.

Зберегти свою цілісність, можливо, лише займаючи мудру позицію, повну прийняття та любові. Любові до світу, життя. Необхідна і здатність сприймати дійсність, яка б жорстока вона не була через призму досвіду та багажу накопичених безцінних знань.

Тільки тоді крім подяки та щирості в серці нічого не лишається. Нічого не здатне завадити тобі продовжувати йти життєвим шляхом.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua